Akumulator -gdje kupiti

Trebao bi ga testirati pod opterecenjem. Ako nemas uredjaj za to, mozes probat verglanjem od 10-15 sekundi i pracenjem napona, ako padne ispod 10V, onda je los, idealno, nece past ispod 11V, pa cak i vise od toga. Samo moras rijesit da se motor ne upali prilikom verglanja.
Nemam mogućnost testirati ga pod opterećenjem tako da mi jedino preostaje testirati kako si opisao!
 
Izdrzat ce tih 12 mjeseci, a onda novi ili ctek
Stari koji je skinut je iz 2006-te i još uvijek pali, ali se kuži da mu fali struje, neki bi ga vozili još sezonu-dvije. Da sam htio aku za 12 mjeseci uzeo bih CIAK 😁.
 
Stari koji je skinut je iz 2006-te i još uvijek pali, ali se kuži da mu fali struje, neki bi ga vozili još sezonu-dvije. Da sam htio aku za 12 mjeseci uzeo bih CIAK 😁.
Stari je pravi yuasa, ovo iz berena je govno
 
Moje iskustvo iz Berena prošli tjedan, kupio novu Yuasu, ispada po production codu da je iz 2019-te akumulator, gdje su ga čuvali od tad? Jamstvo je 12 mjeseci, ali ostala neka gorčina u ustima.
bitno je kad je formiran, može on biti star i 20 godina..
sačuvaj gorčinu za period dok istekne garancija :mrgreen:
 
Budemo vidjeli, ne želim unaprijed ništa otpisati dok se sam ne uvjerim.
 
Last edited:
I do motora je, meni na rsv otkazao nakon garancije, a motor redovno vozen...vjerujem da bi mi na bivsem cbr trajao duze...al ok, uzeo sam ctek pa jos pali 😆
 
jučer baš spakirao cijeli kup od 15ak akumulatora za otpad među kojima je i 7-8 yuasa većinom iz berena, nijedna nije odradila više od 2 sezone..imam osjećaj da je to isti rebrendirani drek ko oni unibati koje prodaju, ali oni ne odrade ni sezonu :ROFLMAO:
 
Već godinama nešto ne štima tako da uopće više ne tražim Yuasu nego gledam po cijeni. I onda ipak usporedim pa na kraju uzmem Yuasu jer ju imaju dućani u kojima kupujem a ispadne par kuna skuplja. :mrgreen:
 
Već godinama nešto ne štima tako da uopće više ne tražim Yuasu nego gledam po cijeni. I onda ipak usporedim pa na kraju uzmem Yuasu jer ju imaju dućani u kojima kupujem a ispadne par kuna skuplja. :mrgreen:
Par kuna?
 
Ne doslovno, naravno, ali okvirno su ti neki budget bili oko 200-300kn dok se Yuasa prodavala po 1.000. Tad je Yuasa pala na 400 pa mi je bila premala razlika da bi uzimao nešto drugo.

P.S. Zadnji sam kupovao prije cca 2-3 godine pa je moguće da se i to u međuvremenu promijenilo.
 
ja sam uzeo Ciaka za 380 kuna i evo traje i pali ko mina :mrgreen: yuasu sam platio bio skoro 800 kuna za stari motor a nije mi se davalo 1200 za ovaj koji trenutno vozim
 
  • Like
Reactions: go-go
Ne doslovno, naravno, ali okvirno su ti neki budget bili oko 200-300kn dok se Yuasa prodavala po 1.000. Tad je Yuasa pala na 400 pa mi je bila premala razlika da bi uzimao nešto drugo.

P.S. Zadnji sam kupovao prije cca 2-3 godine pa je moguće da se i to u međuvremenu promijenilo.
Za moj motor, Yuasa 1100kn, Exide 800kn, Unibat 400kn…
Mislio sam uzeti Yuasu ali mi sa svih strana dolaze izuzetno loše informacije tako da više nemam pojma šta uzeti!
 
uzmeš ciaka za 350 i prst u uvo, od unibata ne može biti gori
 
Uzmi unibat za probu i zajebanciju.
Možda i bi kad bi mi se dalo zafrkavati sa mijenjanjem svakih par mjeseci…
Prije je bilo jednostavno, kupiš Yuasu i miran si godinama a danas je sve izgleda otišlo u krasni …
 
  • Like
Reactions: Nino777
onda bolje svake sezone mijenjati 400 neg soma kuna
 
Ja samo znam da cu za onu talijansku prokletinju kupovat najjeftiniji sa garancijom od 12 mjeseci
 
umoj motor samo najbolje :)

240 kuna i prst u uvce
 

Attachments

  • ber.jpg
    ber.jpg
    242.2 KB · Views: 0
Imam na Paprici original Yuasu YTZ14S.
Trenutno je u toplom i na punjaču (pokazuje 12,8V) ali vidim da slabije okreće (pogotovo kad malo zahladi).
Tražim sada malo po netu zamjenu (Lithiumsku) i ovo sam našao za sada:
- UNIBAT ULT2
- EXIDE ELTZ14S
- BOSCH BLTZ14S
- FULBAT FLTZ14S
- SHIDO LTZ14S

Sada treba malo surfati i naći neku akciju...nije sila, do ljeta ima vremena.

Ima netko iskustva s tim Lithiumskim, koji brend se pokazao OK ?