Auto-škole

e ja sam poslije dvije godine vozanja bez vozacke konacno to regulisao u ovu proslu subotu imao ukupno jedan dan instrukacija malo na poligonu malo po gradu i to je to kaze instruktor dobar si odma te prijavljujem u subotu ja reko daj necu ba daj jos malo koji dan jer mi oni krugovi nisu isli nikao jer su kod nas kao neke elipse da vidis sjeba. Vecina auto skola uopste ne daje casove po gradu nego samo na poligonu a kad smo polagali niti je ko nosio sta florescentno niti nista a kad smo polagali mi iz jedne opstine smo morali nositi kacige na polaganju a ovi iz druge opstine druga komisija nisu sega prava a kad je obuka u pitanju nismo stavljali kacige po poligonu. I sto celmica kaze to se kod nas zavrsava 100% samo sto su cijene malo podigli bas sam ih pitao za motor od 75-100 EUR a za auto od 150 EUR pa navise zavisi kako ko uzima ali prolazis sigurno.

Jedno pitanje za vas je li i kod vas ono kao kad ides nema sredinom trake nego gdje desni tocak od auta ide ako skreces lijevo moras u lijevi cosak gdje lijevi tocak od auta ide pa onda zmigavac da se prebacis na desni tocak ali ista traka e meni to nikako nije jasno i zmigavac moras dati sjeb pravi


P.S. Ja proso sa jednim danom obuke bez stele a frajer imao deset dana obuke i pade jebiga.
 
Ni ne sluteći dotakoh međunarodnu problematiku vezano za auto-škole. Kad malo bolje pogledam ove postove i vaše komentare vezano za tu temu,stvarno je čudno da neki instruktori imaju takav pristup prema onome što rade(svaka čast izuzecima,ali vidim da su rijetki) i da nisu u stanju dati svoj doprinos(a njima je to posao i obveza)da nauče ljude i tako barem malo smanje ovakve katastrofalne prometne moto bilance.
Neznam još kako,ali tu treba nešto napraviti..Ako ima kakvih prijedloga,dobrodošli su.. 8) 8)
 
gle dok svaka persona koja završi za kv vozača na nekom kursu a onda ode još tri mjeseca na šatro školovanje i jedan ispit za instruktora TO BU TAK . :|
 
Prije par godinica išo ja na neki seminar u Munster i naravno svih 5 dana kiša ko u Engleskoj ! Vozi nas bus po periferiji kad vidim poligon auto-škole i 2 kandidata na nekakvim 125-cama...nebo i zemlja spojeni ,kiša ljeva ko iz kabla a kandidati vježbaju 8-ce u kišnim kombačima a instruktor isto tak oblečen gleda i daje savjete......
 
Prije par godina sam prolazio kroz Cesku i u nekoj selendri vidim moto-skolu na cesti. Pazi sad - lik vozi neku Jawu, a instruktor sjedi iza njega kao suvozac i drzi se za dupli volan koji izlazi iz rezervoara. Frajer, koliko sam uspio vidjet, ima duple komande ko u autu.
Uglavnom, jako smijesno je sve to izgledalo, a koliko je prakticno i korisno za naucit to samo oni znaju.
 
2Fast said:
Prije par godina sam prolazio kroz Cesku i u nekoj selendri vidim moto-skolu na cesti. Pazi sad - lik vozi neku Jawu, a instruktor sjedi iza njega kao suvozac i drzi se za dupli volan koji izlazi iz rezervoara. Frajer, koliko sam uspio vidjet, ima duple komande ko u autu.
Uglavnom, jako smijesno je sve to izgledalo, a koliko je prakticno i korisno za naucit to samo oni znaju.

Hm a možda je ipak u pitanju bila instruktorica :wink:
Auto-škola " Sponzoruša" :roll:
 
Da su malo kreativniji,mogli su ih naredati malo više u nizu pa tako u jednom cugu obrade više kandidata(tkz.redaljka) 8) 8) 8)
 
ja sam prije 10ak dana položio A kat. u autoškoli STOP. na poligonu su svi imali kacigu (većina je imala svoje kacige, kao i ja). vozio sam cagivu SST 125, iz 80 i neke, al je instruktor freak i ljubi motore, pa je ta cagiva očuvana ko da je stara samo par godina. za razliku od AŠ Jarun, di voze neki rastureni CTX 80, koji je cijeli raskliman i tako dimi da sam jedva vidio dva metra ispred sebe....sramota :oops:
 
Koliko sad uopce kosta polaganje A kategorije, sve skupa sa lijecnickim...?
 
a nakupi ti se toga oko 2 somića..sama cijena je negdje oko 1500 u prosjeku a onda imaš tih tvz administrativnih troškova hrpu(kao sića po 50ak kuna svugdje.
Ekipa,žurim na Grobnik,imam prezentaciju airbag jakne u subotu ali pripreme moraju biti dan prije,ukoliko ste tamo navratite do "Magnetix-a"
Vozdra
 
Vidimo se onda tamo...sretan put...
 
Cigla said:
Koliko sad uopce kosta polaganje A kategorije, sve skupa sa lijecnickim...?
polozio sam prije neke 2 godine(malo manje)
sve me skupa izaslo 2783kn i 15lipa.....
sve sam od prve polozio :mrgreen: :mrgreen:
tu su lijecnicki,prva pomoc,svi ispiti.....sve je u toj cifri
 
@nte said:
ja sam prije 10ak dana položio A kat. u autoškoli STOP.

Dajte napišite autoškole s kojima ste imali pozitiuvna iskustva,polagat ću ovo ljeto ako uspijem skupit $$ :mrgreen:
I baš me zanima kak ću stati na tomosa sa 200cm i 90kg, u zavojima ću strugat koljenom po asfaltu... :?