SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

a bozeee moj.. koliko frustriranih momcina na jednom mjestu, ja ovo dugo nisam vidio
I opet glup odgovor bez objasnjenja zasto je netko tko bi ti uzeo vise novca bolja opcija od banke...al ne smije biti kamatar iako po svemu osim bejzbol palici kojom ti naplati kasnjenje s ratom je upravo ono sto opisujes.
I da, mi smo "furstrirani". Nisi ti glup. Da posudim ilustraciju
IMG_20231209_193056_979.jpg
 
Kakav si ti retard, to je nekaj strasno.. da imas principe koji su odraz karaktera, mozda bi samo mogao pretpostavit zasto, ali kad si vjerojatno mala pizdica, onda ne mozes ti to shvatit.. logika ti je jaca strana cini se.. ako posudis novce od kamatara, prosjecna kamata je kojih 10% ajmo rec, ti ces mjesecno davat na 5k€ - 500€ i onda ces, za neki odredeni vremenski period, morat platit punu glavnicu.. znaci uz mjesecnu ratu kamataru, moras odvajat i za glavnicu.. nisi ti kriv, samo si potkapacitiran..
ajde sad nekaj novo iskopaj s cim ces PROBAT ispast pametan
 
S
a bozeee moj.. koliko frustriranih momcina na jednom mjestu, ja ovo dugo nisam vidio
Svi ti frustrirani momci su platili na neki način ono što voze, ti još uvijek vrtiš floskule i potežeš kabel od usisavača u garaži u nadi da će upaliti. Došao si po savjet i shvatio da motore voze isključivo debili i retardi, eventualno ljudi koji su bili voljni pljunuti u šake i nešto stvoriti svojom glavom i rukama. Pitanja koja ti postavljaš su primjerena djeci u nižim razredima osnovne škole, ali nakon ovoliko postova i njima bi već bilo jasno da neke stvari jednostavno ne idu, svi smo mi puni ideja, razlika je u tome da neki prihvate argumente koji su zapreka u ostvarenju ideje, ti više voliš unatoč svemu glavom kroz zid. Želim ti iskreno puno sretnih kilometara na novom motoru!!!! I bježi od banke, samo keš!!
 
S

Svi ti frustrirani momci su platili na neki način ono što voze, ti još uvijek vrtiš floskule i potežeš kabel od usisavača u garaži u nadi da će upaliti. Došao si po savjet i shvatio da motore voze isključivo debili i retardi, eventualno ljudi koji su bili voljni pljunuti u šake i nešto stvoriti svojom glavom i rukama. Pitanja koja ti postavljaš su primjerena djeci u nižim razredima osnovne škole, ali nakon ovoliko postova i njima bi već bilo jasno da neke stvari jednostavno ne idu, svi smo mi puni ideja, razlika je u tome da neki prihvate argumente koji su zapreka u ostvarenju ideje, ti više voliš unatoč svemu glavom kroz zid. Želim ti iskreno puno sretnih kilometara na novom motoru!!!! I bježi od banke, samo keš!!
Nemoj izvrtat moje rijeci.. ne mislim za nikog da je retard ili debil osim za doticnog, niti bi ikoga vrijedao ako se mene ne vrijeda.. ja sam postavio jedno jedino pitanje, nakon toga sam napisao zasto sam postavio to pitanje, ali to vama ne moze uc u glavu, jer se ko nekakva sekta uhvatite necega i po tome tupite.. isto tako kako ste vi pljunuli i zaradili, i ja radim i pljunut cu i kupit cu si..
 
Kakav si ti retard, to je nekaj strasno.. da imas principe koji su odraz karaktera, mozda bi samo mogao pretpostavit zasto, ali kad si vjerojatno mala pizdica, onda ne mozes ti to shvatit.. logika ti je jaca strana cini se.. ako posudis novce od kamatara, prosjecna kamata je kojih 10% ajmo rec, ti ces mjesecno davat na 5k€ - 500€ i onda ces, za neki odredeni vremenski period, morat platit punu glavnicu.. znaci uz mjesecnu ratu kamataru, moras odvajat i za glavnicu.. nisi ti kriv, samo si potkapacitiran..
ajde sad nekaj novo iskopaj s cim ces PROBAT ispast pametan
Ti kuzis da na svaki rok ide kamata?
Igrom slucaja kolega iz bivse firme je upao u probleme i nije bio kreditno sposoban. Riskirao je s kamatarima i lova ga je kostala oko 35% vise nego u banci, ali je uredno placao rate. Na kraju nije trebao dati 7K u komadu nego kroz dogovorenu mjesecnu ratu u odredjenom periodu.
Ali je ispostivao rate i nitko nije dosao radit mu problem ni pitat cjelokupni posudjeni iznos u komadu.

Jos cekam tvoj odgovor gdje je logika da nekom dajes vise nego banci i da to smatras uslugom ukoliko si kreditno sposoban.
 
  • Like
Reactions: prpa
Nema para ,nema kupovine.Nema motora ,nema vožnje.Formula je jednostavna.Nije bajk samo bajk.Gdje je oprema ,bar ono osnovno.Ako se ne možeš organizirati da određenu sumu stavljaš u kasicu prasicu bar godinu dana ,nemaš stvorenu obitelj koju trebaš financirati,živiš solo ili s roditeljima ,a razmišljaš kako doći do motora na kredit ovakav ili onakav.,onda brale već u startu imaš nepremostivih poteškoća ,da ih ne imenujem problemima .Ako u startu nemaš spremno par tisuća eura,onda ovaj sport nije za tebe.Da se razumijemo ,osobno vozim, posjedujem par motora ,starije proizvodnje doduše, ali uglavnom se vozim s jednim kojemu dajem sve ,u rangu cijene od dvije do dvije i pol tisuće eura.,nebitno.Pokri se s onim što imaš,ako imaš,prestani cviliti i primi se posla.Ove nebuloze koje slušam su malo jača psihijatrija, a lako završiš na prosjačkom štapu ili u suradnji s zelenašima dobiješ na sebe dva kubika zemlje umjesto solidnih sedamstopedeset kubika ili manje ispod sebe.
😎🤣👍
 
Postoji nesto,a to nesto se javlja upravo ovdje.....Dunning Krugerov efekt....proguglajte/zahvalite mi kasnije....molim lijepo ✌️👍
 
  • Like
Reactions: small rider
Evo pro-daću ti ja V-Stroma na 2 rate. Jedna ovu godinu-odmah po preuzimanju-.,druga dogodine, odmah 02.01.2024... :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: small rider
Ja sam radio unos prije nekih 3 mjeseca, motor se nalazio u Mariboru.
Nakon sto rjesite kupoprodajni ugovor ide odjava Slo tablica, sto je trajalo nekih 15ak minuta...
Da li treba kupoprodajni ugovor biti baš ovjeren kod bilježnika ili prolazi bez ovjere...??
 
Da li treba kupoprodajni ugovor biti baš ovjeren kod bilježnika ili prolazi bez ovjere...??
U sloveniji se sve obavi na njihovoj stanici za tehnički i ništa ti ne treba. Odjava, kupoprodajni, izvozne tablice, štogod. Ne trebaš ni donosit kupoprodajni, oni ga imaju i ispune, ti samo potpišeš, platiš i gas :)
 
  • Like
Reactions: Hrvoje-ZD
Da li treba kupoprodajni ugovor biti baš ovjeren kod bilježnika ili prolazi bez ovjere...??
Kupoprodajni ugovori se više ne trebaju ovjeravati samo ispuniti i potpisati na svaku stranu posebno. Jedino mi nije jasna svrha takvog ugovora jer ih možeš napisati i potpisati koliko hoćeš s bilo kojim podatcima ali to je za neku drugu raspravu.
 
  • Like
Reactions: Hrvoje-ZD
Pozdrav, novi sam vozač, tek sam položio za A2 i zanima me iskustvo i dosta toga oko uvoza, ako itko zna nešto o Yamaha mt-03 (2016.-pa nadalje). Pronašao sam dosta njih s ispod 16tkm u Italiji za po meni realnu cijenu(3500-4500 Eura što je dobrih dvije tisuće manje nego u Hr). Zanima me trenutna procedura oko uzova nakon shengena (je li išta drukčije), čitao sam i stalno se spominju Export papiri u Italiji koji se rade na policiji kod njih koliko sam razumio, sad je li potrebno znanje talijanskog ili se može proći s savršenim engleskim (regije su oko Milana, Verone i Trsta)? Tu mi sve postaje mutno... Prodavači su privatne osobe, hvala i Lp.