žmigavci

Ma lagano mi je već pun k....ove trakavice, mislim da ću se voziti bez migaleca  :x
A sad dolazimo do još jednog problema a da ne otvaram novu temu...već par dana štop svijetlo mi radi konstantno...pošto je mijenjana poluga zadnje kočnice, reko, to mora bit na prekidaču ali izgleda da nije (jebiga, ne mogu biti siguran, taj prekidač kao da uopće nema regulaciju di lovi kao što se to obično podešava di hoćeš da lovi), pregledao prednji isto se čini ok :? Pregledao samo svijetlo, isto izgleda ok. Konektori na zadnjem i prednjem prekidaču - ok. Ima neko da mu je poznat ovaj problem ili da se primim multimetra? Tak je to kad pređeš sa japanca na talijana, neko me kažnjava zbog toga :LOL:
 
Stavljao sam nove žmigavce na motor, i kako nemam pojma o struji pitam prijatelja koji nekog vraga zna mogu li što sje... i on mi kaže nema frke, ako krivo spojim žice jednostavno neće svjetliti i to je to. Super. Rastavim ja sve, spojim žice - svjetli, čisto reda radi probam obrnuto, opet isto :shock: žmigavci rade uredno bez obzira kako spojio dvije žice. Na kraju sam privremeno spojio sva 4 na isti način i već tjedan dana se tako vozim. Molio bih ako netko zna da mi napiše (točnije, objasni na način na koji bi to objasnio potpunom idiotu jer, taj sam :mrgreen:) kako da unimerom provjerim jeli dobro spojeno.
 
Pa ako si ih spojia na postojeće konektore nisi ni ima šta falit.

Ako rade kako triba, nemoj ništa čačkat.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Žmigavci su došli bez konektora (gola žica na kraju), u tome je zaeb.
 
Nemaš šta zeznit, automat radi umisto tebe.
:wink:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Ako je tako, nema frke, zahvaljujem (y) Brinilo me da ne bi nakon par miseci otvorija far i skužija da su se žice lagano rastopile ili gore.
 
bricksrheavy said:
Stavljao sam nove žmigavce na motor, i kako nemam pojma o struji pitam prijatelja koji nekog vraga zna mogu li što sje... i on mi kaže nema frke, ako krivo spojim žice jednostavno neće svjetliti i to je to. Super. Rastavim ja sve, spojim žice - svjetli, čisto reda radi probam obrnuto, opet isto :shock: žmigavci rade uredno bez obzira kako spojio dvije žice. Na kraju sam privremeno spojio sva 4 na isti način i već tjedan dana se tako vozim. Molio bih ako netko zna da mi napiše (točnije, objasni na način na koji bi to objasnio potpunom idiotu jer, taj sam :mrgreen:) kako da unimerom provjerim jeli dobro spojeno.
samo kod LED-ica ima veze tijek struje, a ako je obićna Žarulja nema veze di je (+) a di (-)  (y)
 
tony-Vt said:
samo kod LED-ica ima veze tijek struje, a ako je obićna Žarulja nema veze di je (+) a di (-)  (y)
Nisu LED, nego originalni zamjenski :mrgreen: - svi prerađuju motore, a ja svog vraćam u tvorničko stanje :LOL:
 
Freelancer said:
Ma lagano mi je već pun k....ove trakavice, mislim da ću se voziti bez migaleca  :x
A sad dolazimo do još jednog problema a da ne otvaram novu temu...već par dana štop svijetlo mi radi konstantno...pošto je mijenjana poluga zadnje kočnice, reko, to mora bit na prekidaču ali izgleda da nije (jebiga, ne mogu biti siguran, taj prekidač kao da uopće nema regulaciju di lovi kao što se to obično podešava di hoćeš da lovi), pregledao prednji isto se čini ok :? Pregledao samo svijetlo, isto izgleda ok. Konektori na zadnjem i prednjem prekidaču - ok. Ima neko da mu je poznat ovaj problem ili da se primim multimetra? Tak je to kad pređeš sa japanca na talijana, neko me kažnjava zbog toga :LOL:

pokušaj otkopćati buksne sa zadnjeg automata i vidi dali je prestalo, ako ne isto napravi i sa prednjim automatom... zna se desiti da proleti federčić u zadnjem automatu i stalno imaš kontakt tako da se štop ne gasi... ili još jednostavnije pokušaj nećime malo podići polugicu kaj izlazi iz zadnjeg automata pa ak se zgasi to je to, razlika u visini nove štange bremze... i to se da podesiti ako je fiksni automat (  :misli: ) zakreće se polugica koja izlazi iz automata za 45 stupnjeva (preteŽno u desno) i tad štelaš visinu di će dosijed sijesti na štangicu i prekinuti krug, naravno trebaš stisnuti bremzu tad dok to poštelavaš, a ako je prednji to je već malo veći problem jer je automat sam po sebi malen, pa ga jedino moš mijenjati jer se sve rastepe dok ga rastaviš...  :undecided:
 
bricksrheavy said:
Nisu LED, nego originalni zamjenski :mrgreen: - svi prerađuju motore, a ja svog vraćam u tvorničko stanje :LOL:

onda nemaš brige, hehehe pripreme za EU...  (y)  mene ljetos vratili iz slovenije zbog Žmigoljevaca  :palacdolje:
 
tony-Vt said:
onda nemaš brige, hehehe pripreme za EU...  (y)  mene ljetos vratili iz slovenije zbog Žmigoljevaca  :palacdolje:
Zapravo bolest, a ne pripreme za EU :mrgreen: Sad (osim topa), motor izgleda stock :0648: Hvala na pomoći (y)
 
bricksrheavy said:
Stavljao sam nove žmigavce na motor, i kako nemam pojma o struji pitam prijatelja koji nekog vraga zna mogu li što sje... i on mi kaže nema frke, ako krivo spojim žice jednostavno neće svjetliti i to je to. Super. Rastavim ja sve, spojim žice - svjetli, čisto reda radi probam obrnuto, opet isto :shock: žmigavci rade uredno bez obzira kako spojio dvije žice. Na kraju sam privremeno spojio sva 4 na isti način i već tjedan dana se tako vozim. Molio bih ako netko zna da mi napiše (točnije, objasni na način na koji bi to objasnio potpunom idiotu jer, taj sam :mrgreen:) kako da unimerom provjerim jeli dobro spojeno.

Multimetar spojiš na žice kao da mjeriš napon i  ako na ekranu piše  voltaža u minusu onda ti je plus na crnoj stopici od multimetra ako nema minusa uz voltažu onda je plus na crvenoj.
 
Odlično (y) Kad već to spajam kao trajno rješenje nek sve bude po "Pravilima Službe"