Vozačka A/A2 i epilepsija

Prvi post autora teme;
...te mi je neurologica dala potvrdu za vožnju B kategorije ali ne želi dati A kategoriju...
Znači u redu je da izgubi svijest na par sekundi u autu i proleti kroz pješački ali nije u redu da mu se to dogodi na motoru?
 
Napisao sam negdje vec ranije, auto je gotovo neophodan u svakodnevnom zivotu i ako je takva dijagnoza ocigledno se moze izdati dozvola. Kljucni glavom na dvije, tri sekunde umjerene voznje i u pravilu ces ostati u svojoj traci. S motorom padas trenutno.
 
  • Like
Reactions: Village
...Jedino mi još pada na pamet da se B kategorija smatra nužnom za život/rad za razliku od A.
:mrgreen: napisali smo onda istu stvar, jedino još pričekat Doktoricu da se registrira na Forum i zaključi temu; jeli stvarno tako ili nema pojma o kantrstiringu pa bezveze neda čovjeku vozit :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: mate
I dalje ne razumijem kako smije sjest u auto od 2 tone i potencijalno pokosit autobusnu stanicu a ne smije sjest na motor od 200 kg?

I dalje pretpostavljam da doktorica misli da je vožnja motora neko mistično čudo za koje treba imat pilotske sposobnosti pa mu zato ne da A kategoriju.

Nije stvar u težini, nju zaustavljaju kočnice, stvar je u potrebi ravnoteže koja ti u autu baš i ne treba... iz auta se nećeš izvrnuti na cestu ako izgubiš svijest na par sekundi, ali sa motora hoćeš... ne kužim zašto je takove stvari teško za shvatiti, i uvijek se kontra pravdaju nekom bezveznom logikom koja nema uporište u praksi?
 
Nije stvar u težini, nju zaustavljaju kočnice, stvar je u potrebi ravnoteže koja ti u autu baš i ne treba... iz auta se nećeš izvrnuti na cestu ako izgubiš svijest na par sekundi, ali sa motora hoćeš... ne kužim zašto je takove stvari teško za shvatiti, i uvijek se kontra pravdaju nekom bezveznom logikom koja nema uporište u praksi?
A quad ili tricikl🤔🤭😄
eto riješio sam problem💪
 
Al sa druge strane, sa B kategorijom moze voziti skuter do 50ccm ili cak tricikl kao sto @Author gore napisa, a za to dvoje mu isto treba ravnoteza.
I ja sam misljenja da treva postovati odluku strucne osobe, ali postoje rupe koje se mogu iskoristiti i opet napraviti sranje.
 
  • Like
Reactions: Author
Padavica nije ništa manje opasna od trenutnog sljepila, naglog pada tlaka, šećera u krvi i sl. brzih napada ali samo ovdje ih doslovno zakinu do kraja života iako godinama nema nikakvih pojava i to samo zbog straha liječnika. Koliko vozača buseva i kamiona svaki dan zaspe za volanom, koji su daleko opasniji od toga da ovaj momak vozi motor. Jučer je frendica došla iz Mostara u Mannheim, 2 vozača su vozila bus 24 sata. To nitko ne provjerava.
 
  • Like
Reactions: vespinjo
2 vozaca vozila bus 24h? Pa kad smo se ljetos vracali sa godisnjeg, ja sam vozio auto 16h :ROFLMAO:
Salu na stranu, to je uzasno opasno i definitivno od sada pravimo pauzu sa nocenjem negdje na pola puta. Tacno negdje od Münchena osjetis da nemas vise ni 50% koncentracije i da vozis na auto pilotu. Necemo vise tako.
 
Ja sam Mannheim-Split vozio 19 sati. Ubio sam se ko mačka, ali kad ga parkiram, naručim pivu pa skočim u more, sve prođe😂😎
Ali ovi voze bus na kat i ako zaspu da vidiš sranja.
 
A quad ili tricikl🤔🤭😄
eto riješio sam problem💪

Za to mu ne treba A kategorija.

Padavica nije ništa manje opasna od trenutnog sljepila, naglog pada tlaka, šećera u krvi i sl. brzih napada ali samo ovdje ih doslovno zakinu do kraja života iako godinama nema nikakvih pojava i to samo zbog straha liječnika. Koliko vozača buseva i kamiona svaki dan zaspe za volanom, koji su daleko opasniji od toga da ovaj momak vozi motor. Jučer je frendica došla iz Mostara u Mannheim, 2 vozača su vozila bus 24 sata. To nitko ne provjerava.

Dajte dečki više prestanite relativizirati sve i svašta, stvarno je to sranje za čitati, te dječje logike koje svatko prodaje za sebe "pa ako je onako zašto ne bi i ovako" i slična sranja... jedno sranje se ne može pravdati drugim sranjem, i tu je priči kraj u tom smislu.
 
meni samo nije jasno na osnovu čega je dobio B a ne A kategoriju,
koja procijena/logika/dijagnoza je ovde u pitanju !?
 
Brajo, sad ti njoj za inat uzmi neko skuterce od 50 kubika, sve legalno naravno, i onda se opruzi negdje koliko si dug i sirok pa je tuzi jer ti je dopustila da vozis sve sto ide na B kategoriju :mrgreen:
 
Za to mu ne treba A kategorija.



Dajte dečki više prestanite relativizirati sve i svašta, stvarno je to sranje za čitati, te dječje logike koje svatko prodaje za sebe "pa ako je onako zašto ne bi i ovako" i slična sranja... jedno sranje se ne može pravdati drugim sranjem, i tu je priči kraj u tom smislu.
A ti si kao realan. Pa napisao sam ti. Poznajem lika koji godisnje udari 10 auta jer mu padne secer. Par puta je i zaspao na cesti. Tko je tu opasniji. Jebes struku, drze se napisanog, pise i na zidu picka pa je probaj.
 
A ti si kao realan. Pa napisao sam ti. Poznajem lika koji godisnje udari 10 auta jer mu padne secer. Par puta je i zaspao na cesti. Tko je tu opasniji. Jebes struku, drze se napisanog, pise i na zidu picka pa je probaj.

Takav me sjebo 92. godine kad sam mamu vozio u subotu s posla doma (valjda jedina radna te godine): ostala je invalid 80+% u svojoj 44. godini zivota (prosao je na crveno i udario u suvozacka vrata mog jugica koji je zavrsio na krovu sa 60+kmh). :( S druge strane, bivsa zena je dijabeticar od djetinjstva (tip 1, na iznulinu) i nije imala takvih problema u voznji, kad bi joj glukoza u krvi pala, osjetila je, stala sa strane, uzela bombone da se digne secer i kad bi bila bolje, nastavila voznju.
 
  • Sad
Reactions: Author
Takav me sjebo 92. godine kad sam mamu vozio u subotu s posla doma (valjda jedina radna te godine): ostala je invalid 80+% u svojoj 44. godini zivota (prosao je na crveno i udario u suvozacka vrata mog jugica koji je zavrsio na krovu sa 60+kmh). :( S druge strane, bivsa zena je dijabeticar od djetinjstva (tip 1, na iznulinu) i nije imala takvih problema u voznji, kad bi joj glukoza u krvi pala, osjetila je, stala sa strane, uzela bombone da se digne secer i kad bi bila bolje, nastavila voznju.
Pa kazem. Imam i frenda takvog, u sekundi se ugasi za volanom. Sreca samo po gradu, ne zelim ni misliti da to bude sa 130kmh, drugima jer on je svjestan pa i ne ide nigdje van. Ali ne podrzavam to i rekao sam mu ali stas bez auta kao invalid.
 
Brajo, sad ti njoj za inat uzmi neko skuterce od 50 kubika, sve legalno naravno, i onda se opruzi negdje koliko si dug i sirok pa je tuzi jer ti je dopustila da vozis sve sto ide na B kategoriju :mrgreen:
ona s tm nebi veze imala,
tih 50ccm spada pod B kategoriju i to ti država "dopušta" a nije ona....
 
  • Like
Reactions: Village
ona s tm nebi veze imala,
tih 50ccm spada pod B kategoriju i to ti država "dopušta" a nije ona....
Ne spada pod B kategoriju nista na 2 kotaca (cjepidlacim, ali tako je)