?zavarivanje/lemljenje aluminija - HTS 2000

markookram said:
imam tnx

ali nisam nikad sa njime probao variti al  :misli:  brijem da se na al ne prima  :misli:
Prima se, bez brige. Samo treba pazit na temperaturu plamena, i jače grijat bakar nego al.
Pitaj nekog tko popravlja recimo frižidere, filter freona je bakreni, a izlaz cijevi kondenzatora plina je često aluminijski.
 
evo danas sam se čuo sa gosp. Željkom Žunom ...ima obrt za strojnu obradu u folnegovićevoj 10,Zagreb(bivša tvornica žarulja)....več se pisalo o njemu na forumu
....probao je štangice i jako su mu se svidjele...pohvalio je tvdoču na varenim mjestima te naveo da vidi široku primjenu navedenih štangica što u amaterskoj a što i u profesionalnoj primjeni...pohvala koja svakako veselim i obečava :mrgreen:
 
molim pomoć. ako ove štangice rade ili ima neki drugi sistem za zavarivanje-krpljenje aluminijskog hladnjaka, triba mi riješit napuknuće jedne saće. 0916135180 Angelo
 
angelo.ma said:
molim pomoć. ako ove štangice rade ili ima neki drugi sistem za zavarivanje-krpljenje aluminijskog hladnjaka, triba mi riješit napuknuće jedne saće. 0916135180 Angelo

Meni su već par puta pomogle  :D  Jedino se treba skužit kak dobro nanjet i dobro dobro očistit vareni dio (y)
 
i ja sam ih koristio više puta....  (y)

ima nekih fora koje se moraju skužiti i onda radi sasvim zadovoljavajuće....  (y)
 
vjerujem ali meni ne tribaju štangice, već neko ko je spreman odradit posa, dat određenu garanciju da neće više puštat i naplatit to sve  (y)
 
da li neko ima da su mu ostale stanglice a da bi prodao , 2, 3 komada ??
 
Evo da napisem moje utiske

ja sam odma uzeo raditi na trokutu od vilica koji je veoma masivan, i s obicnim brenerom i nakon pola sata grijanja nisam nista uspio zagrejati. to je bio pokusaj 1, apsolutni fail.

drugi pokusaj, predgrijo sam cjeli trokut na nekih 200°C ak ne i vise na elektricnoj ringli, i onda uzeo grijati i raditi , sad se vec nakon pol minute dio koji je trebalo nakalemit zagrijao dovoljno. te se moglo raditi. al sam tu napravio drugu gresku, nisam imao nikakav kalup, a kako sam dosta morao navarit sto ce te videti iz slika, a cjela tekucina mora biti u rastaljenom stanju prilikom rada te se sve razlivalo i bilo prosto receno ni za racku.

treci pokusaj, opet uzeo i zagrijao na ringli, napravio kalup od lima i voila. uspio

nakon nekih 15 min smirglanja s Biaxom,

ja veoma zadovoljan. posto je bio vijak, odma sam dobio i dobar navoj, kao sto rekoh, veoma zadovoljan.

ovaj nosac amortizera volana je bio isto sjeban, dio koji drzi kuglicu da ne ispadne sam isto zamjenio s ovim, i uopce se ne vidi di je novi materijal di je stari, kao kod dobrog vara je.

par savjeta.
-zagrijati povrsinu na koju se nanosi, tolko da kad se skloni plamenik i nanese materijal materijal jos 3 sec minimum bude u rastaljenom stanju.
-stapice grijati samo kada se sam materijal pocne taliti prije nego stapici
-ako se ne radi zavarivanje, nego navarivanje, obavezno napraviti neki vid kalupa.
-posmirglati oksidni sloj s aluminija, te necistoce isto tako.

-ak se spajaju dva ili vise djela, prvo zagrijati jedan, naneti sloj, zagrijati drugi, te i na njega naneti sloj, zagrijati oba, i spojiti, eventualno po potrebi dodati materijala.


cjena za pola kile je 250kn 20 stapica po 50cm,
 
A brate, svaka čast na trudu, ali ja bi radije novi trokut kupija nego stavlja sriću na probu.
(y)

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Pukao mi je nosač od retrovizora na Fazeru.. e sad.. to je od nekakvog špijatera pa se neda klasično zavarit. Jel bi se to moglo sa tim HTS-om?