akrapovič za Tmax - kad Joke prodaje

joke

Active member
Dugo vremena je u izlogu stao Akrapović (sa granama) za Yamahu T-max 500, ali zbog cijene od 5200 kn. nije se našao neki "junak".
Međutim jučer ga kupi jedan bivši sportaš, i netom nakon što je izašao na cestu dođe drugi vlasnik T-maxa i kaže; "Dajte i meni isti onakav".
Tko iz Hrvatske ne zna, to je onaj poznati "Splitski đir" koji kad krene, nema stajanja :mrgreen:

p.s. popust za forumaše povodom "Racing days-a 2007" vrijedi još 10 dana :misli:

akraptmax9yp.jpg
 
pošto je na slici novi BlackMax model, Joke zamolio bih lijepo da nam malo opišeš model u smislu perfomansi, poboljšanja voznih karakteristika.
Jer možda i ja navratim u salon, pa da buynem jedan primjerak :mrgreen:

eto ineterusuju me malo ubrzanja s obzirom da je jači od Nexusa i tako
THnx
 
Joke ja stvarno neznam iz koje RUPE vi izvucete ovoga manekena sta vam se slika pokraj motora! :LOL:

Koliko ga placate jer bi i ja moga za manje love se slikat umjesto njega. :jesus:
 
molim bez ikakvog podsmjehivanja i ponižavanja, ali što je on sada dobio nakon što je stavio Akrapoviča?

Bolje perfomanse?
ili gromoglasan zvuk?
ili nešt treće?
 
Piaggissimo said:
molim bez ikakvog podsmjehivanja i ponižavanja, ali što je on sada dobio nakon što je stavio Akrapoviča?

Bolje perfomanse?
ili gromoglasan zvuk?
ili nešt treće?

Vjerovatno samo (iritantan zbog konstantnog broja okretaja) zvuk.
 
Cortez said:
Vjerovatno samo (iritantan zbog konstantnog broja okretaja) zvuk.
Vjerojatno nisi u pravu. Svaki Akrapovič daje snagu pa i ovaj. Sa auspuhom dolaze kompletne grane...
 
..s druge strane, vecina vlasnika aftermarket ispuha na skuterima ce reci da je izgubila
na performansama ili da su ostale iste
 
Da ali ovo je na 500 ccm...tu se ne gubi i pogotovo ne jer je ovo Akrap i to još sa granama...

U Yamahi T-Max ima puno potencijala...ima jedna stranica di ekipa čuda radi od nje...
 
Kažu na akrapovoj stranici da stock ima 34,6/6500 a s akrapom 36,4/6550
 
Ivor said:
U Yamahi T-Max ima puno potencijala...ima jedna stranica di ekipa čuda radi od nje...

Imam i ja jednu sa Yugom.
:misli:
 
gigi said:
Kažu na akrapovoj stranici da stock ima 34,6/6500 a s akrapom 36,4/6550

Stvarno spomena vrijedno povecanje snage za 5200kn :LOL: :LOL: :LOL:
Drzim da su tim folerima stvarno prijeko potrebna bila ta dva konja dobitka  :mrgreen:
 
Piaggissimo said:
molim bez ikakvog podsmjehivanja i ponižavanja

U svojoj temi :moli:koliko te volja :mrgreen:
To je zaj... a ako ti toga nisi svjestan, Joke je.
 
Ninja said:
Drzim da su tim folerima stvarno prijeko potrebna bila ta dva konja dobitka  :mrgreen:

Tim splitskim folerima nije bitno kolko kaj ima konja. Bitno je da košta i da drugi vide da se ima. (saznao iz pouzdanih izvora)  :mrgreen:
 
zvuk je sigurno nevjerovatan, a i izgleda dobro
no 5200 kn...........hm...........prilično novaca

s druge strane, ljudi za R motore od 600 ccm kupuju isto takve, iako i nije neka razlika u cijeni između takvog motora i takvog skutera.

dakče, tko voli nek izvoli (y)
 
Zvuk bude odlican a da nesto znatno bolje ide i nije. 5200kn je puno ali cinjenica je da ko ima para za skutera od 68tk taj sigurno ima i za akrapa ako mu je to gust. Svi mi svoje guste i ljubavi preskupo placamo ali zato uzivas i znas zasta radis a to mnogi (npr.roditelji) nemogu svatit. Glavna poslovica je tko voli nek izvoli koje se ja pridrzavam.
 
Cortez said:
..s druge strane, vecina vlasnika aftermarket ispuha na skuterima ce reci da je izgubila
na performansama ili da su ostale iste
:LOL:
Možda je neko na Shacala zaljepio Akrapovič jer nitko od velikih firmi ne radi za male kubikaže

Da... Aftermarket ispusi SHACAL i DEAK na skuterima 125, 200 i 250 dokazano slabljenje performansi. Osobno testirao više njih

Na svim maxi skuterima preko 500 kubika sa ispusima koji dolaze sa granama (Silver Wing, T-Max, Brugman) je izmjereno povećanje snage
Primjer AKRAPOVIČ T-Max

http://www.akrapovic.si/main/catalog/yamaha/T-MAX_500_01-05/supersport/default.htm

AKRAPOVIC SUPERSPORT SP SERIES (street legal) EXHAUST SYSTEM
for the YAMAHA T-MAX 500 (2001 - 2005)
The Akrapovic SUPERSPORT SP series complete system is designed for maxi scooter riders looking for a comfortable ride and a bit of the kind of tuning usually reserved for sport motorcycles. With an Akrapovic exhaust system the Yamaha T-max will gain in both looks and performance. The system has a homologated noise dampers installed for the EU market, and is available without the dampers for the US market.


PERFORMANCE

Measurements of the Akrapovic SUPERSPORT SP SERIES system on the YAMAHA T-MAX (without noise damper):

Power & Torque: with the Akrapovic Supersport system the engine gains significant increases in power and torque. The T-max engine will now have more throttle response throughout the range, which is exceptionally welcome given the intention of the scooter.

max. increased power: max. rear wheel power HP / rpm
2.9 / 7700