zracni ovjes

cb900

Member
u fazi sam izrade motora, i dosao je na red zracni ovjes, pa imam nekih pitanja.
http://www.ebay.com/itm/AIR-RIDE-QA1SINGLE-ADJUSTABLE-SHOCKS-/120890357883?hash=item1c25a0787b&item=120890357883&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr
sam nasao na ebayu, pa me zanima, posto mogu naci zracne jastuke puno jeftinije, da li bi se moglo, kako se vidi na ovoj slici, sa jedne strane ima sipka sa navojem i "ringom" za montiranje, dok  na drugoj samo taj isti drzac.
moje pitanje glasi: da li bi funkcioniralo da se kupi goli zracni jastuk tipa ovo:
267CFirestone.jpg
i da se na njega zavare drzaci?
ili netko ima drugaciju ideju?
 
Obični zračni jastuk bi ti imao ulogu opruge na klasičnom amortizeru, pa mislim da ti to i nebi bila najsretnija kombinacija- da na njega samo zavariš nosače i staviš na motor.Mislim da bi imao jako puno posla da od zračnog jastuka napraviš amortizer.
 
obzirom da takve tipove zračnih jastuka kosriste kamioni i kombi vozila s većom nosivosti, ne znam baš da li bi imalo odgovarajuću funkciju na motoru.... jer ti isti teškaši prilično skakuću dok ih se ne natovari... :misli:
 
SM Blade said:
obzirom da takve tipove zračnih jastuka kosriste kamioni i kombi vozila s većom nosivosti, ne znam baš da li bi imalo odgovarajuću funkciju na motoru.... jer ti isti teškaši prilično skakuću dok ih se ne natovari... :misli:

ova slika je okvirna, jer ima raznih dimenzija, nosivosti itd. tako da nije to problem.
nasao sam i ovo, sad me zanima kako se sa njima upravlja, jer nasao sam i rucne pumpe za njih, a i kompresore, i tu dolazim
do problema, jer negdje sam citao da se ne smiju sa kompresorom puniti?  :misli:
http://www.ebay.com/itm/Gabriel-air-shocks-1983-2005-Blazer-Jimmy?item=380427553083&cmd=ViewItem
 
SM Blade said:
obzirom da takve tipove zračnih jastuka kosriste kamioni i kombi vozila s većom nosivosti, ne znam baš da li bi imalo odgovarajuću funkciju na motoru.... jer ti isti teškaši prilično skakuću dok ih se ne natovari... :misli:

imaš "male" zračne jastuke na kojima "plivaju" kabine kamiona... ;)
 
to se popularno zove "air ride" ... i nisam slučajno spomenuo zračne jastuke od kabine kamiona...  (y)
 
strasilo said:
to se popularno zove "air ride" ... i nisam slučajno spomenuo zračne jastuke od kabine kamiona...  (y)

da, air ride.. mada imaju i takozvani air springs koji mogu funkcionirati na isti princip, kazu ljudi da je neugodnije se voziti ali nista strasno.
sad, da li bi ti kamionski jastuci bili dobri za motor? cuo sam nesto o tvrdoci itd, da nece biti dobro?, a oni su relativno "mali"
 
I jastuk kabine mi se cini prejak. Imas jastuk koji ti ide u vozacko sjedalo... E gle zasto ti to kazem,ako bi to uzeo polovno negdje iz nekog kamiona i kompletnu instalaciju,mogao bi stelovati tvrdocu,povrat,visinu i jos 500 pizdarija kao sto ja mogu na mom kamionu. A kamionsko sjedalo i zracni jastuk je taman predvidjen za opterecenje od 100 do 200 kg kao sto ti treba. Znaci kod kuce ga spojis na kompresor i nastelas si ovjes... Dodjes na susret i spustis motor,ali onda ga nemos dici bez izvora zraka... Eto pa vidi.