Zašto pleše?

Turbo

New member
Već mi se par puta dogodilo i opet danas ponovilo da mi motor (ER-5) pri većim brzinama od 170km/h pa do 190km/h (bez kofera, ali sa malom tank torbom) na autoputu čudno pleše.. (npr, filing sličan kao kad bih volan cimao lijevo desno, ali ne cimam ga) Kad mi se to prvi put dogodilo mislio sam da je malo vlažna podloga, pa kasnije da puše vjetar, pa da su gume slabo napumpane, ali nisu..
Nisam baš nešto naviknut često se kretat tim brzinama pa neznam jel to normalno ili ne? ..biga meni se čini da nije.. Filing je poprilično neugodan. Šta bi to moglo bit?  :misli:
 
Pleše jer prebrzo voziš; neznam jel' u pitanju loša aerodinamika za relativno malu masu ili loš ovjes. Doživio sam takvo plesanje (svaki put) na XZ550 kod brzina >150km/h. Onda sam stavio oklope i stvar se malo poboljsala. XZ je imao oslabjele opruge, mozda se i malo lufta nabralo nabralo ...

Damir
 
dali to plese svaki put na toj brzini ili povremeno kad i kad ???
dali su izbalansirani kotaci?? :misli: u svakom slucaju nije nikako normalno ni za ijedan motor da cima govrnal ljevo desno. :(
i da nema oklopa,i da je mekana vilica,mislim da radi toga ne cima govrnal .
 
Neznam jel bi u tome bio problem ali kad sam počeo voziti Horneta primjetio sam da mi pleše prednji kraj na brzinama preko 150 i nikako nisam mogao dokučiti zašto. Odgovor je u tome da sam od početničkog straha pregrčevito i prečvrsto držao govrnal. Kad sam to malo opustio nikad više problema  :misli:
 
BikesRule said:
Neznam jel bi u tome bio problem ali kad sam počeo voziti Horneta primjetio sam da mi pleše prednji kraj na brzinama preko 150 i nikako nisam mogao dokučiti zašto. Odgovor je u tome da sam od početničkog straha pregrčevito i prečvrsto držao govrnal. Kad sam to malo opustio nikad više problema  :misli:
nebi sad to znao jel nikada ne drzim grcevito govrnal, (y)
 
ADAM said:
aha,to sam i ja pomislil (y)
Pa kaj mu nije max 180 :misli:
ne..u papirima 185 a tolko sam ja mrcina od 107 kila išao i sa penny..to je mom motoru maksimalno :mrgreen: ali nema Boga da izdržim dužu vožnju od 175-180-185 na sat(nije uvijek na autoputu ista...)kida mi vrat! i glavu  :( možda onaj mali vizir da nabavim!  :misli: pa pmoći će kolko tolko

pleše???ja mislim zbog ceste ali i to je motor bez oklopa, a i reko sam ti da smanjiš zubce iza na amortizeriu kad si Crnku vozio jer su premekani iza....
probaj to..ja još nisam  :x :? :(
nemoj grčevito držat volan...je i to su mi ito rekli pa idalje ne osjećam se sigurno ako ga lgano držim... :( jesam li zato gej? lastane pomozi!  :lolcry:
 
Ta tema je već bila...a ovdje je već netko odgovorio.......ukratko... grčevito držiš volan....zalegni i popusti ruke na volanu ...odmah će se smiriti....to je to ..a sve ostalo su prazne priče...gume ..ovjes i sl......ovo je provjereno jer sam godinama pokušavao rješiti taj problem na svakom naked motoru...majstori su svašta izmišljali i cimali da bacim lovu u nešto bez veze....
 
ADAM said:
aha,to sam i ja pomislil (y)
Pa kaj mu nije max 180 :misli:
Ma ja sam ti perolaki Jilly, a i brijem da mi je i lagani vjetar u leđa malo pomogao za tolku maksimalku.. :mrgreen:

BORISSS said:
Ta tema je već bila...a ovdje je već netko odgovorio.......ukratko... grčevito držiš volan....zalegni i popusti ruke na volanu ...odmah će se smiriti....to je to ..a sve ostalo su prazne priče...gume ..ovjes i sl......ovo je provjereno jer sam godinama pokušavao rješiti taj problem na svakom naked motoru...majstori su svašta izmišljali i cimali da bacim lovu u nešto bez veze....
Da, može biti da je i to razlog. Ako je, onda je stvarno osjetljivo to volanče ili sam ja extra hard dečko.. :mrgreen:

Tenx ekipa.. (y)
 
Zna pomoci i amortizer volana ako se ne moze nauciti da se volan ne drzi precvrsto.
Kod cimanja puno pomognu i nase ''kvalitetne'' ceste koje se nakon prolaska par slepera preko njih ulegnu.
 
tetrijeb said:
a da nisu mozda kolotrazi u pitanju..znas i sam kakve su nase ceste.. :misli:

Ako ti motor kao pliva ili pleše, onda su kolotrazi :D
Ne kužim kako lagano držat' volan npr na zedu pri brzini preko dve glave, kad mi baca i glavu i sve moguče od motora, moraš se ščapat da me i šake bole od držanja :misli:
 
stavi mali haber,i toce ti biti potpuno druga stvar,neces se morati boriti sa vjetrom(volanom) (y)
 
lyma said:
stavi mali haber,i toce ti biti potpuno druga stvar,neces se morati boriti sa vjetrom(volanom) (y)
Who the f... is haber?
 
BORISSS said:
Ta tema je već bila...a ovdje je već netko odgovorio.......ukratko... grčevito držiš volan....zalegni i popusti ruke na volanu ...odmah će se smiriti....to je to ..a sve ostalo su prazne priče...gume ..ovjes i sl......ovo je provjereno jer sam godinama pokušavao rješiti taj problem na svakom naked motoru...majstori su svašta izmišljali i cimali da bacim lovu u nešto bez veze....
(y) tako je