Alpe Kitzbühler-Isplati se pogledati!

Kum-954

New member
Najbolja Route ove godine do sada u Planinama Kitzbühler.
Jednostavno za naci, i zavoja ko u prici!
 
Jos koja  :mrgreen:

Uspon je dosta jak i bilo je dosta usko i strmo oko 30-tak sepertina, ali je bilo dosta biciklista pa smo morali paziti da ih ne gurnemo sa ceste u Provaliju  :mrgreen:
 
Kum-954 said:
Najbolja Route ove godine do sada u Planinama Kitzbühler.
Jednostavno za naci, i zavoja ko u prici!
Da...bilo je OK  (y)
Sto se tice - jednostavno za naci,zavisi...
Ako se ide prvi put,mora se dobro pratiti male putokaze koji vode na sam vrh.Do Kitzbühela nije problem doci.Kad se udje u sam grad,putokazi vode na lijevu stranu,pise - Kitzbüheler Horn.Onda pocinje avantura....uska cestica,kao kroz neko dvoriste.Kad sam isao prvi put,mislio sam da cu proci kroz neciju dnevnu sobu  :mrgreen:

Evo slicica od prosle godine...vidim da se Kum potrudio pa digao slike od jucer  :?
 
Kum-954 said:
Jos koja  :mrgreen:

Uspon je dosta jak i bilo je dosta usko i strmo oko 30-tak sepertina, ali je bilo dosta biciklista pa smo morali paziti da ih ne gurnemo sa ceste u Provaliju  :mrgreen:
Sto se tice biciklista....
Nemam nista protiv tih ljudi...i ja sam godinama vozio Alpe (one blize) biciklom.
Al ovaj uspon,ovakve serpentine....sorry,al ne znam bas koliko je to normalno  :misli:
Radi se o tome da udjes u neki nepregledan zavoj,uspon - malo jaci  :mrgreen:,a ono - pred tobom se stvore tri bicikla koji voze uporedo...I sto onda ?
Frend koji je vozio sa mnom,kad smo isli prvi put,rekao je da mu je doslo da se zaleti u srednjega,a lijevog i desnog kikne u - donji dio ledja...  :LOL:
 
vladof said:
Alpe  :slinavac: :slinavac: super  (y)
Je...stvarno su super (bar meni).
Sto se tice ovoga vrha iznad Kitzbühela,placas 4 € za motor+ 3 € za pice koje ces popiti gore.
Dakle,placas 7 €...Kad sam isao prosle godine,gledam tipa u naplatnoj kucici....vidim,neka NASA faca.Progovorim s njim njemacki,skuzim strani naglasak.pitam ga odakle je - kaze iz Ex YU.Odakle je tocno,nisam ga ispitivao...Onda ga pitam - cemu ona 3 €.Kaze on - To ti je zato da "ne zaboravis" popiti pice gore  :LOL: Popio ti ili ne,vec si ga unaprijed platio  :mrgreen:
Kaze zemljak - SvaBska logika  :LOL:
Onda mi je uglavio u ruku punu saku naljepnica,nek podijelim deckima dolje....
Evo,imam i sliku  :mrgreen:
 
banditR said:
Sto se tice biciklista....
Nemam nista protiv tih ljudi...i ja sam godinama vozio Alpe (one blize) biciklom.
Al ovaj uspon,ovakve serpentine....sorry,al ne znam bas koliko je to normalno  :misli:
Radi se o tome da udjes u neki nepregledan zavoj,uspon - malo jaci  :mrgreen:,a ono - pred tobom se stvore tri bicikla koji voze uporedo...I sto onda ?
Frend koji je vozio sa mnom,kad smo isli prvi put,rekao je da mu je doslo da se zaleti u srednjega,a lijevog i desnog kikne u - donji dio ledja...  :LOL:

Kolega jel ova kapa na tvojoj glavuši samo modni detalj ili je stvarno bilo toliko hladno....? :misli:  :mrgreen:
 
Jolly said:
Kolega jel ova kapa na tvojoj glavuši samo modni detalj ili je stvarno bilo toliko hladno....? :misli:  :mrgreen:
:LOL:  :LOL:  :LOL:
Nije to MODNI DETALJ,i nije to KAPA...
Bilo hladno,sam`da znas...vidis da ima snijega okolo  :mrgreen:
Bas sam razmisljao kud cu te voditi kad dodjes.
Eto,sad znas kud cemo ici.Jos i da Rizu povedes,i-haaaj !!!
 
Kum-954 said:
Najbolja Route ove godine do sada u Planinama Kitzbühler.
Jednostavno za naci, i zavoja ko u prici!

nismo toliko udaljeni jedan od drugog. mozda bi mogli na neki krug po austriji ako si za?

 
banditR said:
Ma,vidi ovoga....to se i na tebe odnosi.I ti ides s nama gore....
Evo,imam i ja jednu sliku sa zavojcicima...nema samo Kum  :mrgreen:
  :yes:
:hug:
 
banditR said:
:LOL:  :LOL:  :LOL:
Nije to MODNI DETALJ,i nije to KAPA...
Bilo hladno,sam`da znas...vidis da ima snijega okolo  :mrgreen:
Bas sam razmisljao kud cu te voditi kad dodjes.
Eto,sad znas kud cemo ici.Jos i da Rizu povedes,i-haaaj !!!

Ma ne mogu ja Rižu pratit....... :mrgreen: :mrgreen:  (y)
 
Presao sam sve najvece pasove u Svicarskoj,al "Patnici na dva kotaca a pedalama"  :evil:  su veca opasnost od samih krivina  :box:
 
ja sam do sada odradio i svicu i austriju i italiju po alpama. Biciklisti su malo veci problem, nego sto se misli. Pogotovu kad krenu voziti lijevo desno da savladaju uspon. Pored njih su sljedeca tocka, auti/ oldtimeri, koji se vozaju samo po lijepom vremenu, i to takvim tempom da je za ne povjerovat. A znaju se tako rasiriti na cesti, da imas osjecaj da pretices kamion.
Prosle godine sam se popeo na silvretu i gore je bilo vise bicikla nego motora. Najzalosnije je da je prosjecna starost tih biciklista oko 50+ godina. Cudi me da ne umiru na pola puta.
 
Jolly said:
Ma ne mogu ja Rižu pratit....... :mrgreen: :mrgreen:  (y)
Ma...nemas brige.
Postoji samo JEDNA cesta do vrha....nema nikakvog skretanja.Nek die zadnji,doci ce on vec gore.Restoran radi do kasno  :mrgreen:
 
ICE TIGER said:
ja sam do sada odradio i svicu i austriju i italiju po alpama. Biciklisti su malo veci problem, nego sto se misli. Pogotovu kad krenu voziti lijevo desno da savladaju uspon. Pored njih su sljedeca tocka, auti/ oldtimeri, koji se vozaju samo po lijepom vremenu, i to takvim tempom da je za ne povjerovat. A znaju se tako rasiriti na cesti, da imas osjecaj da pretices kamion.
Prosle godine sam se popeo na silvretu i gore je bilo vise bicikla nego motora. Najzalosnije je da je prosjecna starost tih biciklista oko 50+ godina. Cudi me da ne umiru na pola puta.
Je,u pravu si....  (y)
Ipak,htio bih napomenuti slijedece....
Sto se tice konkretno Kitzbüheler Horna,ovdje postoji puno veci problem od samih biciklista.
Mislim da sam vec pisao o tome - to su nekakvi skate-board vozaci,ili tako nesto.Nije to pravi skate-board...na tome se sjedi.
Brzi su ko vrag,spustaju se sa samog vrha....NISKI su - skoro da ih ne primijetis.
Kad sam bio gore,prije dvije godine,bilo ih je puno.Kad sam bio lani,nisam vidio ni jednog.Ove godine - takodjer ni jedan.
Mozda se i neko zlo desilo,ne znam.Lako je moguce da su se neki i zapucali pod autobus.Ovaj ih nije vidio,i to je to.
Uostalom,taj sa autobusom se ni ne moze nikuda maknuti.Cestica je tocno toliko siroka...on nema kuda.Ako se spuse odozgo - gotovo je.Da li mogu nekako kociti na toj spravi - vjerojatno mogu,ne znam.
Bude li tko isao gore na Horn,cuvajte se takvih...
Evo...da se moze pogledati ta "paklena sprava"  :mrgreen: