Kawasaki Versys 650

Na linku piše da rade OEM ispuhe za neke Ducati, Moto Guzzi modele...Mivva nema ispod 300€, zašto ovaj košta 200? Na slikama izgleda super a i tih 1500kn nije neka cifra...gledam ga već neko vrijeme jer mislim da je moj original pri kraju
 
Mali nas je koji nebi zamjenili original za nekakav sportski lonac sa dobrim zvukom i karakteristikama,mada je vjerovatno original najbolji.Gledam ljudi ugrađuju lonac od serdarevića na versys iako su isti recimo po oznaci  namjenjeni za skutere do 300 kubika.Kako to može biti dobro za motor ja neznam. Bilobi dobro razvit podtemu negdje ili nekakav vodič sa podatcima koji auspuh odgovara za koji motor.Da li se to gleda po snazi,kilovatima, broju cilindara ili šta već, pa ako se nekome dogodi da mu ispadne prilika kupiti recimo onaj sa gsr 600 ili yamahe fz6, ili nekav sa motora s jednim cilindrom da se zna da taj odgovara. Mala preinaka na spoju sa granama i to je to. Gledam ebay tog mivva i isti auspuh za deset vrsta motora?? Evo pitanje i odmah prijedlog za razgovor. Vjerovatno vas ima sa foruma koji nešto znate a ne samo nas koji pitamo.
 
2 Boobdy: nisu isti, na prvu djeluju tako, ali prihvat, šelna, duljina je za svaki posebno zajedno sa crtežom i uputstvom prema modelu
 
Ma ok, mislim na nekakvu radikalnu razliku auspuha za motor od 65 i 100 konja, ako se nađe za male novce auspuh i nije neki bauk prepravit ulaz,  bio on par cm duži, kraći, okrugao ili ovalan...prema potrebi za pojedini motor,da ne ponavljam sve iz svog predhodnog posta.
 
Ovo imam i odlično je.
Profesionalci rade, mi vozimo.
 
A ovo (ATD) na drugom i isto je odlično.
A ovo na trećem ... i do sad najljepši moto-zvuk
 
maredo said:
Da imam malo više novaca i ja bi LeoVince...da imam puno novaca onda Akrapovič...
Da, točno tim redom.
Ali, još nisam vidio, ni čuo Akrapa na Versysu.
S Leovincem sam zadovoljan i neću ga sigurno mjenjat.
A nebum ni DB stavljao na njega, sve dok me ne primoraju na to. Osim kad idem prek grane.
Iako, moram priznati da je i s DB-om isto dobar zvuk.
 
LeoVince je već dugo na akciji u Moto Bencony cca 2500kn a to je soma više od ovog Storma kojeg je pun YT i zvuči stvarno dobro čak i na MT07 koji je isto paralel twin
 
Prije 2 god. je ovaj bio cca 3.500 kn kod Auto-Kreše.
A meni je inače, svaki zvuk  (y) bolji od originalnog spuha.

Sad sam upravo sišao sa svog Versa i sjeo na prijateljevog GS-a 650, pa se malo zamjenili i provozali.
Makar sam prije cca 10 god probao GS-a, sada ne bih više nikada s Versa prešao na njega.
On je rekao: dobar ti je zvuk, dobar motor i bolje potegne, al je malo pretvrd naspram GS-a.
A, meni upravo sve to paše...
GS mi je ko biciklić, vozan je, al hvala lijepa...
 
boobdy said:
A šta je sa Dominator auspuhom.po videima sudeći imaju odličan zvuk?

Ako misliš na Dominator marku koju radi onaj poljak, ja sam imao nedavno taj lonac, tipski je i jednak
za većinu motora te klase, prodao sam nekom tipu koji vozi KLE. Ništa posebno, za te pare je solidne
izrade, ali mi se nije nimalo dobro pokazao na teneri, izgubiš malo momenta na niskim okretajima a
dobiješ malo na visokim, i to samo bez dB killera. Tipična priča tipskih lonaca malog volumena kada
grane ostaju serijske. Ignac iz Samobora to napravi bolje za iste pare, kao i Kucelj.
 
Koje gume da stavim na versys?
Godišnje ču valjda raditi 10-15000km, to je pretpostavljam gume svaku sezonu.
Trebaju biti odlične i po kiši. Dao bi 1500-2000kn za set.
 
Michelin Pilot Road - cestovna sport touring guma za big enduro (TRAIL) motocikle... Problem je u tome što već postoji 4-ta verzija iste gume, svaka nova verzija te gume je bolja od prethodne, naravno i skuplja..

Ja već duže vrijeme kupujem Pilot Power (prva, tj. osnovna verzija), koje su malo više sportski orijentirane, a na Versysu traju dovoljno dugo. U sezoni vozim se svakodnevno na motoru, imam podosta gradske vožnje i kratkih dionica, pa se neka touring guma ne stigne ni pošteno zagrijati.
 
Ja ću na jesen staviti Metzeler Roadtec Z8....po svim testovima bi trebale biti super pogotovo za moju mješovitu vožnju zimi gradom gdje svi kažu da su odlične na hladnom i mokrom a sredina ima čvršću mješavinu ako imaš suvozačicu...cca 1700kn
 
Počeo sam pisati u postu pa izbrisao...michelin bih izbjegao, imao na nexusu pilot i ništa posebno, dosta klizava.
Opcija je onda Metzeler Roadtec Z8.
 
...na mojem trenutno Dunlop Roadsmart, po meni neka sredina, kod nabave novog seta mislim da više ne, neki model od Metzeler-a me više privlači, tipa Roadtec
 
Ima i skuplja i bolja varijanta Roadteca od Z8 a to je 01..trenutno apsolutno najbolja touring guma po svim testovima