4 ili 2 cilindra

Status
Not open for further replies.

Mr J

New member
Pozdrav svima.

U nedoumici sam koji motocikl kupiti.

Naime, prvenstveno bi sluzio u autoskoli za obuku ali bih ga i ja vozio za svoje potrebe.

Radi se o Kawasaki ER6n i Yamaha XJ6, oba motocikla su pribliznih cijena i vozih osobina. Jedina razlika koja je bitna je u agregatu, 4 yamahina cilindra spram 2 kawasakijeva. Zanima me, koje je od ova 2 agregata kvalitetniji i koji ce duze sluziti, koji zahtijeva manje odrzavanja. Isto tako me zanima i sama kvaliteta izvedbe oba motocikla, koji je od njih kvalitetniji, koji je napravljen iz kvalitetnijih materijala, tehnologija, itd...

Pokusao sam googlati i pronaci koji usporedni test ta 2 motocikla ali nisam nasao.

LP i Hvala!
 
moj glas kawasakiju. Lakši, jeftinije održavanje (osim ako je servisni interval 10000km na yamahi) i ipak je jeftiniji nekoliko tisućica.
 
kawasaki!
uzi, laksi i siguran sam da vuce bolje iz donjih okretaja od xj6.
koji je kvalitetniji, tu bi se dalo raspravljat al sve je to tu negdje
 
marioperkovic8 said:
Klasika. Covjek je dobio korisnih savjeta da ga glava boli :LOL:
pa kaj mu ti onda nedaš neki pametan :jesus:
uostalom ova pitanja kaj da kupim su mi stvarno bezveze, pa kaj bum pital nekog drugog kaj da si kupim? kupil bum si ono kaj se meni dopada i za kaj imam love, tak i tak je to sve manje više isti k*rac
 
Incredible said:
pa kaj mu ti onda nedaš neki pametan :jesus:
uostalom ova pitanja kaj da kupim su mi stvarno bezveze, pa kaj bum pital nekog drugog kaj da si kupim? kupil bum si ono kaj se meni dopada i za kaj imam love, tak i tak je to sve manje više isti k*rac
Zato kaj mi se neda pisat toliko. :jesus: I meni su pitanja bezveze i zato nisam nista ni pisao i mislim da je tak pametnije. Ak se nekom neda napisat covjeku par potkrijepljenih recenica bolje da ne kenja jer se tak i tak bilo kakav razgovor svede na prepucavanje o markama koje je stvarno jadno. Nesto korisno je rekao live-for-ride, sam bi ja nadodao da sigurno XJ6 ima interval 10000km. (y)
 
Mr J said:
Pozdrav svima.

U nedoumici sam koji motocikl kupiti.

Naime, prvenstveno bi sluzio u autoskoli za obuku ali bih ga i ja vozio za svoje potrebe.

Radi se o Kawasaki ER6n i Yamaha XJ6, oba motocikla su pribliznih cijena i vozih osobina. Jedina razlika koja je bitna je u agregatu, 4 yamahina cilindra spram 2 kawasakijeva. Zanima me, koje je od ova 2 agregata kvalitetniji i koji ce duze sluziti, koji zahtijeva manje odrzavanja. Isto tako me zanima i sama kvaliteta izvedbe oba motocikla, koji je od njih kvalitetniji, koji je napravljen iz kvalitetnijih materijala, tehnologija, itd...

Pokusao sam googlati i pronaci koji usporedni test ta 2 motocikla ali nisam nasao.

LP i Hvala!

Koji god od ta dva motocikla kupiš, bit ćeš zadovoljan i sigurno nećeš
osjećati zaheb. Kvalitativnih bitnih razlika nema, pa je irelevantno sada
govoriti o troškovima održavanja, to je vrlo slično. Ako će taj motor
služiti za obuku kandidata i učenje vožnje, ja bi kupio onaj koji ima slabiji
okretni moment na nižim okretajima, pretpostavljam Yamaha. Osobno
mislim da su oba prejaka za stjecanje prvih znanja, pogotovo ako se radi
o kandidatima koji nikada prije nisu vozili motocikl.
 
ja mjenjam mišljenje....samo zbog servisnog intervala 10000 km ja bi uzeo  yamahu. Raditi češ dosta km i tih 6000 fakat dopizdi za voziti na servis. Nekad imam osječaj da sam taman došao sa servisa i opet moram ići.
 
S obzirom da je za auto skolu ja bi provjerio i kod koga se moze prije doc do djelova (zmigavci ,retrovizori ,lamele ...........)S obzirom da je motor za posao nije nikako dobro da motor lezi u servisu predugo
 
Srce je kod yamahe, al za autoškolu definitivno Kawasaki. Ipak u autoškoli voze školski  :wink: a vjerovatno će i tebi zadovoljavat uvijete za vožnju, naravno ne kao yamaha, ali s obzirom na ova 2 faktora ...
 
Yamaha zbog lakše vožnje tj. fino postepeno povečanje snage (bolje za početnike) + servis + ljepši i ozbiljniji dizajn (meni).
 
reci koji ti se motor izgledom više sviđa onako iskreno i zanemari potrošnje i sve
 
Status
Not open for further replies.