Kawasaki Z900 ABS-2017

neznam kako mi nije palo na pamet da probam u leru da ga turiram .Sad sam probao nekoliko puta da turiram dok je hladan i normalno diže obrtaje.Mislio sam da je lambda sonda hladna ali nije vrela je nemoš pipnuti rukom od rada motora svega 15 sekundi.
Sad od par turiranja do 9000 obrtaja deluje da nema problema
 
28700 km,servis ulja odrađen sa Silkolene comp4 10w40 😀
Slijedi minjanje filtera zraka ali se nalazi duboko ispod rezervara pa ću pričekati neki slobodan dan da ga raskopam...
Svi filteri su Oem Kawasaki 😎 sad slijedi kočiona tekućina pa razmišljam i o svićicama...
Ima li ih potribe minjati s obzirom da su iridium?
 

Attachments

  • Screenshot_20230511-173352_Gallery.jpg
    Screenshot_20230511-173352_Gallery.jpg
    349 KB · Views: 0
  • 20230511_194340.jpg
    20230511_194340.jpg
    1.4 MB · Views: 0
U manualu pise na 18tis da se mjenjaju svijecice, ja sam svoje na 24tis kada i ventile.
Ma to obične odrade,ove bi tribale bar 40 000 napraviti ali kad već minjan filter zraka prominit ću i njih 😀
 
ali kad već minjan filter zraka prominit ću i njih 😀

(y)

Meni Dario u KMSu promijenio na preko 45000km. Pogledao sam svjecice i iako je on rekao da su lose, ja se nisam bas slozio s tim: potrosenost centralne elektrode je bila neprimjetna, ground je mrvicu bila naceta, kladio bi se da je zazor ostao u toleranciji (nije mjereno). Ali da, 20-30 tisuca km relativno normalne cestovne voznje za iridijumke nebi trebalo predstavljat problem, njegov savjet je bio svakih 24000km kao i filter zraka. Ono sto je kod Z900 zanimljivo je da se filter zraka ne prlja jako, pa i on moze toliko napravit, a onda kad se vec skidaju sve plastike, tank i otvara airbox, nije puno vise posla doc i do svjecica pa nekako planiram to dvoje ubuduce mijenjat u kompletu svakih cca 25 tisuca km.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
(y)

Meni Dario u KMSu promijenio na preko 45000km. Pogledao sam svjecice i iako je on rekao da su lose, ja se nisam bas slozio s tim: potrosenost centralne elektrode je bila neprimjetna, ground je mrvicu bila naceta, kladio bi se da je zazor ostao u toleranciji (nije mjereno). Ali da, 20-30 tisuca km relativno normalne cestovne voznje za iridijumke nebi trebalo predstavljat problem, njegov savjet je bio svakih 24000km kao i filter zraka. Ono sto je kod Z900 zanimljivo je da se filter zraka ne prlja jako, pa i on moze toliko napravit, a onda kad se vec skidaju sve plastike, tank i otvara airbox, nije puno vise posla doc i do svjecica pa nekako planiram to dvoje ubuduce mijenjat u kompletu svakih cca 25 tisuca km.
Točno tako razmišljam,kad idu svićice ide i filter zraka i obratno.Ima dosta posla oko izmjene tako da mi se ne da posebno rastavljati...
A i nije neki trošak,52 eura s popustom 4 komada 😀
 
Prošlu subotu sam prešao 454 km.

Karlovac-Senj-Karlobag-Starigrad Paklenica-Maslenički most-Gračac-Korenica-Plitvička jezera-Slunj-Karlovac.

Krenula sezona i onda kišaaaaaaaaaa.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Gledam prednje disk pločice, imam 21000 km, i za zamjenu su. Zadnje su odlične.
Slijedeći servis mi je na 24000 međutim do tada neće izdržati.

Koliko koštaju originalne?
 
Gledam prednje disk pločice, imam 21000 km, i za zamjenu su. Zadnje su odlične.
Slijedeći servis mi je na 24000 međutim do tada neće izdržati.

Koliko koštaju originalne?
Oem su preskupe,ja san stavija Ferodo sinter za cca 500 kn oba diska,zadovoljan sam
 
Ja vozim na EBC sintered i traju mi isto ko i OEM, a bolje su (oko 17000 km u mom slucaju kad imaju 1-1.5mm mesa). Nedavno kupio u Motocardu jos setova jer nisam nasao jeftinije negdje drugdje, a plocice su odlicne, koristio sam ih i na prijasnjim motorima. https://www.motocard.com/en/brake-pads/ebc-fa347hh.aspx Dostava je besplatna za narudzbe od 99€ na vise, ne znam kolika je ako je narudzba manja.
E da, to je cijena dvije plocice (jednog seta), a kako su na prednjem kotacu 2 diska, treba 2 seta kupit za prednji kotac sto ispada 50 eura ako nema cijene dostave.
 
Last edited:
Gledam prednje disk pločice, imam 21000 km, i za zamjenu su. Zadnje su odlične.
Slijedeći servis mi je na 24000 međutim do tada neće izdržati.

Koliko koštaju originalne?
Meni orginal izdrzale 36tis km, pa sam ih zato opet uzeo. Mislim da u KMS-u 1120kn placene
 
Jučer sam bio u KMS-u.
Cijena za prednje disk pločice je 156 €.
Nisam ih kupio.
Budem naručio neke od ovih zamjenskih koje dečki preporučaju.

U jbt, znao sam da su skupe, ali bas toliko......
 
Ja sam pred par godina na prosli zx10r isto bio u kms-u stavljao original prednje plocice i tako je cijena bila cini mi se oko 1050 kn
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Meni orginal izdrzale 36tis km, pa sam ih zato opet uzeo. Mislim da u KMS-u 1120kn placene

I meni su na prosloj 10-ki original izdrzale 32 tis km. Opet stavio original , prodao motor sa nekih 51 tkm i jos ih bilo podosta