Pitanje servis

Ti si majstor predstavljanja.🤔👍
 
Nisam tu doma ali znam jude koji znaju ljude i nema,bas neke koristi. Samo ovlasteni...
Ako o BMW-u pricas, vec sam ti rekao da mogu sve sto i ovlasteni sto se tice dijagnostike i kodiranja. Jedino sto ne mogu je permanentno upisati servis u digitalnu servisnu. Mogu ga upisati, ali kada odvezes u ovlasteni, oni ga prepisu sluzbenim stanjem koje je kod njih na serverima.
Intervale mozes ponistiti na F seriji i bez OBD-a.
 
Pa ok, to si svjestan da ne ide bez ovlastenog. Samo oni imaju pristup serverima.
Samo ne znam dokle ce im to ici u EU. Vec ce se netko dosjetiti da ih tuzi radi monopola ili vec radi cega. Doduse, ovamo ima vec hrpa servisa koji mogu BMW-u dostaviti informacije o uradjenom servisu na tvom autu. Problem je sto onda moras opet otici u ovlasteni da ti oni to sinkroniziraju sa autom.
 
Pa ok, to si svjestan da ne ide bez ovlastenog. Samo oni imaju pristup serverima.
Samo ne znam dokle ce im to ici u EU. Vec ce se netko dosjetiti da ih tuzi radi monopola ili vec radi cega. Doduse, ovamo ima vec hrpa servisa koji mogu BMW-u dostaviti informacije o uradjenom servisu na tvom autu. Problem je sto onda moras opet otici u ovlasteni da ti oni to sinkroniziraju sa autom.
Zato sam onda bio odustao, servis radim gdje mi odgovara a kupac nek vjeruje ili ne vjeruje. Toliko su svima danas napunjene glave kontrolama i verticalima da o tome uopce ne zelim razgovarati.
 
Ni ja im vise ne vozim auto na servise. Odradim sam sta mogu, sta ne mogu odvezem nekome i to je to. Hoce li to na kraju umanjiti cijenu pri prodaji iskreno me nije briga. Voziti cu ga jos 3-4 godine jer sam stvarno zadovoljan sa njim i onda ga dati nekom auto salonu u cijenu za novi. Ne zelim robovati autu.
 
Svaki iole ozbiljniji serviser može upisat tu digitalnu knjigu na bmw server (konkretno za bmw)…
Naravno, mora imat licencu i platit access
 
  • Like
Reactions: WraGG and Dene
Da, moze ali poslati podatke BMW-u koji to onda postavi online. Auto opet mora u ovlasteni da se to sinkronizira. sa stanjem u autu. Meni recimo servisi zadnje 4 godine stoje na serveru ali ih jos uvijek nema prikazanih u autu jer nisam otisao da ih prebace.
 
Da, moze ali poslati podatke BMW-u koji to onda postavi online. Auto opet mora u ovlasteni da se to sinkronizira. sa stanjem u autu. Meni recimo servisi zadnje 4 godine stoje na serveru ali ih jos uvijek nema prikazanih u autu jer nisam otisao da ih prebace.
Ne, nego BMW ima svoj portal (BMW AOS) preko kojeg “neovlašteni” servis može upisivati na server, samo treba dobiti licencu od BMW-a, ali postoje određeni uvjeti za to koje “neovlašteni” servis mora ispunjavat’…
Upis digitalne servisne knjige samo u auto ide sve do g serije (bez servera), a g serija iskljucivo se mora syncat sa serverom, tj. Za g seriju još uvijek ne postoji solution za upisat servise samo u auto (bez servera)…
Znam, jer se bavim tim 😉
Dečki kaj si sami servise doma rade, najčešće dođu “na upis” 😁
 
  • Like
Reactions: Dene