Zumberak veceras

Tako je, stvar klasifikacije.
Drugačije gledam na neke puteve kad sam sam i bez signala za mob, nego kad sam s još nekim. A taj još netko je nažalost mislio da je RXV450 dugoročno pouzdan motor bez obzira šta ja rekao, pa je u 2 godine vlasništva odvozio nekih 200km žumberka. Tak da sam još neko vrijeme sam u tim vožnjama, i ne preuzimam puno rizika s obzirom na moje trenutne sposobnosti vožnje. Zato mi u ovom trenutku malo ponestaje novih puteva. Možda i zato što uvijek gledam da put poveže nešto i da se ne vraćam istim nazad. Ali dobra stvar kod žumberka je što ima dovoljno puteva da se ne mora često ponavljati isti. Tako da kad se zaželim "terena" biram igranje u području prema Savi, ili oko Vrhovčaka, Otruševca, Vratnika, Ruda, Oštrca, Japetića i Tihočaja. Ako želim na dužu makadamsku  idem nekim od puno puteva prema eko selu ili prema Japetiću, pa već jednim od puteva završim na vidikovcu iznad Budinjaka ili u sošicama ili negdje blizu tamo, i drugim putem se vratim nazad. I sad u ove zadnje 2 rečenice sam nabrojao 10tak verzija vožnji gdje se ne preklapa puno. I to je ono što sam i htio postić sa ovim motorom i samoborskim i žumberačkim brdima, da ih bez navigacije znam odvozit i znam što očekivat na kojem putu, i gdje presjeć i zaobić ako je neki problem, napamet. Druga stvar je to što novi putevi i destinacije imaju svoju čar, kao droga, kad otkriješ nešto čemu se nisi ni nadao i super je.. Ali doći će i toga, ili će frend kupit drugi motor, ili ću ja nać drugog frenda, ili ću kupit bolje gume i riskirat malo više. Savjeti su uvijek dobrodošli, zato i jesam na ovom forumu, makar sam se nadao da će bit više "izvještaja" opisa slika trackova sa žumberka, a ispada da ja pišem novi post ispod svog posta, ali valjda je i to razumljivo, većina registriranih je ovdje od kad ja o motoru nisam ni razmišljao.

Uglavnom, uskoro će i zima i traženje novih mogućnosti po kartama i planinarenjem.
 
kk said:
Alooooooo! Nije to Amazona!  :mrgreen:

Kad kažem planinarenje mislim na hodanje po brdima "planinarskim" stazama (iako je brdo nije planina), kad kažem šetnja mislim na šetnju po gradu. Kad kažem traženje novih puteva na kartama mislim na to da svake zime probam otpješačit neki put koji do sad nisam prošao, ili više njih, i usput scoutam za motor, k? kk?  :mrgreen: Opet sam sebi govorim po neznam koji put, moram olabavit malo sa gledanjem ovih foruma...
 
BreakM said:
... makar sam se nadao da će bit više "izvještaja" opisa slika trackova sa žumberka, a ispada da ja pišem novi post ispod svog posta, ali valjda je i to razumljivo, većina registriranih je ovdje od kad ja o motoru nisam ni razmišljao.

Samo ti piši, bila su vremena kad sam ja sve stavljao.
Stvari se mijenjaju, sad kad vozim po prirodi, vozim uglavnom po Lici. Tamo su nam mali motori, a i mi vikendom.
Jedino mogu Liku proglasiti širim područjem Žumberka. Možda i hoću  :mrgreen:
Ekipa od 'Žumberkak srijedom' se ili raspala ili nema volje i vremena.
Tome služe mlade snage.
 
BreakM said:
Kad kažem planinarenje mislim na hodanje po brdima "planinarskim" stazama (iako je brdo nije planina), kad kažem šetnja mislim na šetnju po gradu. Kad kažem traženje novih puteva na kartama mislim na to da svake zime probam otpješačit neki put koji do sad nisam prošao, ili više njih, i usput scoutam za motor, k? kk?  :mrgreen: Opet sam sebi govorim po neznam koji put, moram olabavit malo sa gledanjem ovih foruma...

Same gasss!
 

Attachments

  • steve-mcqueen-brakes.jpg
    steve-mcqueen-brakes.jpg
    60.3 KB · Views: 82
  • It feels good.jpg
    It feels good.jpg
    92.3 KB · Views: 106
odličan snimak.
samo...na ovim lijepim makadamima nije neuobičajeno naletiti na kamionček.
samo velim...
 
evo par mojih od jučer sa šireg područja Žumberka
 

Attachments

  • 20191026_113022600_iOS.jpg
    20191026_113022600_iOS.jpg
    532.6 KB · Views: 95
  • 20191026_113059254_iOS.jpg
    20191026_113059254_iOS.jpg
    435.3 KB · Views: 85
  • 20191026_125208762_iOS.jpg
    20191026_125208762_iOS.jpg
    400.2 KB · Views: 117
  • 20191026_125216667_iOS.jpg
    20191026_125216667_iOS.jpg
    392.8 KB · Views: 113
  • 20191026_125227075_iOS.jpg
    20191026_125227075_iOS.jpg
    369.3 KB · Views: 108
clox said:
...na ovim lijepim makadamima nije neuobičajeno naletiti na kamionček.
samo velim...
Naletio sam više puta na neregistrirani auto iz 80-tih godina kojim nekontrolirano proklizava u zavoj upola mlađi balavac koji si je umislio da je buduća zvijezda nekog rally-a, a paralelno trenira i za rakijadu u pranjanima.
 
Dado33 said:
Naletio sam više puta na neregistrirani auto iz 80-tih godina kojim nekontrolirano proklizava u zavoj upola mlađi balavac koji si je umislio da je buduća zvijezda nekog rally-a, a paralelno trenira i za rakijadu u pranjanima.

Ma naletio sam ja i na normalne ljude kojima je neki idiot uklizio na motoru u zavoj  :mrgreen:
 
Sa nedjeljnog defilea povodom 1. godišnjice udomljavanja malih motora.
Šire područje Žumberka  :mrgreen:

https://youtu.be/mOqB5tCeuhA
 

Attachments

  • 20191103_114853564_iOS.jpg
    20191103_114853564_iOS.jpg
    534.2 KB · Views: 115
  • 20191103_122351000_iOS.jpg
    20191103_122351000_iOS.jpg
    252.3 KB · Views: 111
clox said:
Sa nedjeljnog defilea povodom 1. godišnjice udomljavanja malih motora.
Šire područje Žumberka  :mrgreen:

https://youtu.be/mOqB5tCeuhA

Opet nova kamerica? Ova je puno bolja, GoPro 7 White?
 
BreakM said:
Opet nova kamerica? Ova je puno bolja, GoPro 7 White?

Black mislim, iako je siva  :mrgreen:
Neki spešl edišn, nemam pojma.
To nešto Nives sve kupuje tjednima, pa ulovi za kikiriki.
Kamera je po parametrima snimanja definitivno bolja od Ricohice (s njom sam valjda zadnje snimke stavljal), ali touch display na action cameri mi ide na jetru.
Po tom pitanju je najbolja bila Midlandica...jedan prekidač za snimaj i peri.
I još je bitno da smo našli solidan nosač za postavljanje na naramenicu ruksaka.
Montaža na motoru (jadnocilindričnom još) mi se ni u kojoj varijanti nije pokazala kao prihvatljivo rješenje.
 
clox said:
Black mislim, iako je siva  :mrgreen:
Neki spešl edišn, nemam pojma.
To nešto Nives sve kupuje tjednima, pa ulovi za kikiriki.
Kamera je po parametrima snimanja definitivno bolja od Ricohice (s njom sam valjda zadnje snimke stavljal), ali touch display na action cameri mi ide na jetru.
Po tom pitanju je najbolja bila Midlandica...jedan prekidač za snimaj i peri.
I još je bitno da smo našli solidan nosač za postavljanje na naramenicu ruksaka.
Montaža na motoru (jadnocilindričnom još) mi se ni u kojoj varijanti nije pokazala kao prihvatljivo rješenje.

I ja razmišljam o prekidu ovih eksperimenata i kupnji Gopro, sada white 1300kn kod nas ili silver na gopro storeu za eu sa sd karticom i free shippingom za 220€, čekam čvrstu odluku dat tolko love  :)  Mislio sam da je white jer je video 4:3 omjer, to je bila jedina opcija na white, sada ima i 16:9 od updatea.. A i navodno je bolja kvaliteta videa kad ga editiraš u njihovom softwareu, jer ovo što si stavio i na 1080p, trebalo bi biti bolje jer se 4:3 obično snima u 1440p i nebi trebalo bit crnih rubova sa strana nego jednostavno taj omjer i gotovo, youtube to prepozna i dobar je omjer jer pokazuje maksimalno slike, više nego wide (vertikalno), a ne razvlači rubove kao superview...  Ali ovo je za neku drugu temu, svakako dobar video, stavljaj ih još ako bude volje iz bližeg a i tog šireg žumberka  (y)
 
Nije Žumberak ali vas valjda neće previše smetati....

https://youtu.be/JUEBGArgUeE

https://youtu.be/1tHh_BXAfFI

https://youtu.be/PGGaHLduH3c

https://youtu.be/VCEAl-0W5l4
 
To ste prešli preko potoka, vidjeli da nema dalje, pa se vratili?

I usput potopili exc i smočili sve ispod pasa što se smočiti da...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk