Zaustavljanje motorista sa uperenim pištoljem.

Status
Not open for further replies.

pusiona

Member
Evo,kao što se i iz naslova pročitati može,upravo to se desilo danas u Kršanu-Istra,kad su ljutiti Policajci zaustavili grupicu motociklista,nakon

dojave građana o njihovom nedoličnom ponašanju,zadnjak,prednjak...itd...ok!?...ali vas ipak pitam da nije možda to neka pretjerana upotreba ili čak

zloupotreba pozicije čuvara reda!?
 
danas čim nekoga pogledaš malo nakrivo eto zloupotrebe i zlostavljanja. Možda bi bilo bolje da ljudi prestanu bit pičkice i plakat zasvaku stvar nego kad već glume nešto nek onda nauče bit muško i kad se treba sa posljedicama suočit
 
a čij...baš daje u redu nekoga zaustavljati s pištoljem i ne bih se baš složio. Policajac bi trebao biti uzor građanima (ne njihovo ogledalo), po meni bi ga svakako trebalo sankcionirati. SRamota za hr policiju (kao i u masu drugih slučajeva).
 
ja mu npr nebi stao......

pa nek puca........

u redu je da trebaju bit sankcije al da se tretira ko največi lopov , silovatelj ili ubojica to opet nije u redu
 
Zamnom je vikal pucat ću.... ali nije...  :mrgreen:
 
E sad je tu zbilja prisutan nas mentalitet i vjerujem da toga nema nigdje drugdje u razvijenom svjetu. Normalno je da radimo gluposti, ali nije normalno da to radi i policija :mrgreen:
Tj. ako nas zaustavljaju to nikako nije lijepo od njih :palacdolje: a jos sa pistoljem :palacdolje: :palacdolje:
Policajca treba kazniti strasno, bar sa 3 mj. suzpenzije sa posla, a nakon toga 6 mj. kazne na placu. Ako je policajac mladji, momentalnim otkazom, za primjer drugima (y)
I jos treba ovu oduzetu placu dati deckima za gorivo kao odsteta za pretrpljeni strah (y)
 
Sip said:
E sad je tu zbilja prisutan nas mentalitet i vjerujem da toga nema nigdje drugdje u razvijenom svjetu. Normalno je da radimo gluposti, ali nije normalno da to radi i policija :mrgreen:
Tj. ako nas zaustavljaju to nikako nije lijepo od njih :palacdolje: a jos sa pistoljem :palacdolje: :palacdolje:
Policajca treba kazniti strasno, bar sa 3 mj. suzpenzije sa posla, a nakon toga 6 mj. kazne na placu. Ako je policajac mladji, momentalnim otkazom, za primjer drugima (y)
I jos treba ovu oduzetu placu dati deckima za gorivo kao odsteta za pretrpljeni strah (y)

nadam se da si samo sarkastičan sa ovakvim stavovima.

ako je drot ocjenio da treba povuć pištolj i povuko ga, ne vidim u čem je problem..netko je napisao ovdje: ak si muško i ku.čiš se s motorom, budi musko pa odgovaraj i snosi posljedice.
 
Ne želim biti muško na koje će pucati,i ne nijedan drot nema takvo pravo osim u nekim situacijama,kakve bahati motociklisti ne mogu izazvati.
 
Dnevno vidim barem jednu situaciju u prometu u kojoj bi bilo dobro da policija intervenira s uperenim pištoljem  (y)
 
Nitko se ne žali kada te u Italiji zaustavi policajac ,a iz njega stoji drugi s spremnom mitraljom, daš si na razmišljanje prije nego odlučiš dignuti ga na zadnji i pokazati mu fakića...
Vjerovatno su zaslužili kada se na njih digo gun...nitko ne voli pandure dok im ne treba njihova pomoć...a i kod njih kao i svugdje drugdje ( uključujuči  i ovaj forum ) ima pametnih i budala,tako da ih nije uvijek niti za suditi.
 
Postoje zakonske odredbe kad i kako policija smije upotrijebiti oruzije.
U ovoj prici nesto smrdi,ili nije do kraja ispricana ili je policija prekoracila ovlasti  :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :misli:
 
solar said:
nadam se da si samo sarkastičan sa ovakvim stavovima.

ako je drot ocjenio da treba povuć pištolj i povuko ga, ne vidim u čem je problem..netko je napisao ovdje: ak si muško i ku.čiš se s motorom, budi musko pa odgovaraj i snosi posljedice.

Ma zezam se i zbilja malo iskrivljujem situacija ali,

Vjeruj te mi, ja prometnu policiju dozivljavam ko najvece budale koje su bilo gdje zaposlene ( budala neki slobodni prevod, osoba koja se nerazumno ponasa) Kod njih doslovno svih prevladava stav da su oni tu da provode kaznjavanje i da uvode red, a skoro niko ne pomislja da su tu zbog ljudi, mladih, starih, razlicitih ljudi.
U sustavu prevladava jednoumlje i ko god je bio u vojsci mogao je dozivjeti slicno, u postrojbi se svadjamo zezamo, ali kad se dirne postrojba, svi su jedinstveni. Na utakmici u navijackoj grupi radimo svakakve gluposti koje ko pojedinac sigurno nebi, ali smo u nekom sustavu i ponasamo se ko masa.

E tako je isto u policiji, kad razgovarate sa policajcem u civilu mozete vidjeti da su to spike; e prosao je na crveno na pjesacki, kako smo priveli i upali u dvoriste onog pijanog, kako sam ga odero zato sto nije imao upaljena svjetla.
JA od srca vjerujem da je i u ovom slucaju problem mogao biti sigurno drugacije rijesen, pogotovo ako je to neka lokalna birtija (y)

Jer primjer iz prakse:

Jednom smo slavili momacku u lokalnom kaficu i to je taka festa bila, da su svi stanari u zgradi, ali svi, zvali policiju. Zvali cak interventnu u Terezino Polje. Onda su dosle dvije marice sa njih 8 (osam) ali problem je bio sto to nas nije bas previse tangiralo, a raspolozeni smo bili da izdrzimo i vecu represiju :?
Samo mudroscu pojedinih policajaca izbjegnut je gadan, ali stvarno gadan sukob i sranje. Naravno to je shvaceno i unutar policije kao total neuspjeh i eto pobjeda nekih vandala, a cinjenica je da smo se kasnije ispricali i stanarima i policiji za nase ponasanje :?
(6 mjeseci su bili ljuti na nas, zbog samo jedne feste)
 
ili je primitivac glumil serifa ili se usral ko grlica... mislim da je ipak ovo drugo kao i uvijek. :palacdolje: :palacdolje: :povraca:
 
solar said:
nadam se da si samo sarkastičan sa ovakvim stavovima.

ako je drot ocjenio da treba povuć pištolj i povuko ga, ne vidim u čem je problem..netko je napisao ovdje: ak si muško i ku.čiš se s motorom, budi musko pa odgovaraj i snosi posljedice.

ako je povukao pištolj protivno pravilima službe i kurčio se nek bude muško i snosi posljedice  :mrgreen:
 
solar said:
nadam se da si samo sarkastičan sa ovakvim stavovima.

ak si muško i ku.čiš se s motorom, budi musko pa odgovaraj i snosi posljedice.

a šta ću ja  :misli: ja nisam muško  :mrgreen:

šala mala, al tema je ono - malko bezveze - jer nema ni policajca ni ovih na motoru, pa da nam mogu reć šta je bilo. ko zna šta su oni napravili i ko zna kakav je policajac. možemo samo pretpostavljat u par smjerova, a svi znamo da su pretpostavke majka svih zajeba.

 
volio bi vidjeti tog mudonju koji če pucati na nekog na motoru...
imam toliko gadjenje prema prometnim p. da to nemogu rječima opisati ...
samo zato jer su uglavnom bahata banda koja si hrani glavu sa tim što mu ja moram šutit i pokorit se ,,
ako šta odgovorim ili kažem svoje mišlljenje onda opali kako god može i još te vodi na 24 satno zadržavanje jer mu se nisi pokorio i bio sretan što te odero za gluposti i sitnice koje ama baš nikoga neugrožavaju...
jao što ih mrzim to je strašno ... :x
 
@ pusiona: prica mi smrdi, kao da nije ispricana do kraja (stara 'rvacka navada) jer se oruzje ne poteze olako, a potezanje se mora pismeno opravdati.

@ lfr: ak si bil na mjestu dogadjaja onda napisi, za sve ostalo vidi gornje

@ matek: ja mu npr nebi stao......

pa nek puca........

u redu je da trebaju bit sankcije al da se tretira ko največi lopov , silovatelj ili ubojica to opet nije u redu

a pandur bi telepatijom trebao znati da ti ne stajes samo zato jer si "frajer" a ne zato jer si upravo nekog silovao, ubio i oplajckao pa imas debeli razlog da mu ne stanes, oprosti ali lupetas.

@ killex: ima pravo, inace vidim da zivis u uvjerenju da su svi bikeri dobronamjerna braca koja nikad ne naprave nikakvo zlo, savjet dana, odrasti  (y)

@ toecuter: ocit da nikad nisu bili vani, ako, naglasavam ako, bi se u demokratskom ponasli kao ovdje, bili bi u roku 24 sata ubijeni ili izjebani u nekom zatvoru.

@ pava 0001 : upravo tako  (y)

@ sip: znaci kad sam jampi onda sve smijem, i ko jebe okolinu dok se ja/mi zabavljamo, volio bi vidjeti, rcimo, lovacko drustvo s takvim stavom, koje si popije i ide gledat fudbalske (namjerno fudbalske) "navijace" koji im se ne svidjaju, poslije vele "jebi ga, bili smo pijani"

@ cobrra: odi poij kavu, lupetas  (y)
 
pero1986 said:
volio bi vidjeti tog mudonju koji če pucati na nekog na motoru...
imam toliko gadjenje prema prometnim p. da to nemogu rječima opisati ...
samo zato jer su uglavnom bahata banda koja si hrani glavu sa tim što mu ja moram šutit i pokorit se ,,
ako šta odgovorim ili kažem svoje mišlljenje onda opali kako god može i još te vodi na 24 satno zadržavanje jer mu se nisi pokorio i bio sretan što te odero za gluposti i sitnice koje ama baš nikoga neugrožavaju...
jao što ih mrzim to je strašno ... :x

1. pocni mrzit svoju glupost, onda ces pocet napredovati

2. jel drot kriv sto ti krsis zakon, njegov posao je da te sankcionira, ne bi li ti svatio da nisi sam na svijetu, i da moras voditi brigu o svojoj okolini.

3. bas bi bilo fora da naletis na kirurga kojem se ne svidja tvoja boja ociju i zbog toga ne zali napraviti posao koji mu struka nalaze,  (y)
 
hRRvoje, di si da cujemo jesu smjeli ili ne?

:mrgreen:
 
solar said:
nadam se da si samo sarkastičan sa ovakvim stavovima.

ako je drot ocjenio da treba povuć pištolj i povuko ga, ne vidim u čem je problem..netko je napisao ovdje: ak si muško i ku.čiš se s motorom, budi musko pa odgovaraj i snosi posljedice.

Da nisi ti slucajno drot ?  :LOL:
 
Status
Not open for further replies.