Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

IMG_20220714_184646.jpg
 
Neznam sta je, al ako je samo "propala" kao na gen1, to se odzraci za 20ak min
da, ali ako je cilindar do kraja u banani, onda će držati 2 dana..ta kočnica dok je ispravna inače koči nenormalno, ali rijetko kad je full ispravna, uglavnom koči zadoljavajuće

no kak vele rejseri; zadnjom se ionako ne koči, ali takvi ne potraju dugo..
 
  • Like
Reactions: bigedo
da, ali ako je cilindar do kraja u banani, onda će držati 2 dana..ta kočnica dok je ispravna inače koči nenormalno, ali rijetko kad je full ispravna, uglavnom koči zadoljavajuće

no kak vele rejseri; zadnjom se ionako ne koči, ali takvi ne potraju dugo..
Tako sam i ja cuo, "prednja je toliko dobra, da ti zadnja ne treba" ...meni je bila oslabila i u jednom điru skroz propala i moram priznat da mi do kraja voznje uopce nije bilo ugodno, al ja nisam rejser...

I da, stvarno koci nenormalno, ja svoju pred cca godinu dana odzracio i idalje koci predobro...recimo cbr900, k5 1000, 848, 996 nemaju ni blizu takvu zadnju
 
999 sam vozio dvije godine bez zadnje.

Da nije kiše i stajanja na semaforu, ne bi je ni trebao.
 
Problem te zadnje na V2 se vrlo lako rijesi, uglavnom stradaju gumice u cilindru radi topline od grane. Reparira se to s novim gumicama i stavi se nesto izmedju grane i cilindra da se ne zagrijava toliko. Meni je kocila odlicno nakon toga. Naravno treba se dobro i odzraciti jer crijevo ide dosta visoko gore.
 
  • Like
Reactions: bigedo
Naravno treba se dobro i odzraciti jer crijevo ide dosta visoko gore.
Zbog toga se kljesta i odvidavaju i dizu gore dok se odzracuje...


Ok za rsv/tuono gen1, to im je prvi jaki motor, dobro je to jos sve i ispalo, al za gen2 su to trebali rjesit
 
  • Like
Reactions: bigedo
Ajde me malo prosvjetlite.
Kolko moze netko trazit za full Akrap sa factory modela?
I ima li u Istri koji dobar mehanicar da se kuzi u aprilije?
 
Jedan savjet. Ako zadnja kočnica ne funkcionira i nakon odzračivanja, mjenjaj cilindar kočnice. Ako ni to ne funkcionira stavi Shiverov cilindar kočnice. Meni je sve to godinama štimalo.
 
  • Like
Reactions: bigedo
Ajde me malo prosvjetlite.
Kolko moze netko trazit za full Akrap sa factory modela?
I ima li u Istri koji dobar mehanicar da se kuzi u aprilije?
ako su topovi 0492 manje od 1000 eura, ako su 0489 više 😎
nema 😁
Jedan savjet. Ako zadnja kočnica ne funkcionira i nakon odzračivanja, mjenjaj cilindar kočnice. Ako ni to ne funkcionira stavi Shiverov cilindar kočnice. Meni je sve to godinama štimalo.
svi su brembo cilindri više manje isti, razlika je u smještaju, ali ako se ne može odzračiti ili ako brzo propadne znači da je mrtav
Sta kazete na kupovinu tuona sa 64000 km i servisnom knjizicom redovno odrzavan?
ako je dobro održavan, to je ništa
 
  • Like
Reactions: bigedo