zrak u vodu od ulja (2T)

TomiTraktor

New member
Mijenjao sam vodove od ulja jer su jednostvno spucali od vremena i tko zna cega pa mi je ulje curilo na sve strane. I sad me muci drugi problem.

Glavno debelo crijevo koje ide od rezervoara do mijesalice ide mrvicu uzbrdo prije nego pocne padat i tu mi je zrak. Sam radim mjesavinu cisto da nebi bilo nismo znali, ali nejde mi u glavu sto bi moglo biti to.

Mjesalica ima jedan vijak preko kojeg se odzracuje i ulje nije htjelo ni poteci dok nsiam taj vijak malo otpustio i pustio ulja pa opet zategnuo.

Meni genijalcu je pala ideja da pustim na taj vijak ulja sve dok se to cijelo crijevo ne popuni uljem tj sve dok taj zrak ne dodje. Jel to ok ideja ili bacam deci ulja bezveze?
 
TomiTraktor said:
Meni genijalcu je pala ideja da pustim na taj vijak ulja sve dok se to cijelo crijevo ne popuni uljem tj sve dok taj zrak ne dodje. Jel to ok ideja ili bacam deci ulja bezveze?

Tako je.
Ak ti je do deci ulja, ulovi ga i vrati nazad u rezevar.
I provjeri jel to sigurno radi prije nego prestaneš ručno mješati.
 
Super Jura said:
Tako je.
Ak ti je do deci ulja, ulovi ga i vrati nazad u rezevar.
I provjeri jel to sigurno radi prije nego prestaneš ručno mješati.

Nije mi do deci ulja ako slozim to...ali je ako bacim a nis ne napravim.

Sigurno je jer sam mijenjao i vod koji ide do frge i kroz jega je potjrao ulje...dakle pumpa radi....samo je moram odzracit...a jos bar 2 rezervoara cu radit mjesavinu nakon sto sve slozim. Vec mi je druga mašina ove sezone gore pa se ne zelim zajebavat
 
pa saraf za odzracivanje i sluzi za to, dakle da se sistem odzraci. odvrni ga i pusti dok iz njega ne krene ulje bez mjehurica zraka. koda odzracujes kocnicu.
 
31 said:
1.Pumpa za ulje se MORA ozračiti na svakom 2t motoru
2.Pumpa za ulje se takodjer mora štelati,obično na sajli koja ju otvara.Postupak ti je slijedeći ,dakle crijevo koje vodi ulje iz pumpe utakne se u menzuru.Moraš saznati servisni podatak koliko ulja mora istisnuti pumpa (za obično 1min)na odredjenom broju okretaja,kresneš pilu i vidiš dali ti za odredejeno vrijeme na odredjenoj turi u menzuri nacuri dovoljno ulja(Naravno dotle staviš mješavinu u rezervoar).Pumpa ti naime,pogotovo ako je netko drkao po njoj (često)može biti premalo otvorena a može (rijetko)i riknuti.Tek toliko da nebi bilo i trći put...

1. Hvala nisam znao
2. Imaju oznake za stelanje...

3. I ova mi slini ulje....psmtr to je vec druga pumpa i drugi vodovi....pas mater i onda mi to ulje masti remen i kuplung pa mi motor nejde, a kevlar remen sam ubio za manje d 2k km
 
pa kad kevlar brže puca od serije panju..al se manej rasteže zato i je za UTRKE a ne vi ss ovci vidite malossi na njemu piše i odma sretni ga stvaljate na skuter to je bolje LOL