10 tura prije smrti

ZoltanBB said:
Lijepe ture no nema niti jedne azijske ture...  :misli:

Pa zato i je ova tema... ;)

da napraviš svojih TOP10 ...  (y)

daj si maštu na volju inapravi spisak ...  :mrgreen:
 
smarty said:
2 su i izvedive običnom hrvatskom smrtniku:
-Frenč riviera
-Švica

Još opizdiš onu Škotsku i Englesku i moreš na miru umrit  :mrgreen:



Lijepo u svakom slučaju. Ali ispucati baš sve, ... Ne znam, ja sam pesimist, ilitiga realist  :?

Prošle godine mi je sve bilo spremno za odlazak u Pariz ... ali su mi onda ljudi koji su bili tamo rekli da im to baš i nije destinacija koju bi voljeli ponoviti ... I rekli su mi bukvalno ovim riječima: "Osim ako ti nije životna želja da se sa motorom slikaš ispod Ajfela i to poslije pokazuješ drugima, rađe odi negdje drugdje... " .... bilo je tu objašnjenja i zašto i kako... Ali recimo da sam poslušao savjet i otišao drugdje..  (y)

Ali ću jednog dana ipak vjerovatno otići i tamo ..  (y)
 
moover said:
Jesi uopće pročitao prvi odjeljak?  :misli:

Očito u zadnje vrijeme nisam skoncentriran :mrgreen:!

ZoltanBB said:
Lijepe ture no nema niti jedne azijske ture...  :misli:

Ovo je i mene začudilo :misli:,....meni je to na 1.mjestu (y)!


strasilo said:
Prošle godine mi je sve bilo spremno za odlazak u Pariz ... ali su mi onda ljudi koji su bili tamo rekli da im to baš i nije destinacija koju bi voljeli ponoviti....
Ali ću jednog dana ipak vjerovatno otići i tamo ..  (y)

Grad svjetlosti me pali samo kao prolazna točka, ali kao glavni cilj puta nikako.



Smatram da se ne može sastaviti generalni top 10,jer svako ima drugačije afinitete, sklonosti i ukuse o kojima ne vrijedi raspravljati.
Puno motorista putuje i godinama bez prestanka pa kada zaustave točkove ne misle da su vidjeli sve što je vrijedilo vidjeti :wink:.
 
Francusku rivijeru proša, Švicarsku autom, motorom me ni najmanje ne zanima, Aljasku ne bi ni da mi plate...od ovih ostalih ima par dobrih, Sahara primjerice, al da bi baš te bira, nema šanse, a di je Kina recimo???
 
strasilo said:
Pa zato i je ova tema... ;)

da napraviš svojih TOP10 ...  (y)

daj si maštu na volju inapravi spisak ...  :mrgreen:

Onako, iz prve...  :)

- Kazahstan, Uzbekistan, Turkmenistan...
- Kavkaz
- Kina
- Nepal
- Skandinavija (Norveska)
- Afrika - zapadna ruta

Eto, to je onako, par ruta koje mi padaju iz prve na pamet i koje bi mi bile prije ovih TOP10. :)
 
Mmmmmm, kad već mogu sanjarit onda amo ovako:
1.Afrika- Alžir, Egipat, Maroko, Kenija, Tanzanija, JAR... A onda bi negdi usput ostavila motor i popela se na zmaja i vidila sve to lipo iz zraka.. :mrgreen:
2. Europa: Alpe- Slovenija, Austrija, Italija, Švicarska..pa onda nazad u Njemačku i bauljanje po Bavarskoj...
3. Azurna obala i Korzika
4. Italija: Rim, Firenza, Pisa i sva ona mala sela Bogu iza nogu u kojima se dobro jede i još bolje pije...
5.SAD...route 66 i 69...tamo bi si fino iznajmila harlija...when in Rome.. :wink
6. Japan...u proliće kad cvitaju trišnje...
7. Australija i Novi Zeland...tragom Gospodara prstena.. :D
8. Škotska, Wales, Irska...pogotovo nakon onog odličnog putopisa- Volim Irsku, tako je graciozna...
9. Malo po Češkoj i malo po Poljskoj, a onda skokom do Petrograda...
10. Hrvatska..još uvik ima mista koja nisan vidila, a tila bi...

Al mašta je jedno, a život ($) nešto drugo...pa di god da oden, ako oden, ja sritna ko malo dite. :mrgreen:
 
ZoltanBB said:
Onako, iz prve...  :)

- Kazahstan, Uzbekistan, Turkmenistan...
- Kavkaz
- Kina
- Nepal
- Skandinavija (Norveska)
- Afrika - zapadna ruta

Eto, to je onako, par ruta koje mi padaju iz prve na pamet i koje bi mi bile prije ovih TOP10. :)

Hej meštre,jel mi ti čitaš misli or samting :wink: (y)!
 
Stvarno ljepih tura ima...čovjek se zamisli...svaka čast na temi  (y)
 
alien said:
Francusku rivijeru proša, Švicarsku autom, motorom me ni najmanje ne zanima, Aljasku ne bi ni da mi plate...od ovih ostalih ima par dobrih, Sahara primjerice, al da bi baš te bira, nema šanse, a di je Kina recimo???

wtf, nisi stvarno svjestan šta govoriš, tj. pišeš.
Daj objasni malo.
 
Elias said:
wtf, nisi stvarno svjestan šta govoriš, tj. pišeš.
Daj objasni malo.

Planine, led, snijeg...nimalo me ne privlači....meni je pojam zime: majica na špaline, koktel u ruci sa suncobranom i sjena palme na plaži da se uvalim!


Hebi ga , traume iz vojske!  :mrgreen:
 
Moj prastari veiki san su Ande.
Jedan manji san (Krakow) sam odradio.
Svakako bih (od realnijih ciljeva) volio odraditi Rumunjsku, naravno maksimalno van asfalta.
Afrika mi je također neka želja, ali još nisam definirao što točno.
Nakon što sam pratio Komu, Daneta, a kasnije i Putnika...definitivno i Mongolija.
Opet kad vidim slike iz Afganistana i pravim se da ne znam za opasnosti koje tamo vrebaju, ...
 
clox said:
Moj prastari veiki san su Ande.
Jedan manji san (Krakow) sam odradio.
Svakako bih (od realnijih ciljeva) volio odraditi Rumunjsku, naravno maksimalno van asfalta.

Pozuri, evo bas pise momak na ADVrideru da su poceli polako asfaltirati i Transalpinu.

clox said:
Afrika mi je također neka želja, ali još nisam definirao što točno.
Nakon što sam pratio Komu, Daneta, a kasnije i Putnika...definitivno i Mongolija.
Opet kad vidim slike iz Afganistana i pravim se da ne znam za opasnosti koje tamo vrebaju, ...

Nisam pratio Komu i Daneta, ali, koliko sam vidio Mongolije, iako je prilijepa, cini mi se ipak da bi bila premonotona za putovanje motorom.

Mozda sam u krivu, ali krajolik svih onih *stanova je daleko dramaticniji dok u Mongoliji uglavnom prevladavaju blagi brezuljci... i tako kilometrima.  :shock:

S druge strane, ljudi su predivni!
 
Kameni dj said:
Hej meštre,jel mi ti čitaš misli or samting :wink: (y)!

Hehe... lijepo je vidjeti da nas ima barem nekoliko nepopravljivih prasinara. :)

Inace, barem sto sam vidio u Keniji, centralna Afrika je predivna pa tko se usudi...  (y)
 
Jebote, sto ste nezasitni. 10 zelja. Puno je to, brate. Meni dosta 6. Evo:

2qcninm.gif


:mrgreen:
 
Ne bi te tija razočarat, al primjerice neke ti rute pate od nekih stvari, recimo od Galapagosa do Perua nema mosta!  :mrgreen:
 
alien said:
Ne bi te tija razočarat, al primjerice neke ti rute pate od nekih stvari, recimo od Galapagosa do Perua nema mosta!  :mrgreen:

... na sve sam friži spreman... :whistle: ... dobar sam sa Juretom Radicem ... :mrgreen:

Nisu ovo rute samo sam zaokruzija par zelja... :mrgreen:
 
picoda said:
... na sve sam friži spreman... :whistle: ... dobar sam sa Juretom Radicem ... :mrgreen:

Nisu ovo rute samo sam zaokruzija par zelja... :mrgreen:

Da ti je krug manje taman Olimpijada!  :mrgreen:
 
picoda said:
Nisu ovo rute samo sam zaokruzija par zelja... :mrgreen:

A ja mislio da bi ti to odradia kajićem i pentom kako si narisa :mrgreen:!


ZoltanBB said:
Hehe... lijepo je vidjeti da nas ima barem nekoliko nepopravljivih prasinara. :)

Inace, barem sto sam vidio u Keniji, centralna Afrika je predivna pa tko se usudi...  (y)

Malo kamenja, malo prašine, malo pjeska, a nađe se i malo asvalta :mrgreen:.