Vozačka A/A2 i epilepsija

Socket462

New member
Pozdrav, isprike ako sam na krivom subforumu.

Problem je ovakav, već 10 godina nemam nikakvih problema s epilepsijom i na najnižoj sam dozi lijekova koji ne utječu na život uopće, te mi je neurologica dala potvrdu za vožnju B kategorije ali ne želi dati A kategoriju jer... nema neki razlog, spomenula je nešto kao EU zakoni ovo ono, ali kod nas piše da nakon 2 godine bez problema se može voziti.

Sad pitanje je, da li sam ja u krivu jer mislim da imam pravo voziti motor, te kako mogu doći do vozačke A ili A2? Da promjenim doktoricu?

Hvala!
 
Koja joj je logika;

- metalnu kocku od 1.5 tone s kojom nedajbože možeš pokosit 50 ljudi smiješ vozit a motor od 200 kg ne?

- liječnički za A i B kategoriju je isti - po istoj logici ako si psihofizički sposoban vozit auto, možeš i motor (y)
 
  • Like
Reactions: ZP1993 and Author
Koja joj je logika;

- metalnu kocku od 1.5 tone s kojom nedajbože možeš pokosit 50 ljudi smiješ vozit a motor od 200 kg ne?

- liječnički za A i B kategoriju je isti - po istoj logici ako si psihofizički sposoban vozit auto, možeš i motor (y)
Da, tu jedino razumijem da je to više o mojoj sigurnosti nego o drugima. Nez da onda samo odem na liječnički za A kategoriju iako specifično ne piše na papiru za A kategoriju ništa, nego samo za B? Frka mi je ako me odbiju, onda će me svi odbijat.
 
Ha mozda tako probati. Otici s tom potvrdom u neku privat kliniku probati odraditi lijecnicki za motor.
Po principu ako prođe, prođe
 
Jbg, ako može opet razgovarat s njom ja bih je pitao dali stvarno postoji kakav zakon/pravilo ili mi brani A kategoriju čisto iz svog subjektivnog dojma - jer ako i sama ne vozi motor kako može uopće procjenit da nije sposoban za A?

Jedino mi još pada na pamet da se B kategorija smatra nužnom za život/rad za razliku od A.
 
  • Like
Reactions: pamzor
Ha mozda tako probati. Otici s tom potvrdom u neku privat kliniku probati odraditi lijecnicki za motor.
Po principu ako prođe, prođe
Aha, znači nema neki određeni doktor za to, nego bilo koji doktor/bolnica/klinika?
Jbg, ako može opet razgovarat s njom ja bih je pitao dali stvarno postoji kakav zakon/pravilo ili mi brani A kategoriju čisto iz svog subjektivnog dojma - jer ako i sama ne vozi motor kako može uopće procjenit da nije sposoban za A?

Jedino mi još pada na pamet da se B kategorija smatra nužnom za život/rad za razliku od A.
Nije mi mogla reć prošli put, samo je baljezgala nešto oko EU zakona koji kao dolaze(znači još nisu ni došli???) pa su oni stroži whatever, ne zna ni sama.
I to je dobar point, bez B kategorije je teško i posao nać i sve to
 
Ili ne zna zakone ili priča bilo što jer joj je stalo do tebe i ne želi da se onesvijestiš dok si na motoru jer onda i da nisi u zavoju nego stojiš na semaforu ćeš past i opalit glavom o beton.
I ovo drugo je razumljivo, i kod mene su doktori vrtili glavom i coktali na ideju polaganja za A kategoriju iako mi ništa nije čisto jer su mi znali cijelu familiju ali u tom slučaju ako baš želiš idi kod drugog neurologa za drugo mišljenje.
 
Zakoni se ne mogu primjenjivati negativno,.tj. reproaktivno.Dakle, jeste ili nije na snazi.
Čitao sam zakonik o vožnji, i piše samo za B kategoriju, da osoba mora biti 2 god bez problema i na lijekovima koji ne utječu na sposobnost rada itd., ali se motori nigdje opce ni ne spominju.
Ili ne zna zakone ili priča bilo što jer joj je stalo do tebe i ne želi da se onesvijestiš dok si na motoru jer onda i da nisi u zavoju nego stojiš na semaforu ćeš past i opalit glavom o beton.
I ovo drugo je razumljivo, i kod mene su doktori vrtili glavom i coktali na ideju polaganja za A kategoriju iako mi ništa nije čisto jer su mi znali cijelu familiju ali u tom slučaju ako baš želiš idi kod drugog neurologa za drugo mišljenje.
Ma znam ali mi je ovo bitno i nisam neodgovoran, ne bih opce niti htio da nisam u stanju. Ali 10 godina bez ikakvih problema...
 
Ovako na prvu mi se čini da ti je odjvetnik jedina šansa jer, rezoniram kroz svoju logiku a pojma nemam o tematici, da sam institucija, bez barem dva neurologa ti ne bi dozvolio A kategoriju. Možda ni B ali to se već smatra gotovo pa ključnim za egzistenciju pa se vjerojatno dozvoli. E sad, da li je ta odluka temeljena na dijagnozi ili se radi o ziheraškom pristupu pa se poziva na EU zakone, za koji isto ne mislim ništa loše jer brijem da si im ti ovdje važniji od sustava, to ćeš istjerati samo pravnim putem. Znaš kako to ide, nekad su svi za nešto ali nitko neće potpisati dok se to ne potvrdi kroz sud ili neku višu instancu...
 
Ovako na prvu mi se čini da ti je odjvetnik jedina šansa jer, rezoniram kroz svoju logiku a pojma nemam o tematici, da sam institucija, bez barem dva neurologa ti ne bi dozvolio A kategoriju. Možda ni B ali to se već smatra gotovo pa ključnim za egzistenciju pa se vjerojatno dozvoli. E sad, da li je ta odluka temeljena na dijagnozi ili se radi o ziheraškom pristupu pa se poziva na EU zakone, za koji isto ne mislim ništa loše jer brijem da si im ti ovdje važniji od sustava, to ćeš istjerati samo pravnim putem. Znaš kako to ide, nekad su svi za nešto ali nitko neće potpisati dok se to ne potvrdi kroz sud ili neku višu instancu...
Razmišljo sam i o tom, ak se brinu samo za mene a ne za druge kak oni kazu, potpiso bi papir da doktorica nije odgovorna za niš nego ja, ak se toga boji...

...možda doktor u drugoj državi, il otic u drugu drzavu po vozacku?