Zimska oprema - gdje kupiti?

miha_vg

New member
Jel znate gdje je najbolje nabaviti duge gaće i majicu dugih rukava od windstopera? znam da ima ixs kod šepića, a jel ima još gdje i po kojoj cijeni?
 
miha_vg said:
Jel znate gdje je najbolje nabaviti duge gaće i majicu dugih rukava od windstopera? znam da ima ixs kod šepića, a jel ima još gdje i po kojoj cijeni?


ovako nesto


http://www.moto-oprema-amd.hr/?A=IDG&IDG=31
 
Ja sam jučer kupil od Spidija i vredi svaku paru  (y) cca 700 kn.

 
Zakaj bi kupovao windstopper? Pa jakna ti ionak ne propušta vjetar.. Neki dan sam si kupio odličnu majicu za bicikl u onom dučanu u Vlaškoj koji se spominjao u temi za planinarsko donje rublje, BETI. Uglavnom imaju i termo majice i duge gače, mislim da bi te termo bile zakon za motor (inače su za skijanje). A kaj je najbolje sve je oko 150kn (mislim ne sve skupa, posebno). Ova koju sam ja kupio je 100% polipropilen (odvodi znoj bez da ga upija), a termo su kombinacija pamuka i polipropilena.
Evo ti i link: http://www.beti.si/

P.S.
Na prvi pogled dučan izgleda dosta ženskasto jer su unutra uglavnom grudnjaci, ali slobodno uđi unutra  :)
 
darkovsky said:
Zakaj bi kupovao windstopper? Pa jakna ti ionak ne propušta vjetar.. Neki dan sam si kupio odličnu majicu za bicikl u onom dučanu u Vlaškoj koji se spominjao u temi za planinarsko donje rublje, BETI. Uglavnom imaju i termo majice i duge gače, mislim da bi te termo bile zakon za motor (inače su za skijanje). A kaj je najbolje sve je oko 150kn (mislim ne sve skupa, posebno). Ova koju sam ja kupio je 100% polipropilen (odvodi znoj bez da ga upija), a termo su kombinacija pamuka i polipropilena.
Evo ti i link: http://www.beti.si/

P.S.
Na prvi pogled dučan izgleda dosta ženskasto jer su unutra uglavnom grudnjaci, ali slobodno uđi unutra  :)

rublje dobro i za ljeto .. preporuka dugi rukavi i nogavice  (y)
 
Da, samo za ljeto nije baš ta roba sa naznakom termo iliti ski, jer bu prevruće. Zato ima druga varijanta, bez pamuka. A ima i kratkih i dugih rukava i hlača, pa se kombinira.
 
jolly the roger said:
ke, tam ti nedaju popust :jesus:

ugl oxford je dobra marka (y)

daju, na keš, ali stvarno su skupi. (ne znam koliko su kišna odijela, ali primjera radi tamo sam sa Turbom kupila bisage za motor - cijena prava sitnica - 1500 kn.)

i oxford je super marka.
 
miha_vg said:
Jel znate gdje je najbolje nabaviti duge gaće i majicu dugih rukava od windstopera? znam da ima ixs kod šepića, a jel ima još gdje i po kojoj cijeni?

ima u svakoj moto trgovini :jesus:
 
jolly the roger said:
ke, tam ti nedaju popust :jesus:

ugl oxford je dobra marka (y)

trenutno su popusti 10-20% (ovisno je li kartica ili gotovina).. 8)
 
MA baš bi windstoper, jer mi zna bit hladno, zadnja vožnja me smrzla... Mislim da ću kod Šepića, ima do 40% popusta...
 
windstoper bez termo komponente ne grije, ne bude dovoljno toplo...

imaš savjete za planinarsku opremu za extremne uvjete, hladnoća sa vitrom...

to ti je cca. ka za vožnju motora...

ok, za motor debljina mora bit manja, ali ista pravila o potrebnim slojevima važi...

ugrubo, kako san ja to svatija, dry sloj, termo sloj, winstoper sloj...

kod mene ti to izgleda trenutno što se nogu tiče ovako:
- DRY: dugo tanko donjerublje, umjetni materijal, dry funkcija
- TERMO: jeans, a ako je baš STRAVA hladno, još i dugo pamučno donje rublje preko dry dugih gaća a ispod jeans hlača
- WINDSTOPER: tanji kišni šuškavac sa patentom skroz do dna na oba boka i neopren grijači kolina

ovakva kombinacija je i ograničeno vodoneporpusna, jer je ukomponirana sa SPOOL jaknom i rukavicama, textil...
 
Doomsday said:
windstoper bez termo komponente ne grije, ne bude dovoljno toplo...

imaš savjete za planinarsku opremu za extremne uvjete, hladnoća sa vitrom...

to ti je cca. ka za vožnju motora...

ok, za motor debljina mora bit manja, ali ista pravila o potrebnim slojevima važi...

ugrubo, kako san ja to svatija, dry sloj, termo sloj, winstoper sloj...

kod mene ti to izgleda trenutno što se nogu tiče ovako:
- DRY: dugo tanko donjerublje, umjetni materijal, dry funkcija
- TERMO: jeans, a ako je baš STRAVA hladno, još i dugo pamučno donje rublje preko dry dugih gaća a ispod jeans hlača
- WINDSTOPER: tanji kišni šuškavac sa patentom skroz do dna na oba boka i neopren grijači kolina

ovakva kombinacija je i ograničeno vodoneporpusna, jer je ukomponirana sa SPOOL jaknom i rukavicama, textil...

Ja sam se vozio i na -5, imao sam duge gaće (vojničke) i onda samo moto hlače s podstavom (Held), a gore... gore potkošulja, kratka majica, duga majica, jakna s podstavom (Held), hlače i jakna spojeni ciferšlusom... Sutra idem pogledat kod Šepića... ak će bit povoljno kupujem duge gaće i dugu majicu winstoper.
 
E, Miha, ako se ja dobro kužin u priču, ti sa jaknom i hlačama od Helda imaš već windstop funkciju, ka šta je neko gori već reka... Trebao bi pojačat termo funkciju, a ne windstop... Možda bi ti skijaško donje termo rublje bilo bolja opcija... :misli:

Svakako, kad kupiš i isprobaš, javi kakvo je iskustvo... (y)
 
Skuter centar npr. Ja sam kod njih uzeo Prije 2,5 godine na snizenju njihovu touring jaknu,

poz
 
Frgich said:
Skuter centar npr. Ja sam kod njih uzeo Prije 2,5 godine na snizenju njihovu touring jaknu,

poz


Baštijanova? Oni su poznati po novim kolekcijama... :wink: