ZX 636R plave čukice

plavo,  na Kawu :misli:


:mrgreen: :mrgreen:

zelenooooooooooooo (y)
 
Problem je u tome što sam jedino u toj boji uspio nabavit diode,makar ni te nisu pasale original
nego sam svakoj morao odstranit leću pošto nisam nigdje u ljepoj našoj uspio nać
baš onakve diode kakve bi trebale biti :(
 
HM.
Nije to tako strašan zahvat,samo da bi došao do satova moraš raskopat pola motora da bi došao do satova.
Skineš retrovizore,vizir,cijeli gornji dio oklopa i tek onda dolaze satovi na red!
Razšerafiš satove(vanjštinu)kad ih rastvoriš oprezno izvadiš tiskanu pločicu na kojoj se nalazi lcd display a ispod njega led diode za osvjetljenje,odvojiš lcd display od tiskane pločice,povezani su običnim konektorom tako da se nemože ništa oštetiti.
E sada nastaje komplikacija,treba nabavit led diode kojih kod nas naravno nema,pa sam ja kupio slične sa kojih sam skidao leću pošto ledice za satove moraju raspršivati svjetlost a ne ga usmjeravati u jednu točku.
Led diode su vam veličine 3x3x2mm smd(surface maunting devices)znači stoje na tiskanoj pločici i nožice im vire sastrane.
Za to treba profi lemilica i čovjek jako mirne ruke i konjskih živaca da vam to prelemi!

Pa ko voli nek  izvoli! :mrgreen: (y)
 
Našao sam original diode ZX6R,ZX10R naravno u deutchland,set košta oko 40€
Ima plave i zeleneee naravno!
Zelene naručene,mijenjam opet boju,ako netko hoce nek se javi.
 
krujc said:
HM.
Nije to tako strašan zahvat,samo da bi došao do satova moraš raskopat pola motora da bi došao do satova.

lakše je mojom metodom...ako trebaš pomoć javi se... :mrgreen:

 
Ja sam ovi dana čačka oko sata!  :)


i tio sam odma ubacit zelene diode! ali za sad niša uspio nać  još ove koje idu u mene!
od 3W!  :(
jedino sam zamjenio ove koje su mi bile riknule dvi obične!
...