ZX10R - brzine

jure999

Member
Poštovani,

Imam pitanje vezano uz Moj Kawasaki ZX10R 2008 godina,

Često mi se dogodi kad želim prešaltati iz 2 u 3 brzinu, te iz 4 u 5 brzinu, kad stisnem kvačilo neće da prebaci brzinu u viši stupanj, pa trebam par puta još (2-3 puta) pritisnuti polugu mjenjača kako bi prebacio brzinu u viši stupanj.

Naime, navedeno se uglavnom događa kad se vozi na nižim okretajima, na višim se to nije nikada dogodilo, niti se ikada dogodilo kad brzine idu od viših na niže, 5 u 4, te 3 u 2.
Još mogu napomenuti da je mjenjač mekan, nije tvrd ni na jednoj brzini, čak ni na tima kad neće da prebaci iz prve, ali kad prebaci isto je mekan, prešao je malo manje od 40 tkm, ručka je na mjeru zategnuta, a kvačilo otpušta pri samom vrhu ručke kad stisneš, a mislim da je normalno otprilike na pola.
 
To je nesto novo sto ti se s tim motorm prije nije desavalo, ili si novi vlasnik pa imas taj problem? Ako je ovo drugo, cesto je do podesavanja poluge mjenjaca (treba ju spustit malo da ju prilagodis sebi jer ti ergonomski ne odgovara). Nije vezano uz ZX10R, nego opcenito
 
možda dobrano previše labav lanac, sad za prenategnut jel isti simptomi mogući možda. Mekan a neide u brzinu baš mi neide jedno s drugim.
Zna bit što pacijenti toliko peru i glancaju često oni zglobovi poluga od suhoće uslijed trenja se potroše, neravnomjerno ofkors Da to se podmazuje, sajle i ručice isto Jer drama im je u pm jerbo nalovi se malo prašine na to ako je podmazano.
 
Ako znaš sta je medjugas...probaj tako prebacivati...nebi trebao imati problema...
 
Ako znaš sta je medjugas...probaj tako prebacivati...nebi trebao imati problema...
problem mu je iz niže brzine u višu, ne obrnuto...
a i neće da mu promijeni brzinu tako da svakako nije do gasa nego nečeg drugog
 
Last edited: