e ovo je klopa...

Attachments

  • IMG_20220620_195546.jpg
    IMG_20220620_195546.jpg
    3.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79
Sto se Jablanice tice, trenutno je najbolji Kovacevic.
Kod Gojka se drasticno pokvarilo kako je covjek umro.
Bilo je dobro i u Komadinovom Vrelu (on je bas u kanjonu Neretve, prvi iz pravca Mostara, sidje se ispod ceste i sjedi bas uz rijeku), ali kako se proslavio tako se i pokvario u posljednje 2 godine, ali i takav je opet bolji od Gojka ili Maksumica.
Zdrava Voda nikada nije bila nesto specijalno, vise je izvikan i reklamiran, jer placa vozacima autobusa i kombija da se zaustavljaju kod njega pa uvijek bude guzva. Ko bira restoran po guzvi, lako se upeca :)
Maksumic (prekoputa Gojka) isto nista specijalno, nije nikada ni bio.
Znaci, za sada Kovacevic. Uredan, cist, ljubazno osoblje, uvijek solidno pecenje i bez puno smeca (kosti, masnoca itd)

Od par ljudi sam cuo da je dobra i “Sedmica”, on je sjeverno od Jablanice, u pravcu Sarajeva, na lijevoj strani kada se izadje iz tunela, ali nisam probao tako da ne mogu prenijeti licno iskustvo.

Kome je mrsko voziti se do Jablanice i hoce nesto blize moru, onda restoran “Udovice” na putu Citluk-Mostar
Bia sam kod Udovice i moram ti rec,da sam se razocara janjetinom.
 
Bia sam kod Udovice i moram ti rec,da sam se razocara janjetinom.
Bio barem 10 puta u Udovice. Kao i svuda. Nekad super, nekad prosjek. Kako naletiš.
Nema toga restorana koji će ga ispeč bolje nego ti s ekipom, ali mora imat barem jedan što zna kako se to radi.
Prvo jer znaš kakvog si janca i od koga kupio. Nigdje ti se ne žuri pa ćeš pazit da bude ispećen kako treba. I ono najvažnije ide odma sa catare na pjat. Nikakvo slaganje na pladnje i ovale da se hladi. Nije janjetina i odojak isto. Janje kad se ohladi je sranje.
 
To nam je bila obavezna destinacija, sad rijetko prođem tamo. Malo dalje je Rim, katastrofa od janka.
 
rim je kurac od ovce.... prošle godine nije bilo mjesta u mirnom kutu pa sam produžio na povratku i napravio zajeb......

al Mirni kut je na prvoj stranici iza sadržaja u enciklopediji o janjetini....
 
Kad smo vec kod spize,prosli misec sam obilazia po Zagorju i bia sam u Samoboru...malo povise centra,neka konoba.
Lokalci mi je preporucili.
Vepar sa njokima i patka z mlincima.
Bilo je za prste polizat.
A tek kremsnite kasnije...
 

Attachments

  • Screenshot_20220705-094337_Gallery.jpg
    Screenshot_20220705-094337_Gallery.jpg
    520.1 KB · Views: 0
Kad smo vec kod spize,prosli misec sam obilazia po Zagorju i bia sam u Samoboru...malo povise centra,neka konoba.
Lokalci mi je preporucili.
Vepar sa njokima i patka z mlincima.
Bilo je za prste polizat.
A tek kremsnite kasnije...
Gabrek
 
  • Like
Reactions: vespinjo
Ovo je pizza iz Krapinskih toplica.
Ugodno sam se iznenadia,cak je nisam moga poist do kraja.
Restorani i pizzerije su vam dosta jeftiniji,nego kod nas normalnih ljudi,doli u Dalmaciji.
 

Attachments

  • Screenshot_20220707-113014_Gallery.jpg
    Screenshot_20220707-113014_Gallery.jpg
    498.3 KB · Views: 0
bio nekad.... u kalimeru sam bio redovit gost.... sad jedno 2,3 puta zadnje je bilo teže razočarenje od neidentificiranog starog mesa na pici do pjeskovitih liganja..... a i dosta ljudi sam čuo da su zadnje vrijeme bili nezadovoljni...

iako tako ne izgleda jedna od boljih pica koje sam jeo zadnje vrijeme... bernarda varaždinske toplice... navodno sicilijansko brašno umiješano termalnom vodom koja je prešla po jajima samog dioklecijana osobno...

neke fensi spike ali pica je bomba... nisu ni burgeri loši....
 

Attachments

  • 1112.jpg
    1112.jpg
    108.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: bebeli
bio nekad.... u kalimeru sam bio redovit gost.... sad jedno 2,3 puta zadnje je bilo teže razočarenje od neidentificiranog starog mesa na pici do pjeskovitih liganja..... a i dosta ljudi sam čuo da su zadnje vrijeme bili nezadovoljni...

iako tako ne izgleda jedna od boljih pica koje sam jeo zadnje vrijeme... bernarda varaždinske toplice... navodno sicilijansko brašno umiješano termalnom vodom koja je prešla po jajima samog dioklecijana osobno...

neke fensi spike ali pica je bomba... nisu ni burgeri loši....

Valjda sam piknuo onda dobar dan u Kalimeru, budem tamo često kao i u Santa Mariji. A najčešće u KTC-u. :LOL:
 
ma i ja poriskiram kad idem u bjelovar usput... nije loše al prije je bilo izvrsno... ktc je bomba al u ivancu i međimurju... u vž se pokvario....

ja sam klasični balkanac debeli koji voli bogate i masne pice i meso a ne tamo neka pirova brašna i zelenjavu...

ili pačja crijeva na pjenici od morske trave ili slične pizde matere.... a kaj se takve hrane tiče tu je broj jedan Bedem Varaždin.... nagovoril me gazda frendić pa čak i suši sam probao i neko sirovo meso na posteljici od ....nečeg........ mislim sve je to ok al ja nisam taj kalibar čovjeka....

ovakav gablec i mi daj i dobro...

jagnjetina je iz mirnog kuta...

pozdrav svim debelim kafana rejserima :)



a tko je u prilici Turčin.. mesnica Vrček... najbolja mesnica u HR... sve meso njihov uzgoj i sve njihovi proizvodi..... krvavice , kobasice , tlačenica , bunceki..... ijaaaaj... pol plaće sam im ostavio....
 

Attachments

  • 2455.jpg
    2455.jpg
    113.2 KB · Views: 0
  • 2323.jpg
    2323.jpg
    140.1 KB · Views: 0
  • 233.jpg
    233.jpg
    95.2 KB · Views: 0
  • 2322.jpg
    2322.jpg
    93.3 KB · Views: 0
  • 5674.jpg
    5674.jpg
    62.1 KB · Views: 0