ZeMski Velebit

Okica

New member
Ili kako odvoziti nesto velebitskih km sa dva sumnjiva motora koje voze dvije zene.

Dogovor je pao. Idemo se malo provozati po Velebitu.
dpanijan, Clox, N (Nives) i ja na DRZ400, XT600, KLR250 i TW200. Pri tome KLR i TW-jka imaju problema sa elektronikom, pa KLR ne zeli preko 80, a TW preko 70 km/h.
Okvirna ruta bila je:
Josipdol (07:00) - Dabar - Otocac - Alan - Ostarije - Karlobag - Sv. Juraj - Krasno - Josipdol (19:00).

Kao i sve i zivotu, tako se i ruta mijenjala prema trenutnom stanju i prilikama.
Sastanak u Josipdolu u 07:00, ali dok se popila kava, vrijeme proslo, startamo u 07:40.  Sivo i hladno. Vozili smo prema mogucnostima vozacica i motora, sto znaci da nismo bili bas za obaranje brzinskih rekorda, ali bilo je pristojno. Startne slike nemamo ni jedne jer se nitko nije sjetio slikati. Otocac, dogovoreno stajanje, prvo hranimo motore, pa ce i ljudi dobiti malo hrane. I u stajanju, izlazak s benzinske, ..puf!.. moj pad. Samo sam se izvrnula na desno i naglavce, zbog prtljanja  :LOL: (jesam ti rekao: ne prtljaj, daj gas i kreni!) i visine motora (jako balerinski 'sjedim' na motoru).  Zvucno i efektno, ali bez posljedica po motor i mene. dpanijan mi dize motor, ja provjeravam jesam li ok. Kaciga zguljena. Nekako si mislim, da nije bilo kacige na glavi mozda ne bi bilo dalje. Idemo prema hotelu Zvonimir na kavu. Pala je i zamjena motora, N vozi DRZ-a, dpanijan KLR-a. Iz Otocca prema Krasnom, asfaltom prema Velebitu, skretanje na makadam kod Careve kuce, prema Lubenovcu pa Alanu. Tu je negdje pocelo puhati. Jako.
Radoznala N pridruzila se Cloxu na uzvisini. Divota pogleda ostala je u pozadini misli nakon sto je shvatila da se Clox bori s vjetrom. Okrecuci se natrag na stazu, vjetar je i nju i DRZ-a samo prevrnuo na bok. Vozacica i motor ok. Zajednicki su digli motor i iskobeljali se sa vjetrometine. No, ni dpanijanu ni meni nije bilo svejedno u udolini.
 
Tu odustajemo od Alana, iako smo bili blizu. Odustaje se i od mora.
Pauza kod Stirovace, ulazak u NP Velebit, zima, jede se, svi skakucu. Clox komentira kako 'nije on mislio voditi izlet po tako hladnom vremenu'. Decki se griju dpanijanovom zesticom.
Tu sam se negdje drugi puta izvrnula u stajanju, razlozi isti kao i prvi puta. Dolazi do izraza moja zenska strana, ne znam da li da se placem ili svadam, ali u svakom slucaju sama sam si kriva, pa sjedam na motor i vozim dalje. A sta cu drugo po tom vjetru i zimi, negdje u sumi?!? Uostalom, mogu ja to, nauciti cu.
 
Idemo prema toliko puta slikanom tunelu, moramo se i mi slikati. Vozimo se, desno provalija, lijevo stijena. Puse. Lijevo provalija, desno stijena. Puse. I pocnem razmisljati: 'sta ako ja ovdje padnem u provaliju? tko ce mene izvuci? pa koga ce se organizirati da dode po motor?' I u tom tonu, stiscem se prema stijeni, imam tako bar 1m za zveknut prije provalije (ima vise, ima barem 1.5m :) ). Nije nesto ali veseli. Prosli tunel, uslikavali se, radili pauze. Dabarski kukovi. Vozi samo! Prekrasno je iako je zima. Izlazak na cestu Karlobag – Gospic bio je vrlo interesantan. Cekamo na ukljucenje i svi smo nagnuti glavama i motorima u smjeru vjetra, vrlo se cvrsto upiremo. Dojam je, ako makar malo popustim upiranje, vjetar ce i mene i motor okrenuti na bok. Dojam nije samo moj.
 
Baske Ostarije. Idemo prema Rizvanusi, cesta se ureduje. Turista puni autobusi, guzvasto nakon silne pustosi i ljepote. Na nizbrdici, Tw-jka kaze gladna, necem dalje. Prebacujem na rezervu jer sada umjesto 3l trosi 6l/100. Prije Gospica stajanje, kava, hrana, grijanje. Dotankanje Twjke, dobro da Clox ima veeeeeliki rezervoar. U Gospicu hranimo motore. I KLR trosi vise. Nakon toga su Clox i N vozili normalno, a mi na sporim motorima koliko ide. Malo su nas docekivali putem, ali nikog nije smetalo pretjerano. Pa se opet malo stalo, nabaciti jos odjece na sebe i vozi dalje.
U Jospidol stigli oko 18:30 i odlucili otici k nama na grijanje i hranjenje.
Sve u svemu nekih 300tinjak km, na temperaturi od cca 4 celzijevca uz vjetar koji daje 'feels like' –4. Bilo lijepo i za tjedan dana bih opet, nakon sto malo akumuliram toplinu.
 
miromax said:
Bravo, bravo. Ne fali volje...

a da probaš vozit u balerinkama?  :LOL:

fala, fala  :wink:

zima!!!!
 
par fakata:

Josipdol-Plaski-Licka jesenica-(makadam) Dabar-Otocac
07:45-09:04 bez zaustavljanja

Otocac-Krasno-(makadam) Careva kuca-Stirovaca
10:09-12:52 sa nekoliko manjih zaustavljanja za uslikavanja i
jednim vecim za hranu, 'kurazenje', telefoniranje i testiranje tudjih motora
(valjda su svi bolji od mog  :( )

Stirovaca-Kugina kuca-Dabar-Ostarijska vrata (to je vecim dijelom makadam)
13:23-14:57
opet razna zaustavljanja zbog kojecega
cesta do iznad planinarskog doma na Dabru je novoasfaltirana, unutar mozda mjesec dana

ostatak puta Gospic-Perusic-Otocac-Zuta lokva-Josipdol je standardna asfaltirana
cesta, pa nema potrebe prilagati track
 
Vrlo poučno  :mrgreen:

Svaka čast na hrabrosti jer vjetar stvarno biti neugodan a niste baš blizu civilizacije.
Jeste li sreli koga putem?

Sljedeći put preporučio bi vam da uzmete paraglajder pa se fino spustite do mora  :wink:
 
legajuana said:
Jeste li sreli koga putem?

Kod mog drugog izvrtanja, dok sam stajala sa strane, prosla su nas 2 quada i 4 (ili 5) motora.
Ahhhmmm, prije Stirovace    :mrgreen:
To je bilo sve od motora po prirodi.
Ah, i trojica na motorima, kod hotela Zvonimir.
 
clox said:
par fakata:
Otocac-Krasno-(makadam) Careva kuca-Stirovaca
10:09-12:52 sa nekoliko manjih zaustavljanja za uslikavanja i
jednim vecim za hranu, 'kurazenje', telefoniranje i testiranje tudjih motora
(valjda su svi bolji od mog  :( )

1. imas dobar motor! :slinavac:
2. ja ne mogu testirati niti jedan drugi motor, osim sjedanjem na njega
i testiranja koliko mi duljine noge fali do zemlje.
3. imas DOBAR motor!

OK?
 
Moje slike: http://picasaweb.google.hr/dpanijan/Velebit20092008#

Nivesin i moj put poceo je u 5:15 ujutro, a zavrsio u 21:45 navecer. Proslo se 520km. Potrosilo se oko 500kn.
Dojmovi: i opet bismo  (y)

Clox je izvrstan vodic, vrijeme je bilo podnosljivo (zamalo), jos da nas motori nisu zezali, gdje bi nam bio kraj ?! Pretjerujem, mozda bismo bilo brzi po cesti, ali off je bio sasvim pristojan.

Do slijedeceg puta  (y)
 
Slika br 10, vas dvojica kod kamenoloma mi je fantasticna!
Tocno se vidi kako ste smrznuti i kako ste zadovoljni. (y)
 
lipo,lipo,a mogli ste pričekat koji dan da bura malo kala (y)
 
Bravo cure... :mrgreen: (y)
Pa koliko vidim na karti bili ste na Alanu... :misli: