zongshen cross 250

Status
Not open for further replies.

ruzic

New member
ovako, vozim zongshena 250 cross..... i imam problem u masini :palacdolje:
naime, nesto prilicno jako pucketa kad ga stavim u 3 brzinu, ali u ostalim brzinama je sve u redu :misli:
najprije sam mislio da je lager, ali onda bi to bilo stalno zujalje i pucketanje...
ne znam dal bi trebao rastavjat masinu i bas se ne usudim... pokusat cu najprije izmjeniti ulje, mozda je nesto unutra...

zato molim pomoc, znam da je kinez i zato molim bez off-ova... ako netko ima iskustva s tim cudom
i ako bum moral rastavljati masinu, bilo bi dobro da neko ima nekakve slike rastavljanja, jer nisam nisa drugo rastavljal osim masine od BT-a...
 
Ukoilko je moguće,skini karter i očisti ga u svakom slučaju tokom izmjene ulja.
 
error said:
Ukoilko je moguće,skini karter i očisti ga u svakom slučaju tokom izmjene ulja.
masina je klasicna sa 2 spojena bloka... spustil bum sutra ulje pa se javim.....

puno hvala na pomoci i svaki savjeti su dobrodosli (y)
 
Frane said:
to ti se dešava jer imaš KTM najepnice na motoru, loša karma! :shock: skini to duže će ti trajat (y)

za KTM nemam para, pa se tjesim s tim kaj imam... :D (y)
 
ispustil sam ulje i dalje pucketa, ali sve ide normalno :shock:

nemam poima...
 
vjerojatno ti  se ostetio zupcanik 2 ili 3 brzine, to im je bolest na cross modelima radi kratkog prijenosa, na svima se drobi zupcanik 2 brzine tko god malo zesce vozi, ako budes imao problema jos  skini masinu i dovezi ili cijeli motor i sve cemo rijesiti  www.goricki-auto.hr
 
letecimrav said:
vjerojatno ti  se ostetio zupcanik 2 ili 3 brzine, to im je bolest na cross modelima radi kratkog prijenosa, na svima se drobi zupcanik 2 brzine tko god malo zesce vozi, ako budes imao problema jos  skini masinu i dovezi ili cijeli motor i sve cemo rijesiti   www.goricki-auto.hr

hvala na ponudi (y)

zanjima me samo kolko bi me otprilike kostalo? :misli:
 
zupcanici  (par) od 2 brzine 300kn dihtung glave 190kn i posao oko 300-400kn ako dopeljas skinutu masinu
 
ey..ja sam imao nes slicno al na prijenosu iz prve u drugu...samo zatego malo lanac na servisu i nema vise toga...
 
letecimrav said:
zupcanici  (par) od 2 brzine 300kn dihtung glave 190kn i posao oko 300-400kn ako dopeljas skinutu masinu

da li ima netko u okolici varazdina koji se razumije u to? :misli:
 
ako ti je problem prijevoz posaljes je hp expresom i dode u jasku za nekih 45kn u roku 24h
 
letecimrav said:
vjerojatno ti  se ostetio zupcanik 2 ili 3 brzine, to im je bolest na cross modelima radi kratkog prijenosa, na svima se drobi zupcanik 2 brzine tko god malo zesce vozi, ako budes imao problema jos  skini masinu i dovezi ili cijeli motor i sve cemo rijesiti   www.goricki-auto.hr
ovako, masina je rastavljena i fale dva zuba na dva zupcanika al ne znam koje brzine (trebam pitati majstora kojimi je rastavljao) ali evo slike... takodjer trebam brtvila (dihtunge) glave i cilindra i dihtung masine (onaj glavni, tj. srednji) pa bi me zanjimao kolko bi ti dijelovi koštali kod vas (ako nije problem)???
 
brtva glave oko 180kn  zupcanici ova 4 oko 400kn s time da su od  zongshena  zs200gy-a pa bi trebal uzorke.
 
ne od tog vec od
zs200gy-a i zs125gy-a
al nisu svi 100 posto identicni pa trebaju sitnije prerade, od 2 brzine upcanik  na osovini kvacila ima promjer rupe od  osovine  1mm veci pa treba piksu ugradit u zupcanik oko 0,5mm debljine stjenke
 
i to u ovaj zupcanik koji ti je prvi s llijeva na slici
 
ja imam problem na quadu zs 250.počeo je dimiti jako i baca mi ulje na odušak.puše na odušak ko i na auspuh.inaće zapali dobro.recite ako ko zna kaj bi bio uzrok jer ovak nemogu vozit.
 
Status
Not open for further replies.