Pitanje servis

bilo je to pred cca 2-3 godine, znam samo da mu je na kraju netko drugi isti taj servis odradio za preko duplo manje
748 ima klackaliice kao i 916 SPS. Jedna je kostala oko 150 eur, prije desetak godina, a ima ih 16. Tonci ne radi polovicno, ili radis motor kako treba ili idi dalje. Nema krpanja ni "samo".
Imas u HR mozda tri 748 koji su ko bomboni dok su ostali groblja. Ali ti vlasnici ce mene gledati u oci uvjeravati da nemam pojma i pricati da ih je trazio 12tkn za servis a oni su manje platili motor. Nisam neka faca ali znam nesto o 916 pa me puno ljudi zvalo jer su nasli nesto povoljno da bi nakon razgovora odustali.
Ako Tonci za nesto nije sposoban, onda je to prevara. Sve drugo mogu prihvatiti jer ga znam predobro.
 
  • Like
Reactions: StickyFingers
Ne znam puno, no imam nešto iskustva točnije 31 godinu kako imam položeno i vozim, ono što sam doživio jednom kod nekog odličnog majstora u garaži je da sam potegao šrafcigerom dvije crte po uljnom folteru, uvijek to napravim prije servisa, i taj štef iz garaže je samo obrisao filter ulja, crte su bile tamo gdje sam ih povukao, uredno sve naplatio, ako nije promijenio filter ulja, kako da vjerujem da je napravio ostalo.
To je bilojedan jedini put da sam išao kod nekog u garažu, idem u servis, ostavim vozilo, kad bude gotovo dođem po njega platim i gas, auto mi ima 300 kkm i nikad se ništa nije pokvarilo, motor ima 100 kkm i isto tako sve radi uredno sve ove godine bez kvarova, možda sam glup što to ne radim sam, ali ne znam i ne želim znat. Ono što znam da već 10ak godina nisam zvao vućnu službu ni za auto ni za motor koji stoje vani sve ove godine jer živim u stanu i nemam garaže.
 
  • Like
Reactions: vespinjo and Dene
748 ima klackaliice kao i 916 SPS. Jedna je kostala oko 150 eur, prije desetak godina, a ima ih 16. Tonci ne radi polovicno, ili radis motor kako treba ili idi dalje. Nema krpanja ni "samo".
Imas u HR mozda tri 748 koji su ko bomboni dok su ostali groblja. Ali ti vlasnici ce mene gledati u oci uvjeravati da nemam pojma i pricati da ih je trazio 12tkn za servis a oni su manje platili motor. Nisam neka faca ali znam nesto o 916 pa me puno ljudi zvalo jer su nasli nesto povoljno da bi nakon razgovora odustali.
Ako Tonci za nesto nije sposoban, onda je to prevara. Sve drugo mogu prihvatiti jer ga znam predobro.
jbga u pravu si
motor je bio groblje
a tonči je teška poštenjačina, pogotovo ako računamo da su samo klackalice za 748 2400 eura, ustvari bi na tom motoru radio i s gubitkom, samo da pomogne čovjeku
 
748 ima klackaliice kao i 916 SPS. Jedna je kostala oko 150 eur, prije desetak godina, a ima ih 16. Tonci ne radi polovicno, ili radis motor kako treba ili idi dalje. Nema krpanja ni "samo".
Imas u HR mozda tri 748 koji su ko bomboni dok su ostali groblja. Ali ti vlasnici ce mene gledati u oci uvjeravati da nemam pojma i pricati da ih je trazio 12tkn za servis a oni su manje platili motor. Nisam neka faca ali znam nesto o 916 pa me puno ljudi zvalo jer su nasli nesto povoljno da bi nakon razgovora odustali.
Ako Tonci za nesto nije sposoban, onda je to prevara. Sve drugo mogu prihvatiti jer ga znam predobro.
ti motori su na razini kvalitete Citroena XM

popis sranja koje se raspadaju u redovnoj upotrebi je duzi od liste dijelova od kojih je kramp sastavljen

zadnji put je javnost vidla takav motor u slobodnoj prirodi kad si to bio pred birtijom 1997. i na odlasku gurao da mozda upali



Srki
 
ti boga onda rađe kupiš nepravi ducati 749 ili 999 ivoziš se ko gospon... ti boga i 748 govno... em je grdi em nejde nikud nikam a rok trajanja ko jogurt na akciji....
 
jbga u pravu si
motor je bio groblje
a tonči je teška poštenjačina, pogotovo ako računamo da su samo klackalice za 748 2400 eura, ustvari bi na tom motoru radio i s gubitkom, samo da pomogne čovjeku
Da, bilo je i takvih situacija. Tu dolazi do izrazaja faktor vremena i iskustva. U oko 25 godina poznanstva nemam zamjerku i znam da je postenjacina. Tvoji frendovi neka se drze tebe, mi cemo njega i svi sretni.
 
ti boga onda rađe kupiš nepravi ducati 749 ili 999 ivoziš se ko gospon... ti boga i 748 govno... em je grdi em nejde nikud nikam a rok trajanja ko jogurt na akciji....
Kad se redovno odrzava nema problema. Da ne ide, to stoji...
 
da se ubacim malo u temu pošto se zove, pitanje za servis.
jel zna netko, kako se na focusu mk2 1.6 benzinac(slabiji) ugasi lampica motora.
P.S. pitanje je ozbiljno, ne zajebavam se
 
Da, bilo je i takvih situacija. Tu dolazi do izrazaja faktor vremena i iskustva. U oko 25 godina poznanstva nemam zamjerku i znam da je postenjacina. Tvoji frendovi neka se drze tebe, mi cemo njega i svi sretni.
ja ne radim motore nikome osim sebi, a i to mi je previše trenutno, eventualno pomognem u nabavci dijelova i to uvijek s max rabatom koji ja dobijem

moji frendovi su siromašni i(li) škrti, ali nekom čudnom srećom svi se voze bez većih kvarova
 
  • Like
Reactions: Dene and Matek
da se ubacim malo u temu pošto se zove, pitanje za servis.
jel zna netko, kako se na focusu mk2 1.6 benzinac(slabiji) ugasi lampica motora.
P.S. pitanje je ozbiljno, ne zajebavam se
Operi senzor bregaste, tako ja napravin, doduše drugo auto je u pitanju.
 
748/916/996/998 su pojam dizajna i svega...ni prije ni poslje niti jedan R nece biti takav, ukljucujuci i najnoviji Ducati, zato drki ne seruckaj
 
Operi senzor bregaste, tako ja napravin, doduše drugo auto je u pitanju.
ma krepala je bobina, zamjenio ju ja, ali i dalje stoji lampica upaljena, pa me zanima jel ima neki seljački način brisanja greške ili ide samo preko kabela
 
Ja za 1000e promjenio gume, prednji disk i plocice, lanac lancanike, karike i gumice ventila, pretapecirao sic i jos 100 sitnica i ostalo jos za bengu koliko prosjecni bajker radi u godinu dana. Jos malo na 100k km.

Za ventile provjeriti izgubis 1h...

FB_IMG_1690094309005.jpg
 
ma krepala je bobina, zamjenio ju ja, ali i dalje stoji lampica upaljena, pa me zanima jel ima neki seljački način brisanja greške ili ide samo preko kabela
Ako je kao Alfa,ugasit ce ju sam nakon nekog vremena 👍
 
748/916/996/998 su pojam dizajna i svega...ni prije ni poslje niti jedan R nece biti takav, ukljucujuci i najnoviji Ducati, zato drki ne seruckaj
basne braće Grimm

a i ovi Audi tzv dukatiji nisu bolji. svako malo izbace neki drek, za 6 mjeseci slijedeći, za 3 limitiranu verziju prvog dreka, sve skupa ne vredi nakon 2 godine ni pola plaćenog

da ne govorimo da se tak i voze, bez veze

motorić za influencerice, na jubito idu u dućan i slikaju si dupe na temu „Kak sam kupila svoj novi Panigale S“




Srki