Atestirao spuh na motoru :)

Zanimljvio pitanje, mislim da za atest u HR ne mora, samo za homologaciju koju proizvodjac motora treba zadovoljiti za prodaju na EU, a mozda i drugim trzistima (USA mi prva pada na pamet jer i tamo nema u prodaji motora sa zadnjim kotacem koji bi bio najistureniji dio - ako se ne varam, al ne pratim bas njihovo trziste pa nebi tvrdio)
Pretpostavljam da ne treba. Ja sam neki dan atestirao nosač i kada se stavi na dozvoljenih max 30° nije iza ruba gume.
 
FB_IMG_1691601884931.jpg


@Paf atestirao stroma
 
Dok ne naleti na slijedećeg koji će mu reć ne može, to nije ovaj što je upisan... :mrgreen:

Podsjetilo me na mog blesavog starog svojevremeno: regao novi auto, krivo nesto upisali u prometnu. Skuzio kad je dosao kuci, vratio se , u novu prometnu upisali "ispravno", al fulali nesto drugo. Skuzio opet kod kuce, vratio se ponovo, a sad, bilo je davno, mozda se vracao jos jednom, al nebi tvrdio, za ovo sto sam napiso je minimalno i umirao sam od smijeha kak je ispao blesav kad je prepricavao tu epizodu :D
 
Podsjetilo me na mog blesavog starog svojevremeno: regao novi auto, krivo nesto upisali u prometnu. Skuzio kad je dosao kuci, vratio se , u novu prometnu upisali "ispravno", al fulali nesto drugo. Skuzio opet kod kuce, vratio se ponovo, a sad, bilo je davno, mozda se vracao jos jednom, al nebi tvrdio, za ovo sto sam napiso je minimalno i umirao sam od smijeha kak je ispao blesav kad je prepricavao tu epizodu :D

Otuda dakle pojačani interes za ateste i ostala veselja vezana uz tehnički pregled... 😄
 
Sta ce mi to...auspuh samo origgigi...
 
opet nova papilova na tehničkom...

upisao auspuh, nosač tablice i promjenu sjedećih mjesta sa 2 na 1 jer sam stavio poklopac sica i skinuo fuziće za suvozača. više je stvari pa se umjesto atesta plaća ispitivanje vozila, cijena 56.5 eura.
dobijem mail da je sve prošlo, idem ja na upis i govori mi momak ima puno toga, promijenila se i dužina, širina itd. pa ćemo novu prometnu. ok dužina mi je jasna jer se promijenio nosač tablice, ali kako širina, a eto tvornički piše 810 mm, a on je izmjerio 825 mm iako se ništa nije promijenilo.

uglavnom, umjesto očekivanog da se samo upišu broj sjedećih mjesta, auspuh i nosač u napomenu što je besplatno, ide nova prometna tj. još 13.5 eura u nepovrat 🥲
 
a s druge strane nije ni on kriv, jebiga takva je procedura tog šugavog utvrđivanja specifikacija vozila, morao je ponovno izmjeriti dužinu, širinu, visinu i što već i za očekivati je da mjere neće biti u milimetar iste iako bi trebale biti, kriv je onda onaj koji je prvi puta to mjerio.

sad može li se uopće to prepravljati u staroj prometnoj ne znam, da se prekriži stara brojka i kraj nje isprinta nova za sve drugačije stavke (dužina, širina, možda visina, broj sjedala i ako je bilo još nešto), jesam li ja mogao odbiti novu prometnu čim ju je spomenuo i reći da ću probati u drugoj stanici, to će sve ostati misteriji 😂 da sam znao koliko je nova prometna svakako bi barem nešto pokušao, mislim jebeš 13.5 eura neću propasti zbog njih, ali baš je ono jebena papilova. a i uostalom sam sam se upustio u ove pizdarije, a i ko me jebe šta nemam love, da imam ne bi me ovo ni diralo 😄
 
Nova prometna 😆

Kad sam kupio rsv, bila tablica izbusena i ruzno ju vidjeti, odem ja na tehnicki nakon nekog vremena i zatrazim novu tablicu...nakon tjedan, dva i koliko dodem i naplati mi tablicu vise nego sta kosta nova prometna i tablica skupa, jer je ova bila ista ali po naruđbi 😆

Mislim da me tad dosla 170-180kn, a vrhunac svega je to da mi je zena dala racun oko 200kn i ja pitam sta je ovih dodatnih cca 20kn, kaze ona "to je za urucenje tablice" znaci doslovno je ustala sa stolice i iza sebe iz ormara izvadila tablicu i dala mi
 
Pokušaj br. 1

53116185660_8fb1d8abf3_b.jpg


LED farovi ne prolaze unatoč tome što imaju E oznaku na sebi i što su na regloskopu odlični. Idemo u srijedu s običnima na popravni. Šteta, s ovima motor izgleda 10 godina mlađe i tri puta bolje, o razlici u vožnji po noći da ne govorim.
Koji je razlog ako imaju E oznaku? Šta nije to trebalo značiti da se ne treba mučiti s upisima i ostalim zato što su na Europskoj razini dokazani da su ispravni?