air-bag jakne

doctor

New member
Ima li neko iskustava s air-bag jaknama, osobna, nezavisne kritike isl.?
Meni to izgleda dobro, ali pitanje koje se nameće je zašto to nije obavezna oprema kod profesionalaca.
 
vrlo jednostavan odgovor,preko 90% moto nesreća se dešava na brzinama 30-50km/h po većini statistika i proizvod kao motoair bag jakne su namjenjene svakodnevnoj upotrebi tj tamo gdje mogu najviše zastititi .
Ako misliš na profesionalce trkače,to je sasvim druga priča....... 8)
Većinu stvari o airbag jaknama možeš saznati na www.magnetix.hr
 
doctor said:
Ima li neko iskustava s air-bag jaknama, osobna, nezavisne kritike isl.?
Meni to izgleda dobro, ali pitanje koje se nameće je zašto to nije obavezna oprema kod profesionalaca.
Ne vozim bez nje ni centimetar. Firma IXS zasad nema problema i brzo se priviknes na otkopčavanje i zakopčavanje. :cool:
 
Daj mi reci kako to funkcionira, ima neka vezica sta je zavezana za motor i u slucaju pada to potezes pa se otvaraju air bagovi ili kako?????
a ako je tako kako ako dolazis negdje i parkiras motor i zaboravis to odvezat i otvore ti se bagovi????
 
Zlatni2001 said:
Daj mi reci kako to funkcionira, ima neka vezica sta je zavezana za motor i u slucaju pada to potezes pa se otvaraju air bagovi ili kako?????
a ako je tako kako ako dolazis negdje i parkiras motor i zaboravis to odvezat i otvore ti se bagovi????
Da ima vezica koja je vezana za motor. nema problema ako zaboravis otkopcati jer je za aktiviranje potrebna sila bar od 30kg. :bicikler:
 
a sta ako padnes i ako se otvori, sta moras mjenjat jaknu ili??? jel u autu ako ti se otvori moram pljunut oko 1000€ po zracnom da ga ponovo aktiviraju?????
 
vidjeh prezentaciju, kad se napuse samo se mora zamijeniti plin sto je navodno jeftino
 
Aktivacija HIT AIR bag jakni(made in Japan)
- vrši se na potez sile veće od 25 kg (vrlo teško da se ne osjeti zatezanje vezice ako si zaboravan)
-upotreba zračnih jastuka je visekratna-nakon pada jakna ide u servis na pregled ispravnosti (da nije slučajno probušen ili slično),slažu se i stavlja se nova bočica sa komprimiranim CO2.
-sve se to upisuje u servisnu knjižicu i dobija se produljenje garancije na ispravnost zračnih jastuka na daljnje 2 godine
-kompletan takav servis jakne košta 400 kn(reparatura+garancija)
-cijene HIT AIR bag jakni se kreću od 2.650,00-3.499,oo kn ovisno o modelu

Btw,devetoro ljudi je već ove sezone palo u našim jaknama i prošlo bez posljedica :cool: 8) 8) www.magnetix.hr
 
Ampulice se jednostavno mijenjaju i nisu skupe, frend ima jaknu koju je kupio kod Magnetixa i prezadovoljan je...

Po mom misljenju, osim kacige jedini istinski preduvjet za sigurniju voznju kojeg se ne smije izbjeci...

:cool:
 
Trenutno nemam bas love za tu jaknu jer slazem motor, ali kupio bi neku ljetnu jaknu marke IXS pa jel mi netko moze reci kakve su????? (sto se tice marke)
 
A zašto baš IXS? Po meni je preskupa u HR. Kod nas u Čakovcu imaš isto tako dobre jakne marke Protech i cjene su super. Možeš ih dobit u svim bojama i veličinama pa čak i po mjeri! Firma ti se zove PRObike shop- info broj telefona 040/337-066 ili 337-082
 
Zlatni2001 said:
pa naletio sam na neke jakne koje dobro izgledaju pa me zanima kakva je to marka???

Dobra, ako govorimo o IXS. Uvijek postoji i nekaj bolje, naravno. Odi kod Šepića u Blato i pogledaj si, imaš i ljetnih jakni.
 
Ja imam hit-air jaknu i prezadovoljan sam s njom sta se tiče vožnje jastuke još nisam isprova i nadam se da neču. :LOL:
 
Nije mi ovo još jasno s profesionalcima. Znači li da je jakna efikasna samo na manjim brzinama?
Inače, sila se ne mjeri u kilama, no to je vjerojatno napisano radi bolje razumljivosti našeg ne tako obrazovanog puka.
 
doctor said:
Nije mi ovo još jasno s profesionalcima. Znači li da je jakna efikasna samo na manjim brzinama?

probat ću malo to sve razjasniti..
-bili mi amateri ili profesionalci,pad je pad i vrlo rijetko se prolazi bez posljedica.
-po svim statistikama preko 90% moto nesreća se dešava na brzinama 30-50 km/h
-ako si mislio pod profesionalcima ljude koji se profesionalno bave trkama tj.trkače,oni u pravilu voze po pistama i u slučaju pada prolaze gotovo bez posljedica jer postoje zone izletavanja sa raznoraznim materijalima koje ublažuju i usporavaju klizanje i trenje vozača za razliku od situacije na cestama gdje uvijek postoji rizik da pri velikim brzinama pri padu uvijek vozači nalete na nekakvu prepreku poput znaka,rizola,stupića i sl. i to pretežno sve tragično završava (znači nije problem pasti na velikoj brzini nego prepreka)
-teže su povrede pri manjim brzinama(zamislimo klasično oduzimanje prednosti motoru s autom i brzinu motora cca 50kmh)) u trenutku udara vozač motora izvodi klasični salto preko haube,tj sile ga katapultiraju gotovo vertikalno u zrak i pada punom težinom na asfalt,tj podlogu slobodnim padom.
-za razliku od pada pri većim brzinama gdje se tijelo vrti,kotrlja,klizi i na taj način amortizira udarac i sliu,na malim brzinama toga nema i zato su posljedice puno teže.

U svakom slučaju HITair bag jakna će definitivno ublažiti posljedice pada.
Nadam se da sam vam pomogao sa ovim informacijama. 8) 8)
 
Ja sam jednom isprobao du jaknu(samo prezentacija,nije bio pad)
Po mom misljenju se airbag polako puni,nije kao Airbag u autu.
I pitanje koje sam si ja postavio je kad padnes sa motora i struzis preko asfalte hoce li to izdrzati,mislim da nebi.
Bolje uloziti novac u dobre protektore i dobru kozu
 
ja ipak misli da je najopasniji prvi doticaj sa podom a ne dali može izdržati klizanje jer jedne dobre stare rabatinke također su dobre za klizanje samo kao u u koži peće od trenja znaci ipak prvi doticaj sa podom je najkriticniji a ako ideš prema stupicu ili zidicu ne može te ništa spasiti
po mom iskustvu pri padu ljudi najviše griješe što se pokušavaju pri klizanju dignuti i onda ih izvrti cijele a sa ovom jaketom trebao bi pasti malo mekše i ako mi je sacuvalo zdijelicu ili neku kost ruke ili ramena a još i trzajnu ozljedu vrata ja presretan
 
Gizmo said:
Ja sam jednom isprobao du jaknu(samo prezentacija,nije bio pad)
Po mom misljenju se airbag polako puni,nije kao Airbag u autu.
I pitanje koje sam si ja postavio je kad padnes sa motora i struzis preko asfalte hoce li to izdrzati,mislim da nebi.
Bolje uloziti novac u dobre protektore i dobru kozu

Gizmo,na kojoj prezentaciji si isprobao jaknu?? vjerovatno se onda znamo. 8) 8)
Inače za tvoju informaciju imamo 12 padova ove godine u ovim jaknama i svi su prošli bez ikakvih ozljeda gornjeg dijela tijela( najduži pad-56m u gradu uključujući famozni salto preko haube).
 
Kupio sam HIT AIR GS jaknu i moram rec da sam zadovoljan.
cjena ( 3299 kn ) :ludjak: