CBR 900/1000 RR - generalni topic

dok sam imao 919, najbolji tuning koji sam napravio je bio dok sam stavio prednju felgu od rsv-a, vizualno skoro identična, a motor se vozi osjetno ljepše, osim što je bolji profil gume i sama ta felga je par kila lakša
1000021055.jpg
 
neki bi rekli da je za dom spremna! ali onda sam je prodao jer mi je smrad draži i zanimljiviji
 
dok sam imao 919, najbolji tuning koji sam napravio je bio dok sam stavio prednju felgu od rsv-a, vizualno skoro identična, a motor se vozi osjetno ljepše, osim što je bolji profil gume i sama ta felga je par kila lakšaView attachment 775471

neki bi rekli da je za dom spremna! ali onda sam je prodao jer mi je smrad draži i zanimljiviji
Da, to bi i ja napravio kada bi se puno vozio , ali obzirom da je želim držati u original stanju neću ići to kemijati. Ta 16-stica sa 130 gumom mi nikad neće biti jasno, ali valjda je Tadao Baba tako uštedio nešto na težini i imao neku viziju promjeniti koncept prednje gume...
 
ja sam je složio da se može u bilo kojem trenutku vratiti u original jer isto nisam pobornik piljenja i brušenja dok je motor kolko tolko uredan
 
  • Like
Reactions: Kawah
Ne znam već jel me sjećanje dobro služi,ali mislim da sa u gp klasi motora do tada imali felge 16,ili 16,5 pa otud i na 900rr hondi felge u početnim stadijima na 16 Cola.😎😉
 
I ja sam na 900rr imao naprijed 17...a najluđe dimenzije koje sam imao su bile na FZ 750, naprijed 16 a iza 18 🙄
 
Mislim da nije bila toliko stvar odluke,nego tog nekog perioda prelaska sa većih na manje dimenzije naplataka s 19 na 18 ,pa onda na 16 i 18,dok se nije standardiziralo današnjih 17 cola za cestu uglavnom.😎👍
 
meni se svidja,tj,oduvijek mi se svidjala i volim spuh ispod repice,sa najnovijim paketom gadjeta i ovim manjim promjenama u izgledu je lijepa i skladna(barem za mene),istina da podsjeca na staru liniju sto ne mora znaciti nista lose ali opet puna je gadjeta sukladno danasnjem vremenu, ima sve sto treba pa i vise,stroj provjeren kroz dugi niz godina kao i kawa zx6r a to znate i sami nije zanemarivo kada se vec kupuje.
i kao sto je gvo rekao,nema se tu puno toga novoga izmisljati kada su napravili kvalitetan stroj,bolje da ostaje i ovaj izgled na tragu stare cbr-ke nego da su ga sjebali pa da bude gadljiva za popizditi.

jedino je pitanje kolika ce biti cijena(ako se bude prodavala) do reg.tu ce je sigurno kawa pobijediti u smislu nize cijene ali bez obzira na to bolje uzeti pravi R 600ccm nego one sklepotine kao yamaha r7 i slicno,hondica ce po obicaju biti skuplja ali ako kawa za 2024 bude oko 14 000 eu kao sto pise,yamaha R7 2023 kosta skoro 11 000 eu(za 2024 R7 vjerovatno bude skuplji) tko bi uopce uzeo tu yamahu pored kawe zx6r,smatram da se isplati keshniti jos malo vise i uzeti kawu,ali to je samo moj stav u svezi toga.
sto se tice cijena generalno nista vise nije realno,vec su takve kakve jesu.
danas baš išao pogledati jel cbr 600 izašla u europi, i iako su svi najavljivali da će cijena biti dosta veća od zx6r-a zbog bolje elektronike, up&down quickshiftera i jer je honda, na kraju je jeftinija (cbr600rr 14000 eura, zx6r 14100 eura, trenutno na akciji 13700) (y)

https://viktormotosport.hr/shop/motocikli/honda/honda-supersport/honda-cbr-600-rr/

i dalje bolesna cijena za motor koji je više manje isti već 20 godina, ali dobre vijesti ako ima još neki bolesnik kao ja kojemu je zanimljiv R 600
 
  • Haha
Reactions: roberto
danas baš išao pogledati jel cbr 600 izašla u europi, i iako su svi najavljivali da će cijena biti dosta veća od zx6r-a zbog bolje elektronike, up&down quickshiftera i jer je honda, na kraju je jeftinija (cbr600rr 14000 eura, zx6r 14100 eura, trenutno na akciji 13700) (y)

https://viktormotosport.hr/shop/motocikli/honda/honda-supersport/honda-cbr-600-rr/

i dalje bolesna cijena za motor koji je više manje isti već 20 godina, ali dobre vijesti ako ima još neki bolesnik kao ja kojemu je zanimljiv R 600
Bolja elektronika na cbru 600 od ninje ?😂, imao sam zx6r 2016 g , nisu za usporedbu .
 
Bolja elektronika na cbru 600 od ninje ?😂, imao sam zx6r 2016 g , nisu za usporedbu .
da, a jbg sad je ocito obrnuto. tu se najvise misli sto je kod kawe zastarjela verzija traction controla koji je non IMU, nije lean sensitive, nema cornering abs, quickshifter nije up and down, kod honde dobijes amortizer volana itd. itd…
 
  • Like
Reactions: roberto
da, a jbg sad je ocito obrnuto. tu se najvise misli sto je kod kawe zastarjela verzija traction controla koji je non IMU, nije lean sensitive, nema cornering abs, quickshifter nije up and down, kod honde dobijes amortizer volana itd. itd…
I dalje je ninja bolja , jedini minus na tom motoru je amortizer volana
 
  • Like
Reactions: roberto
Koje su dobro poznate "boljke" Honde cbr 954rr (osim španera i eventualno reglera)?
 
regler i španer nisu nikakve boljke, tj rješivi su za siću, ali to su 20+ god stari motori koji se ni u mladosti nisu najbolje nosili s kilometrima i maltretiranjem
 
Nešto si zadnje vrijeme mislim kako bi uz ovu sc28 bilo lijepo parkirati i sc82...


Puno je toga odrađeno na njoj ovu zimu, većinom zamjena potrošnog materijala i par nedostataka koji su mi smetali. Još je par sitnica i onda sam zadovoljan..