Male Tablice

Kada smo pokrenuli akciju za manje tablice napravili smo jedan propust... nismo tražili rupe u kutovima kao opcija montaže. Dugo godina se je bušenje tablice radi montaže smatralo kao oštećena tablica (ovisno o CVH), a po novoj informaciji to je sada dozvoljeno ako se bušenjem tablice i "šarafima" ne pokrivaju brojke i slova...
 
Kada smo pokrenuli akciju za manje tablice napravili smo jedan propust... nismo tražili rupe u kutovima kao opcija montaže. Dugo godina se je bušenje tablice radi montaže smatralo kao oštećena tablica (ovisno o CVH), a po novoj informaciji to je sada dozvoljeno ako se bušenjem tablice i "šarafima" ne pokrivaju brojke i slova...
Ok, to je korisna info, imam regu za koji dan pa me interesiralo...
 
Ok, to je korisna info, imam regu za koji dan pa me interesiralo...


Nemoj se zaletit pa busit tablicu jer vjerojatno je do slobodne procjene ispitivaca na tehnickom/policije na cesti. Obzirom da je tablica dokument, a nije nigdje izrijekom (za sad) napisano da ju je dozvoljeno busit (niti Narodne Novine, niti pravilnik o tehnickom pregledu), nebi se upustao u to iako bi vrlo rado i kad to bude "crno na bijelo", isti dan cu to napravit :D
 
Ajte pitajte kada ste u STP-u, Ja sam bio raspitivati se procesu atesta i djelatnik mi kaže da je dozvoljeno. Valjda zna što priča ali ...
 
  • Like
Reactions: roberto
Ajte pitajte kada ste u STP-u, Ja sam bio raspitivati se procesu atesta i djelatnik mi kaže da je dozvoljeno. Valjda zna što priča ali ...

neki dan kad se povukla tema tu na forumu pogledao u NN i pravilnik o tehnickom pregledu..... Nista o tome nije bilo objavljeno, a nije jos toliko problem tehnickog, nego ak te murija na cesti pocne jebat za svaki detalj kad ti nemre prisit nista pa nadje to, a za sad je jasno napisano da se tablica ne smije ni na koji nacin prepravljat.

Btw, ako se dobro sjecam, prije par godina je Shepa (jel on?) pisao tu na forumu kako ga jebali na tehnickom zasto je tablica zaserafljena, a ne smije imat rupe. A covjek imao staru tablicu koja je tada i imala rupe za serafe u startu :D
 
Pa tablica se može bušiti, ali kako je i rečeno - da brojke i slova i oznake ostanu neoštećeni i čitljivi. Iako je dostupnih rješenja da se tablicu stavi u neki normalan okvir koji je pričvršćen na motoru puno, opet je top nekima premalo...
 
To za bušenje negdje piše? Ako nije nigdje službeno navedeno da korisnik ima pravo izbušiti rupe (a pisalo bi i bila bi slika s točnim pozicijama i veličinom rupe) onda bolje ne savjetovati nekoga da to odradi. Ja ionak ne kužim te vječne borbe protiv svega, jel tak boli ak staviš na motor okvir tablice i tablicu ubaciš unutra? Motor s nosačem tablice slabije ubrzava, više troši, leluja u zavoju ili čisti inat protiv svega kaj je propisano zakonom? Ta ista tablica ako nije u nosaču ti u slučaju pada može nanijeti ozlijede ak ti grah krivo padne...
Jel zarezuje netko vozačku ili osobnu jer mu se ne sviđa polumjer kuteva-onak čisto kao ideja 😁
 
  • Like
Reactions: Village
To za bušenje negdje piše? Ako nije nigdje službeno navedeno da korisnik ima pravo izbušiti rupe (a pisalo bi i bila bi slika s točnim pozicijama i veličinom rupe) onda bolje ne savjetovati nekoga da to odradi. Ja ionak ne kužim te vječne borbe protiv svega, jel tak boli ak staviš na motor okvir tablice i tablicu ubaciš unutra? Motor s nosačem tablice slabije ubrzava, više troši, leluja u zavoju ili čisti inat protiv svega kaj je propisano zakonom? Ta ista tablica ako nije u nosaču ti u slučaju pada može nanijeti ozlijede ak ti grah krivo padne...
Jel zarezuje netko vozačku ili osobnu jer mu se ne sviđa polumjer kuteva-onak čisto kao ideja 😁

Teško je to objasniti mentalnim 1%-terima koji skrivanjima tablice i sličnim adrenalinskim sportovima glume mange i velike face, svih deset nastavaka Brzih i žestokih su gola kita za njih, utuvili da bez toga ne ide, inače ih baš taj detalj spriječava da obore sve brzinske rekorde... baš kako veliš - zbog toga motor slabije ubrzava, više troši, leluja u zavoju i ne dozvoljava motoru postizanje maksimalne brzine kojom bi bili brži od mogućnosti registracije putem kamera... a ovako ih snime, onako ne bi...
 
Nekako tesko vjerujem u ovu pricu da je dozvoljeno busenje i da te nitko nemoze je*** za to, jer relano samo traze nesto da nas je*** 😆
 
  • Like
Reactions: roberto
jesam ja onu staru osobnu, šta je bila ko ploča, obrezo rubove da stane u novčanik..😂
i ja :mrgreen:

+ neposredno prije prometne napravio novu vozačku i oprostio se od one roza,
gdje sam na fotki neprepoznatljiv, pa jedno i drugo držim u okviru od mobitela :D
(kad stalno moraš malo auto, malo motor...)

...prometnu i tablicu čuvam, pa jbg. nisam uzalud doplatio onu po narudžbi :mrgreen:
 
Teško je to objasniti mentalnim 1%-terima koji skrivanjima tablice i sličnim adrenalinskim sportovima glume mange i velike face, svih deset nastavaka Brzih i žestokih su gola kita za njih, utuvili da bez toga ne ide, inače ih baš taj detalj spriječava da obore sve brzinske rekorde... baš kako veliš - zbog toga motor slabije ubrzava, više troši, leluja u zavoju i ne dozvoljava motoru postizanje maksimalne brzine kojom bi bili brži od mogućnosti registracije putem kamera... a ovako ih snime, onako ne bi...
Opet idiotarije... procitaj jos jednom sta je napisao. S razumijevanjem. Jedno su okviri a drugo micanje tablice.
 
Nekad su imale rupe a nisi smio busiti dodatne. Danas ih nemaju pa sumnjam da negdje pise da je dozvoljeno.


Koja su vremena dosla.... Sad treba pazit i koja je rupa prava, a koja kriva.....
:mrgreen:
 
Bar danas ima dvostranih ljepljivih traka kakvih želiš za sve koji ne žele okvir na tablici (ja ga nemam ni na motoru niti na autima jer su mi ružni i uglavnom zveckaju).

Ne vidim potrebe za bušenjem iste.
 
Imam staru tablicu sa rupama i naravno da sam je prišarafio. Kvaliteta plastičnih okvira je nikakva.
Ako uzmem novu manju tražit ću i metalni okvir.
Na staroj nema plavi pravokutnik sa HR oznakom pa da budem po propisima trabam imat HR naljepnicu kad idem preko granice.
A naljepnica je 115x80mm:cautious: