HAK+ članstvo

Ja sam na Oryx par godina... Jos mi nije trebao pa neznam... 400kn godina neki srednji paket Europa... Čini se ok...
 
ja sam isto Oryx, 400kn godišnje... vezana je na ime, ne na vozilo kad ugovara fizička osoba. dakle sa bilo kojim vozilom, bilo gdje mogu zvat Oryx..
prijevoz motocikla? kako misliš u kvaru ili?
po ovoj Classic opciji koja koju imam a vridi za RH i EU, pokriveno je prijevoz/šlepanje u iznosu do 330€

 
Šlepanje je do prvog najbližeg automehaničara, zato triba malo pričekat i zvat šlepu iza 16h kad ovi ne rade pa te možda odšlepaju do doma.🤔
 
  • Haha
Reactions: Igor28 and hondimir
ja sam isto Oryx, 400kn godišnje... vezana je na ime, ne na vozilo kad ugovara fizička osoba. dakle sa bilo kojim vozilom, bilo gdje mogu zvat Oryx..
prijevoz motocikla? kako misliš u kvaru ili?
po ovoj Classic opciji koja koju imam a vridi za RH i EU, pokriveno je prijevoz/šlepanje u iznosu do 330€

Pa u kvaru, da. Ispravan motocikl ne treba šlepati :D.
Tipa, rikne pila na Durmitoru i "šta,š sad zete"?
 
Pa u kvaru, da. Ispravan motocikl ne treba šlepati :D.
Tipa, rikne pila na Durmitoru i "šta,š sad zete"?
Piše Europa, znači ako si na Durmitoru, asistencija vridi...
ako je moguć popravak na licu mista, pokriva do 200€, ako je potrebna šlepa, uključen prevoz do 300e, zamjensko vozilo u iznosu 46€ na korištenje 1 dan...
 
Odgovorit

Odgovorit ću sam sebi.
Vezana je na ugovaratelja..
Ima li koja bolja opcija da se pojavila od prošlog ljeta, a da nude i prijevoz motocikala?
Imas Sava asistenciju uz policu AO. Meni polica ispada 20e jeftinija sa asistencijom, nego bez iste. (popust ide u nekom postotku na cijelu policu ako uzmes asistenciju).
Da bude neke koristi od njih, vjerojatno ne bude...
Prosle godine me trazili preko 1000e nadoplate da prevezu motor iz Zadra do Varazdina jer sam razbio karter....ako se ne varam, 1,5e/km, racunaju i km u povratku....
Ponudili su da netko njihov pokupi motor i pospremi ga 2-3dana na neki cuvani parking, do dok sam ne organiziram transport.
Ponuđene opcije mi se bas i nisu sviđale, pa smo se bacili na posao i zakrpali karter sami na licu mjesta.
Da sam probusio gumu, ili ostao bez goriva, vjerujem da bi to uspjeli rijesiti, a za sve više od toga, snađi se jbg.

E da, pitao sam ih dal mogu organizirati da netko, umjesto prikupa motora, kupi negdje ulje i doveze mi ga. Naravno, ja bi platio ulje. Nisu htjeli ni cuti...
 
  • Wow
Reactions: 3alfa3
Imas Sava asistenciju uz policu AO. Meni polica ispada 20e jeftinija sa asistencijom, nego bez iste. (popust ide u nekom postotku na cijelu policu ako uzmes asistenciju).
Da bude neke koristi od njih, vjerojatno ne bude...
Prosle godine me trazili preko 1000e nadoplate da prevezu motor iz Zadra do Varazdina jer sam razbio karter....ako se ne varam, 1,5e/km, racunaju i km u povratku....
Ponudili su da netko njihov pokupi motor i pospremi ga 2-3dana na neki cuvani parking, do dok sam ne organiziram transport.
Ponuđene opcije mi se bas i nisu sviđale, pa smo se bacili na posao i zakrpali karter sami na licu mjesta.
Da sam probusio gumu, ili ostao bez goriva, vjerujem da bi to uspjeli rijesiti, a za sve više od toga, snađi se jbg.

E da, pitao sam ih dal mogu organizirati da netko, umjesto prikupa motora, kupi negdje ulje i doveze mi ga. Naravno, ja bi platio ulje. Nisu htjeli ni cuti...

Eto, toliko o asistenciji :mrgreen:
 
ja ne želim zvat đavla, al meni u 4 godine koliko koristim oryx nije mi zatrebalo, pa u praxi i ne znam što i kako...
ma platija bi i 100€ godišnje ako triba samo da nastavi ovako hahaha
 
Imas Sava asistenciju uz policu AO. Meni polica ispada 20e jeftinija sa asistencijom, nego bez iste. (popust ide u nekom postotku na cijelu policu ako uzmes asistenciju).
Da bude neke koristi od njih, vjerojatno ne bude...
Prosle godine me trazili preko 1000e nadoplate da prevezu motor iz Zadra do Varazdina jer sam razbio karter....ako se ne varam, 1,5e/km, racunaju i km u povratku....
Ponudili su da netko njihov pokupi motor i pospremi ga 2-3dana na neki cuvani parking, do dok sam ne organiziram transport.
Ponuđene opcije mi se bas i nisu sviđale, pa smo se bacili na posao i zakrpali karter sami na licu mjesta.
Da sam probusio gumu, ili ostao bez goriva, vjerujem da bi to uspjeli rijesiti, a za sve više od toga, snađi se jbg.

E da, pitao sam ih dal mogu organizirati da netko, umjesto prikupa motora, kupi negdje ulje i doveze mi ga. Naravno, ja bi platio ulje. Nisu htjeli ni cuti...
ja vec par godina uzimam savu zbog asistencije... al znaci nije neka sreca ak zatreba?

a i ovo pise da ti pokriva do X eura--- al sto to znaci u stvarnosti.. kolka je cijena usluge
 
ja vec par godina uzimam savu zbog asistencije... al znaci nije neka sreca ak zatreba?

a i ovo pise da ti pokriva do X eura--- al sto to znaci u stvarnosti.. kolka je cijena usluge
Iskreno, pojma nemam do koje cifre je pokriveno šlepanje, a do koje popravak.
Oni su ok za neku glupost, ali ako se desi ozbiljniji problem, ne vjerujem da bi bilo neke koristi od njih.

Osobno im nebi dao ni 10e/godisnje nakon tog iskustva, ali polica mi ispada jeftinije sa asistencijom, nego bez iste, pa sam "siguran" i ove godine :ROFLMAO:
HAK je definitivno najbolji za HR, sve ostalo je upitno...

Pitao sam ih i ja za cijenu po km, ako pokrice po asistenciji nije dovoljno za ZD-VZ. 99% sam siguran da je bilo 1,5e/km, ali se racunaju i km kad se oni prazni vracaju u bazu.
 
HAK je definitivno najbolji za HR, sve ostalo je upitno...
a po HR je lako... u svaki kantun znaš bar nekoga ko zna nekoga di živi neko da ti pomogne... meni 2-3 puta bio defekt, pukla sajla kvačila, 2 puta gumi defekt (nemam tubless)... zovi vamo tamo, u dan-dva se riješi...

al vanka kad se desi onda je sranje... isključivo zbog toga sam uzeo Oryx jer pokriva europu, tako bar piše e... a šta je u stvarnosti, ne bi tija saznat hahaha
HAK nema za motore asist izvan RH...
 
Imas Sava asistenciju uz policu AO. Meni polica ispada 20e jeftinija sa asistencijom, nego bez iste. (popust ide u nekom postotku na cijelu policu ako uzmes asistenciju).
Da bude neke koristi od njih, vjerojatno ne bude...
Prosle godine me trazili preko 1000e nadoplate da prevezu motor iz Zadra do Varazdina jer sam razbio karter....ako se ne varam, 1,5e/km, racunaju i km u povratku....
Ponudili su da netko njihov pokupi motor i pospremi ga 2-3dana na neki cuvani parking, do dok sam ne organiziram transport.
Ponuđene opcije mi se bas i nisu sviđale, pa smo se bacili na posao i zakrpali karter sami na licu mjesta.
Da sam probusio gumu, ili ostao bez goriva, vjerujem da bi to uspjeli rijesiti, a za sve više od toga, snađi se jbg.

E da, pitao sam ih dal mogu organizirati da netko, umjesto prikupa motora, kupi negdje ulje i doveze mi ga. Naravno, ja bi platio ulje. Nisu htjeli ni cuti...
E vidiš, HAK ti donese benzin, barem prije !
 
a po HR je lako... u svaki kantun znaš bar nekoga ko zna nekoga di živi neko da ti pomogne... meni 2-3 puta bio defekt, pukla sajla kvačila, 2 puta gumi defekt (nemam tubless)... zovi vamo tamo, u dan-dva se riješi...

al vanka kad se desi onda je sranje... isključivo zbog toga sam uzeo Oryx jer pokriva europu, tako bar piše e... a šta je u stvarnosti, ne bi tija saznat hahaha
HAK nema za motore asist izvan RH...
A koja uročnica da se to dogodi 2x !
 
A koja uročnica da se to dogodi 2x !
Sajla mi je 1 put pukla... srića bio blizu, 50km od kuće, zaletio se prijatelj i rješili... i odmah kupio set za reparaturu sajli i par rezervnih sajli i ubacio u motor... lani sam baš na cesti sreo čovika, isti slučaj, pukla sajla... sa tim rješili za 10min... obično pukne kod ručice , stavili novi "završetak" i ode...
 
Otkurca sajle na Hondi, ni 20g ne izdrže. Na beneliju traju 25 min.

Meni na Z750 trajala par godina, cca 30.000km. Puklo par licni kod kuglice na rucici kuplunga, nije pukla pa zamijenio na vrijeme.
Ova na Z900 je ko nova koliko vidim (72500km trenutno), ali i samo su 3 federa na kuplungu, a ne 6 pa sajla trpi bitno manje jer je kuplung bitno meksi.
Ali nekak mislim da mi je vrijeme kupit novu pa nek stoji na polici jer nebi htio cca 2 tjedna bit bez motora obzirom da ju niko ne drzi na stanju sto je glupo jer to je potrosni materijal.
 
Last edited:
ma sranje kad se desi, a pizdarija za popravit, al ako nemaš alat i ove završetke-stani i plači... obično se desi kod ručice, izlicna se i pukne...