04.03.-06.03.2022. - MotoGP: Grand Prix of Qatar

Meni jako zanimljiva utrka, a nismo ni poceli 👍

To je ca se tice same trke. Ca se tice cijele price oko Fausta i odbijanja 46ica, bome san se naplakal danas 😭

Drago mi je i za Claudica i malog Eneu, ma cijela prica je romantika ❤

A da su me sinoc u zavrsnim konzultacijama drugari iz CKDK poslusali, moja prognoza bi bila i jos plodonosnija.

Muzicari ocekivano a buzuki stvarno kao da ima masinu od K5 ☺️
 
Svi izjavljuju da su da li na početku ili tjekom utrke u kasnijim krugovima imali problema sa gumama i trudili se da ne padnu i završe utrku pa pretpostavljam da najveći problem predstavlja vjerojatno prašina na stazi (između ostalog) a i prva utrka je.
 
Medium gume koje je Michelin pripremija za ovu stazu su lani spadale u mekane, a ovogodišnje mekane su još mekše, možda je do toga.
Ugl., prva utrka, na ovoj stazi, po ovim uvjetima, ne znači puno u sezoni od 21 (osim ako na kraju kome bude falija koji punat :mrgreen:).
 
Medium gume koje je Michelin pripremija za ovu stazu su lani spadale u mekane, a ovogodišnje mekane su još mekše, možda je do toga.
Ugl., prva utrka, na ovoj stazi, po ovim uvjetima, ne znači puno u sezoni od 21 (osim ako na kraju kome bude falija koji punat :mrgreen:).
Zato me još više čudi odabir Honde.
 
odlicna trka! bas sam gustao. bilo mi je zanimljivo vidit sva imena da se bore za bodove. enea, svaka cast. kako vozi, baca se po motoru kao da ce skocit s njega
 
Podij za pamćenje ... tri neočekivana vozača na vrhu, ....favoriti (ako su uopće favoriti) potonuli (n)

Gledajući treninge i razbacivanje sa ludim brzinama postalo je jasno da ove godine nema spavanja, očekuje nas ludilo od sezone (bar se nadam)........... i da će kad je brzina u pitanju dukci biti još više dukci, da će suza biti skoro ko dukac, da je honda već skoro ko dukac , da je yamaha za sad na čekanju, ktm živa enigma i tako redom. :rolleyes:

No Bestia, Binder i Pol su pokazali da su donedavni vodonoše sazrijeli i da nema više ništa na sigurnjak, jedna greškica i ode sve u vražju mater.... definitivno je desetak sposobnih stajat na podiju ... ma milina...uostalom i bolje , nek se tzv. favoriti dinstaju od početka ....(y)
 
Last edited:
Interesantne su pozicije Vinalesa i Dovia na 12 i 14. poziciji, ustvari začelju jer ako se uzme da su posljednja četvorica debitanti u motogp onda se to nemože drugačije gledati. Pozicija preplaćenog (10 mil) Vinalesa u Apriliji mi je baš nejasna, da li s njim planiraju napasti vrh, ili žele samo dobrog tvorničkog vozača :rolleyes: ... stvar je upitna i iz razloga jer je taj isti Vinales i kad je imao sve posloženo za napad na titulu, dokazao da je nestabilan ili ljepše rečeno vozač koji nemože održati kontinuitet da bi učinio iskorak prema samom vrhu, neznam vidjet ćemo još kako će se stvar ove godine razvijat ali mislim da se nisu s njim baš usrećili.
Dovi ima sličnu priču, tolike godine na top strojevima i ništa, tako da ni ove godine netreba ništa očekivati, izgleda kao da je tu da popuni rupu, pobere nešto love i zabavlja se.... njegovo vrijeme je fakat iscurilo i volio bi da je na njegovom mjestu netko potentniji ... ;)
 
Tri titule viceprvaka (jesu li tri?) i nisu baš ništa.
Vinales toliko pretplaćen? U jbt to nisam znao. Možda više marketinška priča. Ne znam.... i dalje mislim da bi Aprilia trebala bneke nove svježe vozače. Njih oboje dogodine maknuti. Ili eventualno jednog postavit - tko razvija motor.

Baš sam prije sezone razmišljao kako će se u ovoj godini kao rijetko kada do sada vidjeti sumrak velikih imena. I vjerujem da će većinom gristi neke nove mlade nade - imena koja će se tek pamtiti. Enea je za početak sjajan primjer. Brad je već tu. Martin je već tu.
A tvornički Ducati je počeo smrditi i prije nego je sezona krenula - čim se Bagnaia odlučio vratiti na 2021 stroj,. tj motor.
Honda... prvi mačići. Mislim da će sem kroz sezonu Mark naviknuti na prednji kraj a Pol u odnosu na njega- tonuti.
Yamaha - enigma.
Suzuki - kako se čini dobili su brzinu, sada trebaju upoznavati gume u odnosu na nekad.
 
Last edited: