Kawasaki Versys 650

Ja imam roadtec z6. S njima sam presao vec 6000 i izgledaju jos ko nnove.Preferiram umjereniju voznju i s njima sam zadovoljan.Kako drze kad ih tjeras do ruba neznam a niti cu probati.Cijena je bila oko 1400kn.prije njih na motoru su bile michelin pilot road koje su nakon godinu i nesto popucale u svim smjerovima(male tanke pukotine po bocnim rubovima).sad ili je to bila tvornicka greska ili nesto drugo ja sam to skinuo i prodao za 200 kuna komad
 
Imao sam pilot road 3 deklarisanu kao kisnu gumu i bile su mi klizave na mokro, odnedavno imam pireli diablo roso 2 i jako su dobre po suvome, na kisu ih jos nijesam probao. Kazu da se brzo trose, ali s obzirom na mojih 5000 godisnje nije problem  (y)
 
Stavio sam Pirelli Angel ST, iša đir do Splita u Motobox. Michelin i Bridgestone san zaobiša kao jedine dostupne u Šibeniku.
Dosta je razlika u odnosu na stare. Sada je dosta tvrđi jer su valjda stare bile slabije napumpane.
U zavojima je posve drugačije, baš vuče da legneš do poda ono...do pola je normalno a onda te traži da više legneš, ne znam to objasniti.
Zadnja stara je več bila malo kockasta pa se trebalo boriti s njim na neki način, sad je to sve preciznije.
 
Ja imam Angel ST i zadovoljan sam, sad su pri kraju, imaju cca 12kkm...uzeo bi Metzeler Roadtec Z8 zbog super karakteristika na hladnom, mokrom i opterećenju...
ST je sport touring a Z8 je više touring
 
...odrađen servis na 49tkm, ventili, sinkronizacija, ulje, filteri, ostalo odrađeno na prethodnom servisu...zamjenjena i sajla kuplunga, koja je bila zrela za izmjenu, pošto se rasperila u bužiru, na istom tragu je i potezna sajla gasa, par niti je puknuto, čeka se da stigne...ima možda neko kao rezervu? :D
Versa spreman za novih 50tkm! (y)
 
zokih said:
...odrađen servis na 49tkm, ventili, sinkronizacija, ulje, filteri, ostalo odrađeno na prethodnom servisu...zamjenjena i sajla kuplunga, koja je bila zrela za izmjenu, pošto se rasperila u bužiru, na istom tragu je i potezna sajla gasa, par niti je puknuto, čeka se da stigne...ima možda neko kao rezervu? :D
Versa spreman za novih 50tkm! (y)
Di si servisirao? Kolko para?
 
zokih said:
...odrađen servis na 49tkm, ventili, sinkronizacija, ulje, filteri, ostalo odrađeno na prethodnom servisu...zamjenjena i sajla kuplunga, koja je bila zrela za izmjenu, pošto se rasperila u bužiru, na istom tragu je i potezna sajla gasa, par niti je puknuto, čeka se da stigne...ima možda neko kao rezervu? :D
Versa spreman za novih 50tkm! (y)
Sto konkretno znaci sinkronizacija i kako se radi?
 
geronimo43 said:
Sto konkretno znaci sinkronizacija i kako se radi?

Za miran rad motora (posebno izraženo kod dvocilindraša) važna je sinkronizacija sekundarnih leptira i usisa zraka, tzv. TPS (Throttle Positioning Sync) i TBS (Throttle Body Sync). U Service manualu Versya postoji posebno poglavlje o tome, potreban je ovakav instrument, plus multimetar za mjerenje napona..

IMG_3590.jpg
 
Moj je na njuškalu, za pojedince je kažu ovdje i 1000 eura preskurp, ne želim ovdje oglas mrcvariti motorom koji kako kažu ne vrijedi ni 3000eura, nije nikakva hitnoća u prodaji, tek toliko da pokušam, ako ode u planu je cb1300, pa pomalo do iduće sezone na sasvim drugi tip motora!
 
marvin said:
Di si servisirao? Kolko para?
Servisiran kod majstora Cohe u Zg-u, prvi dan ostavljen, drugi dan pokupljen, ja zadovoljan! Cifra je bila 970kn, sav njegov materijal.
 
Jel bilo hladno gore, uši su ti se zatvorile zbog nadmorske visine?  :misli:  (y)
 
ova sezona je bila jako dobra,i ja sam se fino navozao svuda  :021:

28s8n48.jpg


prije dva tjedna u  Alpama sreo kolegu sa novom versuljom,odlično izgleda motor i nebi se bunio  :D :D