Kastel Sucurac

tjedno vozim tom cestom 5-6 puta... jučer baš prošao.
na cijeloj jebenoj dionici od solina do trogira, a ispravi me neko ako grišin, ima 1 (jedna), jedina kamera, kod pumpe u Lukšiću. tu svi lagano upsore na 50-60, odma posli dižu na 80-100...
sam sebe san par puti uvatija da vozin recimo 80-100kmh i još onda dignen gas za uvatit žuto na semaforu...
a maslinici uz cestu, semafori, pekare...

to uopće nije brza cesta, nego gradska cesta, tipa, Vukovarska ulica u ST, sa 101 priključkon na tu cestu i 20 semafora...
samo u našin glavama je da je to brza cesta, jer ima 4 trake... cesta sa 15 semafora, i 4 trake je gradska cesta... dok ne naprave nadvožnjake nije brza cesta.

a budalatina nažalost, ovi put nije ubija samo sebe...
 
a inače je vikend u ST bio ajme što se motora tiče... 2 sudara sa motorima u St, pa ovo u Sućurcu... bože sačuvaj.
 
Ja sam prošle godine prvi puta prošao tom dionicom sad dok je nova cesta. Meni u sjećanju još bila ona stara. I zaključak mi je bio u stilu "gle ovo ravno i pregledno, mogao bih voziti ko i na autoputu, ali svako malo semafor".
Cesta kao Slavonska/Zagrebačka avenija u ZG, sigurno nije autoput.
 
ma tamo kad voziš iz Sućurca put ST neki divlji ulaz, pekara uz cestu, i još neki semafor vidiš ga tek kad si 25m od njega... pa tamo malo dalje kod stadiona iza Sućurca, semafor bože sačuvaj... a cesta je inače poligon za budale... uglavnom, bit će tu još žrtava...
 
Last edited:
Na toj cesti uopce nije tribalo bit semafora nego nadvoznjaci oni kruzni za izlazak i ulazak
Sve je isplanirano i lova je osigurana ali 2007 za izbore Sanader je preusmjeria novce za pocetak gradnje Peljeskog mosta i onda nije vise bilo love i sagradena je cesta sa miljon semafora…..
Prolazin ton ceston redovito
Sta rec…..uzas….ali ajde moze se vozit 100-120 ali moras bit super pazljiv….
Kod semafora triba usporit…..
Tek posli F1 mos raspalit kratko do odvojka za Trogir/Ciovo…..
Naravno niko od auta ne daje zmigavce……
 
Imam dosta godina i živio sam u Kaštelima do prije nekih 15-tak. Sjećam se kad je jedan ZX-10 prepolovio Bubu koja je u Kambelovcu izlazila u rikverc na cestu. Tip kupio kawu i išao je malo "isprobati" skupa sa suvozačem. Sjećam se i kad je budala u yugu iskidala dvoje starih turista na busnoj stanici Palace. Sjećam se i tipa iz TŠC-a koji je fićom pogodio ravno na "tridesetsedmicu". A to je sve bilo na staroj cesti. Poanta je da ta "brza" cesta iliti "magistrala" uopće nije brza cesta, nego seoski put s četiri trake i 10000 priključaka sa strane. Sve dok političari budu krojili kako živimo a ne stručnjaci, bit će nam ovako i gore.

A kad tome dodaš da svaka novopridošla budala ima TDI od barem 120 konja - a isto vrijedi i za motoriste - eto recepta za nesreću. RIP gospođi iz auta, a onom smeću s motora želim da nikad ne nađe mir.
 
  • Like
Reactions: enduro
Na toj cesti uopce nije tribalo bit semafora nego nadvoznjaci oni kruzni za izlazak i ulazak
Sve je isplanirano i lova je osigurana ali 2007 za izbore Sanader je preusmjeria novce za pocetak gradnje Peljeskog mosta i onda nije vise bilo love i sagradena je cesta sa miljon semafora…..
Prolazin ton ceston redovito
Sta rec…..uzas….ali ajde moze se vozit 100-120 ali moras bit super pazljiv….
Kod semafora triba usporit…..
Tek posli F1 mos raspalit kratko do odvojka za Trogir/Ciovo…..
Naravno niko od auta ne daje zmigavce……
Čini mi se da niti ne razumiješ što si napisao...
ili si sarkastičan pa ja ne razumijem...
 
A budale koje misle da su time face i frajeri, a u biti su samo prioritetni donori i davatelji materijala za crne kronike.
 
  • Like
Reactions: enduro
Prioritetni donori i davatelji materijala za crne kronike veliš.Stoji to kao izjava.Stoji.A kad doživotno zaviješ nečiju mater ili oca u crno ,kad dijete ostane bez majke ,sin bez oca ,mater i otac bez kćeri ili djeteta.Što onda?Neću suditi nikome ,sam vozim i sudjelujemo prometu ,što na dva ,što na četiri ,što na šest i više kotača .Nagledam se svega I svačega.Ovo je jedan od ekstrema,samo rešt dugotrajnog tipa to može riješiti.Kao upozorenje ,kao opomena onima koji izazivaju ta sranja.Većina ljudi je normalna ,manji dio zaslužuje osudu i kaznu .Primjerenu ili ne ,to treba odlučiti trulo sudstvo ,policija samo sankcionira trenutno ,bez pravog efekta.😎👍
 
  • Like
Reactions: Nino777
Ne opravdavam ih, ali ovo je "T" križanje, na kojem im u ovoj situaciji nitko ne može doć s desne strane (osim pješaka naravno).

Clipboard01.jpg
 
Eto Shepa ,o ovome ti upravo govorim.Čemu sve to i kamo to ide.
Prije par godina kretao sam se dionicom tamo od ukaza u Solin pa dole prema Kaštel Štafiliću ,prema aerodromu.Supruga i ja za volanom ,iza na sjedalu sin.Tada friški vozač ,godinu dvije iskustva.Veli on pred nama ,išao je tada na neki koncert u Spaladium arenu.Htio je sam,ali ajd pristao na moj presing da ja vozim uz mater mu tada..Na tom potezu preznojio sa kao putnik na zadnjem sjedalu i rekao hvala tata ovo je za mene previše. Idemo dalje ,samo revijalni ton molim.😎
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06
Evo još jedan primjer
Prije tjedan dana vozim između grada Čakovca i mjesta Nedeliše ,prema mjestu Pušćine.Na očito oduzimanje prednosti prolaza uslijed skretanja ulijevo,iz kontra smijera ,doleti lik na Kawi,mislim zr 7,zabio se u A klasu bočno naravno .Frknuo preko krova na cestu.Ok ,brzina oko 80,ograničenje 50 ,60.Rasuo se čovjek,prikočim stanem naravno .Izlazim van ,staju i ljudi.Komentari ,bolje da ne znate.Idemo dalje.Treba li nam to?😎
 
  • Like
Reactions: diesel power
Evo još jedan primjer
Prije tjedan dana vozim između grada Čakovca i mjesta Nedeliše ,prema mjestu Pušćine.Na očito oduzimanje prednosti prolaza uslijed skretanja ulijevo,iz kontra smijera ,doleti lik na Kawi,mislim zr 7,zabio se u A klasu bočno naravno .Frknuo preko krova na cestu.Ok ,brzina oko 80,ograničenje 50 ,60.Rasuo se čovjek,prikočim stanem naravno .Izlazim van ,staju i ljudi.Komentari ,bolje da ne znate.Idemo dalje.Treba li nam to?😎
Ti si onda naišao nešto prije mene , ne , definitivno ne treba, no očigledno neki moraju naučiti na svojoj koži i sreća je kad još netko ne nastrada .
Promet je postao katastrofa i to treba tako prihvatiti ako misliš preživjeti
 
A kad doživotno zaviješ nečiju mater ili oca u crno ,kad dijete ostane bez majke ,sin bez oca ,mater i otac bez kćeri ili djeteta.Što onda?

Pa to je samo dodatno otegotna okolnost i strašna situacija kojoj osobito kumuju takove "face i frajeri"...

Ovo je jedan od ekstrema,samo rešt dugotrajnog tipa to može riješiti.Kao upozorenje ,kao opomena onima koji izazivaju ta sranja.Većina ljudi je normalna ,manji dio zaslužuje osudu i kaznu .Primjerenu ili ne ,to treba odlučiti trulo sudstvo ,policija samo sankcionira trenutno ,bez pravog efekta.😎👍

Policija radi u okviru svojih zakonskih ovlasti, a sud je onaj koji svojim neradom, nepravdom i lošim presudama kumuje da se stanje ne popravlja, jer svojim radom i presudama ne sudjeluje u prijeko potrebnoj poruci kroz generalnu prevenciju prema javnosti...
 
Kojih zakonskih ovlasti?Gdje su izglasana te zakonske ovlasti.,u Abesiniji ili gdje već.
Nepravda i loše presude veliš,pa kak ne možeš ni ti shvatiti da je to samo okvirno djelovanje u produženom shvaćanju i tumačenju zakonskih regulativa i normi u zastarjelom normiranju ljudi koji su indoktrinirani zastarjelim metodama.😎
 
Kojih zakonskih ovlasti?Gdje su izglasana te zakonske ovlasti.,u Abesiniji ili gdje već.

Tamo gdje su trebale, i opisane su tamo gdje treba.

Nepravda i loše presude veliš,pa kak ne možeš ni ti shvatiti da je to samo okvirno djelovanje u produženom shvaćanju i tumačenju zakonskih regulativa i normi u zastarjelom normiranju ljudi koji su indoktrinirani zastarjelim metodama.😎

Volio bih da ti prvi sam kužiš što si napisao ili htio napisati, jer tvoje tumačenje je djetinjasto traženje izgovora da možeš raditi što hoćeš.