Zbunjuje me knjižica vozila

vaad

Guest
U knjižici vozila piše da je datum prve registracije 07mj 2007 godine a u PODACI O VLASNIKU (u istoj knjižici vozila) piše da je prvi vlasnik registrirao motor u 07mj 2011.
Kako su nestale te 4 godine ?
 
kiki.o said:
Provjeri koji je vlasnik :wink:
bolje nemoj  :wink:...... tako sam ja pitao za svoj auto.....baba na šalteru registracije, kad je provjerila, fino je ispred mog imena (2. vlasnik) prekrižila je broj 2 i upisala 7 a ispred imena 1.og vasnika upisala je 6  :shock: .........fino mi ga je "metnula"  :(
 
Drži se toga da je bar prvi vlasnik a godinu proizvodnje motora znaš - ostalo ti nije potrebno jer će te neka baka šetati i još upisati krivu boju u knjižicu..
 
Kad sam kupovao rabljeni auto, izdali su mi novu knjizicu i prometnu gdje sam stavljen na prvo mjesto. Bivsi vlasnik se ne spominje. To ne znaci da sam PRVI vlasnik, jer rubrika se zove  "podaci o vlasniku", ne "povijest svih vlasnika"...
 
poco loco said:
bolje nemoj  :wink:...... tako sam ja pitao za svoj auto.....baba na šalteru registracije, kad je provjerila, fino je ispred mog imena (2. vlasnik) prekrižila je broj 2 i upisala 7 a ispred imena 1.og vasnika upisala je 6  :shock: .........fino mi ga je "metnula"  :(

zato sam mu to i napisao.

Nije ti ga metnula baba na šalteru nego onaj ko ti je prodao vozilo.

Vise ne kupujem bez provjere na MUPu prije  (y)
 
papillon said:
Drži se toga da je bar prvi vlasnik a godinu proizvodnje motora znaš - ostalo ti nije potrebno jer će te neka baka šetati i još upisati krivu boju u knjižicu..
...ma ja ne volim ako stvar nije sređena do kraja. Smetaju me polurješenja.
Da ne bude nesporazuma ja nisam kupio taj motor ali sam razmišljao dok to nisam vidio

A i mogao bi biti neki uvozić izvana, drljano negdje po recimo IT (od 2007-2011)  pa uveženo 2011 u HR, pod
"prvi vlasnik" ?

moover said:
Kad sam kupovao rabljeni auto, izdali su mi novu knjizicu i prometnu gdje sam stavljen na prvo mjesto. Bivsi vlasnik se ne spominje. To ne znaci da sam PRVI vlasnik, jer rubrika se zove  "podaci o vlasniku", ne "povijest svih vlasnika"...

Upravo to i mislim ali nisam bio siguran.
Mene smeta sto tip tvrdi da je on prvi vlasnik a zapravo bog te pitaj koliko ih je bilo do sad
 
Ako imaš koga u MUPu da provjeri broj vlasnika prvo to provjeri.

Šta kaže vlasnik na to?
 
vaad said:
U knjižici vozila piše da je datum prve registracije 07mj 2007 godine a u PODACI O VLASNIKU (u istoj knjižici vozila) piše da je prvi vlasnik registrirao motor u 07mj 2011.
Kako su nestale te 4 godine ?
kupil si zenski motor. izgleda da su prije bile vlasnice kad se ne spominju  :LOL:
 
Zapru said:
kupil si zenski motor. izgleda da su prije bile vlasnice kad se ne spominju  :LOL:

:mrgreen: pa ja o tome uopće nisam tako mislio...vidiš tu bi moglo biti rješenje  (y)
Srećom pa nisam kupio  :wink:


kiki.o said:
Ako imaš koga u MUPu da provjeri broj vlasnika prvo to provjeri.

Šta kaže vlasnik na to?

Ništa  :D
 
kiki.o said:
zato sam mu to i napisao.

Nije ti ga metnula baba na šalteru nego onaj ko ti je prodao vozilo.

Vise ne kupujem bez provjere na MUPu prije  (y)
ma znao sam da nisam 2. vlasnik, iskreno bmk,  al sam popizdio kad mi je baba zašarala knjižicu, kako ću auto uvalit, kad sad u knjižici bode u oči ovo zašarano penkalom  :misli:
 
vaad said:

Onda šeći dalje  (y)

poco loco said:
ma znao sam da nisam 2. vlasnik, iskreno bmk,  al sam popizdio kad mi je baba zašarala knjižicu, kako ću auto uvalit, kad sad u knjižici bode u oči ovo zašarano penkalom  :misli:

E to je drugi par rukava.  :LOL:
 
poco loco said:
ma znao sam da nisam 2. vlasnik, iskreno bmk,  al sam popizdio kad mi je baba zašarala knjižicu, kako ću auto uvalit, kad sad u knjižici bode u oči ovo zašarano penkalom  :misli:
za 30 ili 40kn izvadiš novu ak te ova smeta...  :wink:
 
Naime, kupio sam vozilo od drugog vlasnika.

Prvi vlasnik ga je vozio jedno 2 godine, prodao drugom vlasniku koji nije niti vozio, niti registrirao, niti išta.

Sada sam ja kupio od tog 2. vlasnika i u prometnoj samo piše prvi vlasnik i u knjižici vozila samo prvi vlasnik i kada je odjavljeno i to je to. Nema znakova da je kupljen od drugog vlasnika osim što se on spominje na kupoprodajnom ugovoru.

Mogu li nekako progurati na registraciji da upišu da sam ja drugi vlasnik??
 
Moš ti napravit i novu knjižicu vozila pa ćeš bit prvi, ako te to toliko muči.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
pa po novom vise knjizice ni nema,samo prometna nova
 
ja sam bio treći vlasnik motora a u prometnoj i knjižici vozila je pisalo samo moje ime..znači da sam bio kao prvi vlasnik?
i nisam se žalio....
 
Jel treba knjizica vozila pri produljenju registracije?
Izlazi mi za par dana a knjizicu sam zgubil.