7 dana 7 drzava

Ujutro buđenje i ajmo za poznan.
Iako sam jos od Mohelnica napustio auto put nije mi padalo napamet da se vracam na njega.
Lokalne ceste su odlicne,ravne i brzina je 130,140 km/h
15 km nakon sto sam izaso iz grada na staru cestu na jednoj benzinskoj netko mi zvizdi,mase,baca se.
Okrecem motor i vracam se kad ono moji becari s kamperom,sreci nema kraja,kavica i pokret.
Idemo zajedno jer sam ja naso lijepi kamp Malta na nekom jezeru.
Počela pitanja:daj da ja vozim do Poznana,sigurno si se umorio,pa daj nisi lud voziti,trpajmo ga unutra ……..pa daj ljudi koji vam je meni je krivo sto se blizimo Poznanu da bar igramo u Irskoj bio bih 100 puta sretniji.

Prekrasan kamp Malta i zanimljiv grad Poznan.
 
Zanimljiv par na motoru iz Varazdina.obisli veliki dio Italije,Francuske,spavali u satoru u Poznanu i krenuli za Gdansk.
Voze se na dragstrau 1100 kakvog sam i ja ima i presao 54 000 km
Zamolio sam ih da podijele putovanje s nama na forumu,ali nema ih . :(

 
Poznan ima mnoge povijesne građevine i znamenitosti, uglavnom koncentrirano oko Starog grada.
Ima oko 550 000 stanovnika.

 
Nakon sto smo maznuli Irce odoh ja decki do kolege U Berlin,obecao sam mu da cu ga posjetiti motorom jer i on je meni dosao u svatove motorom i to i jednom danu.
Ceste pred Berlinom kao u Njemackoj :LOL:
Kisa propadiva,vrijeme loše ali obecanje je obecanje , tek je za 3 dana  je  tekma s talijanima.
Gps me vodi pred njegov restoran a o ne moze zadrzarti suze radosnice i ljubi me direktno u usta preko kacige.
Popili kavu i na njegovo pitanje di da me vodi ja onako glupo bajkerski :pa u Poolo.
Bas smo mi bajkeri spaljeni……
 
Poolo ko iz snova ,mozes probati kacigu,kisnjak,jaknu,auspuh i sve to osjetiti kako stvarno funkcionira,dihta i sl
Shuberta u svim velicinama i bojama :shock:
2x NG table u Berlinu
Nakon toga odlazimo u hrvatski klub Monaco
 
Ostatci Berlinskog zida
Zirafa od lego kockica
Vecera u njegovom restoranu.
Snicla od 1,2 kg mesa.
Nakon sto sam se najeo
Mala pizza u Berlinu
 
kod ove klupice su prije par gosdina nasli ubijenu mladu Hrvaticu.
bila je u koferu zapaljena.
zamjerila se nekim dilerima :misli:
Voznje u tako velikim gradovima najbolje je proci city tour busevima.
2 i pol sata voznje po gradu otvorenog krova za 10 eura.tip stalno objasnjava i sve detaljno prikazuje.
 
Berlin ima stanovnika kao cijela lijepa nasa i drugi je grad po velicini poslije Londona u Europskoj Uniji.

Televizijski toranj Berlin s kojeg se vidi cijeli grad.
izgraden je 1969 g i gradio se 4 godine.
 
na 3 slici moj bus
4 slika Branderburška vrata
Trijumfalna vrata i  simbol Njemackog glavnog grada.
Smještena su na Pariškom trgu i jedina su preostala vrata od vrata izgrađenih kao ulaz u Berlin. Sjeverno od vrata nalazi se Reichstag, a južno od nje stoji Memorijalni centar Europe posvećen Židovima stradalim u Drugom svjetskom ratu. Vrata su spojena s obnovljenom avenijom Unter den Linden koja je izravno vodila do kraljevske rezidencije.
 
jos malo Berlina.
MOram priznati da me se uopće nije dojmio i da mi se ne sviđa.
 
jos berlina,nadam se da vas ne davim.
kljucanje motora i kacige :jesus:
 
vracam se sutradan u Poznan,kisa lije toliko  da nisam ni pomišljao vaditi fotić
stajem na pola puda i papam Mc Donalds

Nek nam jos netko kaze da smo ludi mi bajkeri.
Nek ni netko još dirne Petra i Rakelu i kazu da su blesavi,ovaj tip je 12 dana putovao u poznan s Biciklom i jos se dvoumi hoće li sutra krenuti ta Gdansk….tu priču da cujete ne bi mogli vjerovati.
Na benziskoj u Mađarskoj sreo žensku koja stopa i putuje svijetom.
I onda meni moji straci kazu da sam blesav,objesan i lud .

ovako je izgledao kamp nakon sto sam se vratio.
ostao samo nas kamper a Irci lagano pa,pa kući......

 
Kamper iznamljen u Ljubljani odlicno izgleda i najjeftinija solucija nam je bila za spavati.
Noćenja u Poznanu su bila oko 220 eura a nas je izaslo 200 eura za 4 dana..
Zavrsila tekma s talijanima,moji becari odmah krenuli kući a ja opet prepusten sam sebi.
Krenuo kasno,dok smo izasli,dok se sve rasčistilo.dok sam naso motor.
Hladna noć,12 stupnjeva.
Idem pobjeci iz ove ludnice i noćiti kad se umorim.
Stara cesta izgleda jezivo,stajanje na benziskoj se pretvorilo u noćnu moru.
ujutro dorucak za pamcenje
 
Ujutro budenje imam jos samo 1050 km do kuće i pičim za Bratislavu.
Vrijeme 24 stupnja ,idealno.
Ako se umorim pa stati cu jos negdje spavati.
Ceste odlicne cijelim putem.
a
Volim Dunav i uvijek skrenem u gradove da ga vidim,popijem i pojedem nesto a sve zureci u njega.
nedavno s Dunava  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,227944.0.html
ulazak u Cesku
 
ceska.
kavica na benziskoj
ulazak u Slovacku  N E  T R E B A  V I NJ E TA  specijaci iz haka......sve su mi krivo rekli.....sta radite tamo osim sto igrate igrice po cijele dane....
 
Bratislava,Dunav
neki jeftini hotelcic uz dunav :mrgreen:
biftek
ajmo dalje za Budapest
 
Ajde baci ovdi jos samo tvoj osobni test Gilere, kako si ju dozivio,
na ovakom putovanju si ju upozna u detalje.