4 dana juznog tirola

ljubek said:
to je sigurno... (y) ma svake godine tjedan dana godišnjeg po juž. tirolu... :slinavac:

mi smo ovaj put pricali o 2 tjedna - od pon. do petka se vozi - subota i nedjelja se odmara :) samo nam nekako financijski ne odgovara :)
 
kronik said:
mi smo ovaj put pricali o 2 tjedna - od pon. do petka se vozi - subota i nedjelja se odmara :) samo nam nekako financijski ne odgovara :)

to bi bilo super...ništa...€ po € u kasicu prasicu i imat će se za sljed. godinu... :mrgreen:
 
live-for-ride said:
Napravio sam nekoliko puta nešto više od 500 km u danu. Svaki put sa suvozačicom. Mislim da to u nekih 10 sati nije veliki problem, jedino ne znam kako je to 4 dana zaredom.

Prosjek od 50 km/h u takvim predjelima je zapravo utopija ukoliko stavrno nešto želiš i vidjeti. Ja za otprilike sat efektivne vožnje stojim cca pola sata, kad zbrojim fotkanja, udisanje zraka, razgledavanje krajolika, branje visibaba i tankiranje.
To znači da moraš vozit 75 km/h onda kad voziš da bi ti prosjek na kraju bio 50 km/h. Većinu ovakvih zavoja prolaziš u drugoj, negdje čak i u prvoj, pa je teško da je prosjek baš tako dobar.

Inače, Kronik, dobar đir.  (y)
 
Freshman said:
Prosjek od 50 km/h u takvim predjelima je zapravo utopija ukoliko stavrno nešto želiš i vidjeti. Ja za otprilike sat efektivne vožnje stojim cca pola sata, kad zbrojim fotkanja, udisanje zraka, razgledavanje krajolika, branje visibaba i tankiranje.
To znači da moraš vozit 75 km/h onda kad voziš da bi ti prosjek na kraju bio 50 km/h. Većinu ovakvih zavoja prolaziš u drugoj, negdje čak i u prvoj, pa je teško da je prosjek baš tako dobar.

Inače, Kronik, dobar đir.  (y)
ma kužim ja tu spiku s prosjekom i kužim da je to puno, ali ok. pa nek je i 400 dnevno, što i nije nemoguče, pa bude dan više. Ionako kad se kreče na takv put, plan se napravi prije puta, a ne na samom putu. Uglavnom, jasno vam je što sam htio reči (y)
 
ljubek said:
to bi bilo super...ništa...€ po € u kasicu prasicu i imat će se za sljed. godinu... :mrgreen:
i ja sam odlucio napraviti kasicu prasicu za juzni tirol. sve mi se cini da ce morati ta kasica prasica biti u prirodnoj velicini jednog odojka  :LOL:
 
Freshman said:
Prosjek od 50 km/h u takvim predjelima je zapravo utopija ukoliko stavrno nešto želiš i vidjeti. Ja za otprilike sat efektivne vožnje stojim cca pola sata, kad zbrojim fotkanja, udisanje zraka, razgledavanje krajolika, branje visibaba i tankiranje.
To znači da moraš vozit 75 km/h onda kad voziš da bi ti prosjek na kraju bio 50 km/h. Većinu ovakvih zavoja prolaziš u drugoj, negdje čak i u prvoj, pa je teško da je prosjek baš tako dobar.

Inače, Kronik, dobar đir.  (y)

Tu si potpuno u pravu. Vrlo rijetko sam trebao 4. brzinu. A vozim cb1300. 50km/h ne zvuci puno ali treba i to napraviti.

Hvala na pohvali
 
kronik said:
i ja sam odlucio napraviti kasicu prasicu za juzni tirol. sve mi se cini da ce morati ta kasica prasica biti u prirodnoj velicini jednog odojka  :LOL:

:mrgreen: ak još i ostane za odojka onda ne može bit bolje... :LOL:
 
ljubek said:
:mrgreen: ak još i ostane za odojka onda ne može bit bolje... :LOL:
gladovati necemo sigurno  :LOL:
 
ljubek said:
to sigurno, ma da ja više preferiram janjetinu... :slinavac:

svejedno samo neka je ukusno :)
 
ljubek said:
je... (y) mislim da 100€ dnevno nije puno za takav gušt... :misli:

pa relativno. Jer osim tih nekih "dnevnih" troskova mogu doci i oni neplanski. Mi smo imali jednu promijenu akumulatora: 175,-€. Sto kod Luisa ili Honda prodavaca dodje izmedju 80 i 120,-€
 
kronik said:
pa relativno. Jer osim tih nekih "dnevnih" troskova mogu doci i oni neplanski. Mi smo imali jednu promijenu akumulatora: 175,-€. Sto kod Luisa ili Honda prodavaca dodje izmedju 80 i 120,-€

a dobro...uvijek moraš biti spreman na nepredviđene situacije...ja znam da ću prije ovakvog puta tuto kompleto pregledati motor i sve što treba promijenit, zamjenit, oduzet, stavit, to ću i napraviti... :misli: sigurno je sigurno... (y)  :misli:
 
ljubek said:
a dobro...uvijek moraš biti spreman na nepredviđene situacije...ja znam da ću prije ovakvog puta tuto kompleto pregledati motor i sve što treba promijenit, zamjenit, oduzet, stavit, to ću i napraviti... :misli: sigurno je sigurno... (y)  :misli:

pregledaj tekucine, kocnice i gume. ostalo se vec da kupiti ili zamijeniti.
 
ljubek said:
to radim redovito... (y)

ako je to sve u redu - sjedi i voziiiiiii - ne zaboravi par slikica i text kada se vratis :)
 
kronik said:
ako je to sve u redu - sjedi i voziiiiiii - ne zaboravi par slikica i text kada se vratis :)

ockej...al malo ćete se načekati... :misli: :mrgreen:
 
ljubek said:
ockej...al malo ćete se načekati... :misli: :mrgreen:

ali znas kako ide - tko prvi njemu djevojka  :jesus: zapravo juzni tirol  :jesus: