ZR7 i potrošnja

Julius

New member
Bok ljudi!

Evo jučer sam se uputio na malu ruticu sa dragom i zapalili smo do Jalžabeta kraj Varaždina. Vozio sam po staroj cesti prema Krapini, pa se onda odvojio za Ivanec i ravno u Varaždin. Poslije smo se vraćali s druge strane preko Zeline.

Uglavnom, prešao sam 233km i potrošio 20l benge, odnosno taman do rezerve! Pa sad prema tome potrošnje ne da je velika, nego prevelika s obzirom da sam vozio od 90 - 130km/h i držao motor na 4000 - 7000 okr/min.

Po nekim podacima trebao bi prevaliti oko 350km s jednim tankom!!
Jel to njemu normalna potrošnja ili je prouzrokovana mojim faktorom vožnje ili ili ili....???

Kak vama troše pile??
 
Ja sa 13,5 litara kolko mi je zapremina rezervara do rezerve sa takvom vožnjom pređem oko 230km što bi značilo potrošnja oko 6L na 100km.
Frendov ZR7 troši oko 5.5L na 100km takve vožnje (to ti je onaj sa plavim ZR7 što si ga upozno u KMS- kako je svjet mali).
A tvoj je na 8,5L! Puno po mome mišljenju!
 
Ma da, to ti je frend? Baš je svijet mali.. :D
Dečko je OK! :cool:

A potrošnja je koma, pa me zanima koji je to vrag!? Jesam ja ili motor?
 
Prije da je motor. Ako ga normalno voziš ti ne bi trebao imati baš toliki utjecaj na potrošnju!
 
E to će ti morat netko drugi odgovoriti, ali pretpostavljam da bi ga trebalo samo malo poštelat.
 
ma ti ne znaš vozit...točnije šaltat, pa ti zato troši 3 litre više od normale...još pogotovo ako ti je cipela veća od br. 43 i po, onda zna suknit i do 10 litara...a ako imaš veliku glavu otpor zraka drastično utječe na potrošnju ulja...

a potrošnju možeš smanjit tako da odeš u solarij...meni je pomoglo...ili možeš kupus kiseli jest svaki dan između 14h i 19h...i to mi je pomoglo... :mrgreen: :wink:
 
bruno said:
ma ti ne znaš vozit...točnije šaltat, pa ti zato troši 3 litre više od normale...još pogotovo ako ti je cipela veća od br. 43 i po, onda zna suknit i do 10 litara...a ako imaš veliku glavu otpor zraka drastično utječe na potrošnju ulja...

a potrošnju možeš smanjit tako da odeš u solarij...meni je pomoglo...ili možeš kupus kiseli jest svaki dan između 14h i 19h...i to mi je pomoglo... :mrgreen: :wink:

i još da idem spavat poslije crtića. to bi ziher smanjilo potrošnju za još koji deci! :mrgreen: :mrgreen:

Ne, stvarno!
 
drugi put selo prije Jalzabeta skrenes desno i k meni v gorice na GM dojuris
 
Kaj si i ti tam? Pa nisam znal.... Dobre ceste, samo loša signalizacija!
Al do tvojih gorica bi se nekak dokotural! :mrgreen:
 
Julius said:
Kad bum opet na toj strani u tvom kvartu ti se javim!

Nego kolko bi došlo štelanje frgazera?
samo se javi, pa da :piva: koju
 
nešto ti nije ok s motorom,to što si napisao je previše,ja sam prošli vikend sa svojim ZR 7S uspio napraviti 410 km sa 20 litara,bio je pun,napravio nešto km po gradu a onda otišao od Sl.Broda do Bjelovara i nazad bez točenja,nisam prelazio 130 km/h,već me uhvatila frka da ću negdje ostati bez goriva,sitni sati i nijedna benzinska ne radi,kad sam natočio opet do čepa skužio sam da sam imao još 3 litre,trošio je manje od 5 litara,to mi se još nije dogodilo da je tako malo trošio,valjda mu je odgovarao svijež noćni zrak :D
siguran sam da taj motor može trošiti i preko 10 ali morao bi gas biti stalno do kraja,meni se sa mojim EASY stilom vožnje potrošnja uvijek kreće od 5 do 6 litara!
na tvom mjestu bih pod hitno posjetio servis,sigurno su ti raštelani karbovi,možda je i zračni filter u banani!
 
Zračni filter je bio u banani, pa sam ga promjenio.

Gdje bi u zagrebu mogao poštelat karburatore? Ne da mi se samo zbog toga opet u karlovac... Jel zna netko nekog dobrog majstora, a da ne dere kožu s leđa??
 
Julius said:
Zračni filter je bio u banani, pa sam ga promjenio.

Gdje bi u zagrebu mogao poštelat karburatore? Ne da mi se samo zbog toga opet u karlovac... Jel zna netko nekog dobrog majstora, a da ne dere kožu s leđa??

Hodi u Karlovac! .... pa nije to na kraju svijeta.
 
Ne trči odmah majstoru,nego još jednom izmjeri,ali ne ovako jer ne znaš točno koliko je ostalo u rezervaru,a i vožnja udvoje pojačava potrošnju.Natoči do čepa dok je motor na bočnoj nogici i napravi sam oko 100km po otvorenoj cesti istim tempom i ponovo napuni i vjerovatno će biti sve u redu,tj. do 6 lit.
 
Julius said:
Zračni filter je bio u banani, pa sam ga promjenio.

Gdje bi u zagrebu mogao poštelat karburatore? Ne da mi se samo zbog toga opet u karlovac... Jel zna netko nekog dobrog majstora, a da ne dere kožu s leđa??

jede student u kantini i dođe gubavac...i pita jel smije sjest, a student kaže da smije...

odjednom se student nakašlje...

Gubavac: ma vidim da je tebi neugodno zbog mene, idem ja...

Student: ma nije samo ti sjedi

Student se opet nakašlje, ali ovaj put još jače

Gubavac: ma ja stvarno vidim da se ja tebi gadim i odo...

Student: ma ne gadiš mi se čovječe ti, nego ovaj što ti umače kruh u leđa!

:mrgreen:

DOBAR TEK!
 
Ma potrošnja ti je ne velika nego abnormalna :? , pogotovo za brzine kojima si vozio. Meni od Poreča do ZG, točno 286 km autocestom potroši, 2/3 rezervara (14 -15 L) sa prosječno 140 - 150 km/h a po staroj cesti i uz opuštenu vožnju i manje od toga. Idi ti nekome da ti pogleda taj fillter šta si sam promjenio, bit će dobro za đep! :wink: