A kategorija, nikad sjeo na motor ni na bicikl

Ja počeo na automaticu s 10,11 godina i nakon mjesec dana zavrsio sam na hitnoj rasjekao nogu kad sam pao. Poslje se vozikao do cca 15 godina onda na quad od 300. Pa prodao quad kad sam isao na faks i kupio zong 200 polovni s njim natukao 35k km u 7 godina. I onda na xt 4 i po godine 45k km napravio. Padova poslje automatica sam imao ali nista jace od natucenja i malo ogrebane koze sve bez hitne, policije...

Susjed kupi naked neki od 100ks plus a nema bas pojma o voznji jer nije vozio nista prije. U zavoju ko tetka 30 na ravnom gas kolko ide. U kafani prica mitas ne valja iskliznut ces s ceste samo diablo rosso. Kaciga mora biti od 5000kn kuna ona od 1000kn ce se raspast i sve takve priče a na gumi dva prsta do ruba. Jos jedan susjed je slican, oboje imaju na gumi 2 prsta do ruba i stekaju im zavoji. Jedan je prodao brzo motor drugi vozi isto jos uvijek nije naučio i ima strah nagnut motor...
Ok, ti imas neku lijepu pricu od malena, gdje su te i godine ogranicavale, pa si isao po malo.

Ali neki stariji, ozbiljniji covjek da se krene lagano taljigat na 200ccm i planirat neki krug od parsto km, ne znam, jbga, to sam ja, meni to nema smisla. - to je muka.

A sad, ovi glumci, oni nemaju tih briga, bitno je sto ce pred birtijom parkirat i sa kolko ce projuriti po ravnom.
 
Ok, ti imas neku lijepu pricu od malena, gdje su te i godine ogranicavale, pa si isao po malo.

Ali neki stariji, ozbiljniji covjek da se krene lagano taljigat na 200ccm i planirat neki krug od parsto km, ne znam, jbga, to sam ja, meni to nema smisla. - to je muka.

A sad, ovi glumci, oni nemaju tih briga, bitno je sto ce pred birtijom parkirat i sa kolko ce projuriti po ravnom.
Drugi frend isto poceo sa 600 i 100 ks pa je jedan dan popio malo vise(10piva) i spickao se. Motor razbio na pola 2 stupica od ograde i pao ispod ceste a on je imao jbnu srecu da je samo po asfaltu klizao s 120km/h. Isto po zavojima sporiji... Sad je uzeo ponovo motor ali ima straha dosta od pada pa ide pomalo valjda ce pametnije i bez alkohola ubuduće...
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Drugi frend isto poceo sa 600 i 100 ks pa je jedan dan popio malo vise(10piva) i spickao se. Motor razbio na pola 2 stupica od ograde i pao ispod ceste a on je imao jbnu srecu da je samo po asfaltu klizao s 120km/h. Isto po zavojima sporiji... Sad je uzeo ponovo motor ali ima straha dosta od pada pa ide pomalo valjda ce pametnije i bez alkohola ubuduće...
Ma vjerujem da se generalno slazemo.

Malo sto sam upoznao ljude, mislim da ti koji popiju koju vise, pa voze, ne razmisljaju bojazljivo o 125ccm. Pa zasto da ove "ozbiljne" plasimo sa takvim divljacima. 🙂
 
  • Like
Reactions: diesel power
Moze se opusteno vozat i na taljigama..probo par puta i svaki put se zajebo..kontam sta mi je ovo trebalo..bolje pjeske hodat
Ja sam na 160 skroz opusten :D
A dobro, ovaj moj nije tipicni kruzer. Na ovome se i 160 vozi potpuno opusteno, moze se i po okukama propeglati, a opet izgleda kruzerski kul pred kafanom i moze se voziti sa sljemom i u kariranoj kosulji :D
 
Last edited:
  • Like
Reactions: stock and tegla
Ja počeo na automaticu s 10,11 godina i nakon mjesec dana zavrsio sam na hitnoj rasjekao nogu kad sam pao. Poslje se vozikao do cca 15 godina onda na quad od 300. Pa prodao quad kad sam isao na faks i kupio zong 200 polovni s njim natukao 35k km u 7 godina. I onda na xt 4 i po godine 45k km napravio. Padova poslje automatica sam imao ali nista jace od natucenja i malo ogrebane koze sve bez hitne, policije...

Susjed kupi naked neki od 100ks plus a nema bas pojma o voznji jer nije vozio nista prije. U zavoju ko tetka 30 na ravnom gas kolko ide. U kafani prica mitas ne valja iskliznut ces s ceste samo diablo rosso. Kaciga mora biti od 5000kn kuna ona od 1000kn ce se raspast i sve takve priče a na gumi dva prsta do ruba. Jos jedan susjed je slican, oboje imaju na gumi 2 prsta do ruba i stekaju im zavoji. Jedan je prodao brzo motor drugi vozi isto jos uvijek nije naučio i ima strah nagnut motor...
Tu kod mene ih ima masu koji se kunu u grobnicki d212 (izvoženi naravno), 100€ set, kakav mitas i sport, nedaj Bože touring gume…
U prosjeku rade 30km po sezoni, i sve tocno izgleda kak si i opisal, volim slusat takve price od takve ekipe, samo slusam, zapalim i uzivam 😁
 
Ja bi dodao da mi uz to nisu jasni kruzeri ispod 500cc. Nula snage na tu tezinu. Gore neka prica o velikom i robusnom motoru od 150cc, to je muka isusova za vozit garant.
Ja vozim cruiser ispod 500 kubika,pa mogu podijelit svoje iskustvo.Kupio sam Apriliu Red Rose Classic prije neg sam imao 24 godine,a sad kad imam punu A kategoriju još imam taj motorić jer trenutno nemam love za nekaj jače.Jel moj motor jak i brz?Naravno da ne,al da me zanimaju snaga i brzina ne bi ni gledao cruisere,a kamo tak male kao moja Aprilia,važno mi je da mogu pratit gradski promet do 70 na sat,a to se i na malom cruiseru može.A i nema tu neke težine zbog koje bi manjak snage bio veliki problem,prema specifikacijama moja Aprilia ima samo oko 100 kila,u usporedbi s Yamahom MT07 na kojoj sam polagao je lagana kak bicikl.Naravno,planiram jednog dana preć na nekaj jače,vjerojatno Kawasaki EN500,al do tad rađe vozim i mali motorić nego nikakav.
 
Tu kod mene ih ima masu koji se kunu u grobnicki d212 (izvoženi naravno), 100€ set, kakav mitas i sport, nedaj Bože touring gume…
U prosjeku rade 30km po sezoni, i sve tocno izgleda kak si i opisal, volim slusat takve price od takve ekipe, samo slusam, zapalim i uzivam 😁
Evo da to isto nisam vidio neki dan nebi ti vjerovao..... navratio do ajmo rec frenda i tako pricamo i ja poceo kenjat,ono zajebancija,po ekipi koja prebire polovne spaljene gume na Grobniku i stavlja na motor....a on kaze i moje su od tamo (naravno D212)...a reko al znam pogodit u pm :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: zrakoplovac
To su *izdarije. Na dva kola si zato jer voliš 2 kola. A ovo ko je faca jer vozi ovakav ili onakav je sprdačina. Malo baca na ono - ako ne voliš HDZ onda mrziš HR. Voze ljudi šta im paše ili šta si mogu priuštit. Samo vi guštajte i na cruiserima i na uber mašinama. Ja se isto ne mogu zamislit u uživanju ako isprod lokalne kafane (po mogućnosti neke di samo bajkeri dolaze i slikavaju svoje mašine isprid njega - kako je to uzbudljivo) ne kontroliram koliko je ko gume potrošija. Ako ne nađen nekog koji ima deblje rubove, propao mi dan. I tako ....
 
15 sati krećem.
Prolazim kroz centar. Pred birtijom 7-8 motora. Prosjek vozila 20 godina. Ne znaš koji više R slova ima na sebi. Gume sa Grobnika naravno. 35 stupnjeva. Kožne jakne se ne skidaju. Dečki okupirali 2 stola, a flaše piva pred njima. Stanuju u krugu od birtije max 1km.
Odradim sa ekipom 250-300 km i vraćam se oko 21.
Pozicija navedenih vozila i vozača u istom položaju, ali sada su stolovi prepuni praznih i punih flaša. Čujem da ostanu sjediti i kada se birtija zatvori, a to je valjda do zore.
Kada se sretnemo samo mi se nasmiju, a čujem od nekih da kažu: Eno ga, još uvijek vozi ono govno od 07.
Svakome njegovo veselje, a njihovo poštujem.
Govno je 2016 sa preko 83t km bez ikakvog kvara osim redovnih servisa
 
Pa ok, njima je fora voziti R-ove do birtije, druziti se i diviti im se, a tebi je voziti 250-300km. Ne vidim nista pogresno ni u jednom ni u drugom. Ni ja ne vozim nesto puno, vozim trenutno 2 motora 13-14 godina stara, sa 3050ccm u zbiru i sa manje od 40kkm na satu i obozavam sarafiti po njima. Voznja mi je sporedna iskreno. 250-300km u komadu mi ne zvuci nesto bas pretjerano interesantno niti radim takve ture precesto. Eventualno jednom godisnje. Jesam i ja onda manje vrijedan?
 
  • Like
Reactions: JosipS