Kupujem prvi motor ikada ...

To su tvoja osobna iskustva?:mrgreen:
Prožeto primjerima iz prve ruke i vrsnim poznavanjem svakog centimetra međudržavnih relacija...

Fino djetetu kada ti dođe "Tata/Mama, ja želim Ducati 1299S, to je moj san." odeš u dućan i kupiš, jerbo, dijete je dost veliko da sjedne gore (ima 16 godina...), šaltat brzine zna...
Nitko nije zavidan na tome što si on može priuštit Ducati, i neka si ga priušti, ali ne kao prvi motor, jer je zdravije... nama je svima u interesu imat ga kao motoristu, živog i zdravog, a i zadovoljnog još dugi niz godina,...
 
Moje mišljenje je da svoje želje ne govoriš nikome a pogotovo ne iznosiš ovako na forumu, jer ljudi jedva čekaju da se poseru po drugome jer su uglavnom zavidni (čak ne toliko na materijalnom, već na samoj činjenici da imaš snove).
Ne triba ti tuđa negativna energija.
ne treba drukčija mišljenja shvaćati kao negativna energija ili slično... treba samo znat šta želiš, pitat ljude, netko će reć ovo, netko ono...i samo triba bit dovoljno trezven i profiltrirat informacije i savjete koji ti trebaju...ja sam recimo savjete tipa "uzmi nešto jače, to što msiliš uzet nema snage" odbacio... tipa uzmi neki cestovni motor odbacio... i ja sam ovdi došao po savjete, postavljao pitanja....onda pitaš malo ekipu koja ima kruzere što misle, pa oni kažu kruzeri su zakon... samo pitaj, i sam filtriraj... ako si za kruzer, imaš forum CRO Chopper pitaj i tamo malo savjete i upute.... iskreno, meni su ovdje ljudi dosta pomogli i nisam osjetio nikakvu negativu. ono što se ne slaže sa mojim stavovima, ne stavljam pod negativno... šta ja znam...možda sam ja drukčija beštija...ne znam.
 
Vozački staž na motorima mi je 0 ... Neću na tjednoj bazi voziti rute Zagreb-Beč , nego samo povremeno - recimo jednom na mjesec . Ako bih imao nešto poput tog Indiana - kada bih išao na ljetovanja , nadam se ići s njim - ne s autom ili busom ... Mislim da nemam potrebe za enduro ili tourerima zbog povremenih jednodnevnih vožnji od max 500 km... Nisam planirao voziti relacije tipa Zagreb-London ... Ako moram reći postotak , recimo cca 75% grad - 25% vikend izleti izvan grada. Pretežito ću se voziti sam , povremeno će biti putnica uz mene . Glede preformansi nemam nikakvih želji i očekivanja, za prvi put što bude , bit će -vjerujem da nemrem znat dok ne odvozim barem 1000 km ... Jedan sam od onih koji neće voziti samo dok su topli proljetni i ljetni dani , otporan sam na hladne dane... Jedno vrijeme sam imao interesa za Hondu CMX500 rebel , ali poznanik koji ju je bio nabavio je imao dost loša iskustva s njom - dva pada u relativno kratko vrijeme,cvilio zbog prevelike potrošnje goriva ... Nikad nisam imao priliku uživo pričati s ljudima koji imaju motore poput ovog Indiana ili sličnih Harleya,Yamahi ,ali ovakav tip motora me na prvu privlačio ...

prvo sam procitao "povremeno će biti punica uz mene" :oops:


nakon vozacke (na indijskoj vespi), prva voznja na motoru uopce mi je bila u americi na unajmljnom roadkingu. uzeo sam ge bez da sem prije i sjeo na motor. je da sam se usra ka grlica i da sam ga polegao prvom prilikom (srecom u pijesak, trojica su tribala da ga dignu) ali nakon nekog vremena sve je sjelo na svoje. Ako ti je taj indian svidja uzmi ga, nemas sta koga pitat - ali obavezno nakon probne i to cili dasn. Prvu godinu-dvi budi oprezan, traje to dok se covik navikne, i lako se zajebe kod naglog kocenja, u zavojima itd.

zapravo su ti motori sa niskim tezistem bolji nego ovo sta kolege preporucaju, njih ces prije polegnut nego tako nesto.
Jedin problem sa tim cruseriuma je da svaka grba ide direktno u kicmu.. pa ko voli...

pogledaj i ovo;
 
Ako je čovjeku staž 0 km, ja bih mu prvo preporučio da položi vozački pa će vidjet kako mu se sviđa to na čemu bude polagao. Ako je i dalje za kruzera, nek proba par njih, uostalom nek proba par tipova motora. Imam frenda koji je isto imao 0 km prije vozačke i kupio KLE, evo vozi se već par godina na njemu.
 
Pod 1..polozit vozacki..pod dva skuter 125ccm makar godinu..ako ne padnes za godinu onda jace brze bolje..prije je bilo jednostavno..tomos..mz ili jawa..stari bmw pa japanac..to je klasicni bajkerski put i skola..motori su vozili zaljubljenici koji nisu mogli spavat dok se ne docepaju bilo kakvog motora..sad imas izbor ovo ono. kredit ..ljudi kupuju motore nezna sta je svjecica..tako vrijeme sta se moze
 
  • Like
Reactions: DADO+
Ne znam... meni skuter u nijednoj opciji nije bio... Da mi ga je netko i davao, ne bi uzeo... koja razlika skuter 125 ili motor sa mjenjačem 125? u školi naučiš vozit sa mjenjačem, uz normalnu i pažljivu vožnju, ostalo je sve u božjin rukama...
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Skuter je jednostavniji prakticniji za ucenje..na skuteru odrasli cojk od 40g ne izgleda smijesno kao na 125 motoru...poslije ga lakse prodat..al nek svako radi sta hoce..ova nova hajabusa je isto dobra.manje konja, ima elektronike more..povoljno za pocetnke
 
  • Like
Reactions: seki22
Onda može i biciklu, jedan konj taman snaga, lako se upravlja, a i sve je popularnije okretat pedale pa ga lako poslije proda i ne izgleda smiješno. :mrgreen:
 
Nema se danas više vremena za učenje i školicu, druga su vremena i stepenice se preskaču a sve treba biti odmah i vrhunsko. Ne mislim time samo na ovu temu nego općenito, kao što ni moj odgovor nije išao samo ovom liku nego i drugim potencijalnim novim motoristima koji prate i čitaju. Nama nije imao tko reći pa smo se snalazili, njima ima ali vrijeme im je previše dragocjeno da ikoga slušaju. :mrgreen:
 
Super, čovjek sa 40 god. na 125 izgleda smiješno, dobro da znam..
Baš me zanima što bi se dogodilo da se tako netko obrati mom ocu od 60 god.
Ili bi se takav poklopio ušima..?
Pouka priče je: Bolje poginut na 600+ nego izgledati smiješno na 125.
 
Super, čovjek sa 40 god. na 125 izgleda smiješno, dobro da znam..
Baš me zanima što bi se dogodilo da se tako netko obrati mom ocu od 60 god.
Ili bi se takav poklopio ušima..?
Ne bi, sa 60 na 125 je prirodno. :mrgreen:
 
Meni muškarci na skuterima (bez obzira na njihovu NASA tehnologiju, brzinu, ljepotu, nenadmašnost, praktičnost itd itd) izgledaju smiješno. Ali, to je individualno, naravno.

Uglavnom, prvo provozat i probat leži li ti makinja prije kupovine. Za vraga da ti se sviđa ako to nije ono šta će ti i u vožnji smješak na lice navuči.
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Super, čovjek sa 40 god. na 125 izgleda smiješno, dobro da znam..
Baš me zanima što bi se dogodilo da se tako netko obrati mom ocu od 60 god.
Ili bi se takav poklopio ušima..?
Pouka priče je: Bolje poginut na 600+ nego izgledati smiješno na 125.

Jel tebe neko placa da promoviras taj 125cc?
 
podsjetili ste me na
mi.gif
 
Ja sam samo komentirao gastarbajterov stav da ako za učenje ne kupi skuter odmah znači da želi panigale. Ja sam A položio s 30 i kupio KLX250. Na njemu sam naučio šaltat, kretat, stajat, držat ravnotežu, vozit po jajima (čeparice na mokrom asfaltu), padat (šumski putevi i pješčare), mijenjat gume (nadam se nikad više) i da s kros kacigom ne bi trebalo gledat gore na 100+, jer to izaziva nelagodu u vratu. :mrgreen: Moje mišljenje je da je skuter nepotrebna stepenica na putu prema ozbiljnijem motoru, jer jedino što na njemu može osjetiti je kako je to biti u prometu bez limene zaštite. I naravno da svatko ima pravo na mišljenje, sve dok je isto kao i moje. :mrgreen: