autoskole u splitu

iluvatar

New member
sada triban polagat a kategoriju i vec 5 dana po netu trazim autoskolu u kojoj imaju motor. jeli to istina da niti jedna autoskola u splitu nema pravi motor nego samo skutere vece zapremnine (x-max,sportcity) i cak su i vespe poceli izbacivat iz uporabe?  :palacdolje:

meni je osobno to glupo i nelogicne jer ej pa ocu vozit motor sa brzinama sigurno me nece naucit variomat saltavat onda netribaju ni radit vozacki ista stvar skuter od 50 125 il 250 imas gas kocnicu. jel iko polaga na motoru iz splita  i ako je koja autoskola???
 
Guardi@n said:
Hajduk ima vespu i skuter, Bruno ima vespu...
prije su svugdi bile al eto vespi ima al px200 san opet vozia i al motor nisan nikad a tia bi bas na motoru polagat jer cu motor nadan se kupit uskoro a kako ga kupit jebate kad nikad prije nisan vozia pravi motor
 
Meni je u hajduka na vespi bilo zadovoljavajuće... a u Solinu stalno vidim neke na parkingu kako uče na YBR-u ili sl.
 
Ibiza said:
Meni je u hajduka na vespi bilo zadovoljavajuće... a u Solinu stalno vidim neke na parkingu kako uče na YBR-u ili sl.
e to je to ybr bi bia zakon znas li mozda ime autoskolenemogu nac na netu nista?
 
iluvatar said:
e to je to ybr bi bia zakon znas li mozda ime autoskolenemogu nac na netu nista?
Mislim da nema puno auto škola u Solinu, pa ih nazoveš, ili čekaš tamo na parkingu ko će se pojavit ;)
 
ja san u hajduka učija na vespi i koliko vidim oni su još uvik na vespi.

i da u potpunosti se slažem s tobom, i ja iman isti problem, umisto da naučim u autoškoli vozit s mjenjačem doli ja to nakon 15 sati autoskole moram sat učiti, sramota
 
ALONSO said:
ja san u hajduka učija na vespi i koliko vidim oni su još uvik na vespi.

i da u potpunosti se slažem s tobom, i ja iman isti problem, umisto da naučim u autoškoli vozit s mjenjačem doli ja to nakon 15 sati autoskole moram sat učiti, sramota
ma sramota da u zagrebu i drugim gradovima svi polazu na motorima a ode kod nas di je sezona cile godine niti jedna autoskola nema motor ali sta ces....  :palacdolje:
 
Motor radije sam nauči vozit, a u autoškoli se samo obavi formalnost
 
ne kompliciraj...
autoskola je samo formalnost. neces tamo i tako naucit nista bitno, ne zavaravaj se da ce te naucit nesto od zivotne vaznosti...
polozi na onome na cemu ti je najlakse voziti.


ps. ja san polozija na skuteru pa iman normalnu vozacku. ne znam zasto, ali tako mi je bilo receno i kada san polaga. pocea san na vespi vozit, na kraju polaga na skuteru od 125cc jer san skuzija da mi je lakse, a svejedno cu dobit punu vozacku.
mislim da je to zato jer iman normalnu vozacku, a ne onu dicju  :mrgreen:
 
bla bla bla

covjek za svoje novce ima pravo odlucit sta ce vozit.  :wink: nisam ni ja tila ucit vozit vespu kad vec vozim motor...

autoskola s motorom u okolici splita ti je salona u solinu i grant promet u trogiru.  (y) bilo je price da ce dvi u samom splitu uzet motor ali ostalo mrtvo slovo na papiru
 
Neke autoškole očito još nisu svjesne toga da ljudi više ne kupuju Vespe i da se Vespe više ne proizvode. Neke škole su počele kupovat YBR-ove, a neke drže samo skutere. U Zagrebu sam vidio da neke autoškole vrše obuku na Tomosima 15 (peter)  :mrgreen: šta je korisnije vozačima nego Vespa. Ionako će se prirodnom selekcijom Vespe eliminirati iz škola zbog zakona o autoškolama zbog starosti vozila ;)
 
neke autoskole nisu svjesne da je hebeno bezobrazno ne dati ljudima mogucnost izbora za njihove vlastite novce... :wink: no, to nije odgovor na pitanje postavljeno u ovoj temi, pa radije necemo nastavljat raspravljat u tom smjeru  :mrgreen:

covjek je dobio svoj odgovor, ostalo je sve na njemu...  :D
 
Nike said:
Ionako će se prirodnom selekcijom Vespe eliminirati iz škola zbog zakona o autoškolama zbog starosti vozila ;)

nike, do kada su se proizvodile vespe i da li se jos proizvode?
znam da autoskola "kruzni tok" ima novu vespu, sa diskom naprijed i bas je ono, nova...
ne znam koliko, ali cini mi se 2-3 godine novu.
 
jasno da u autoškoli neču naučiti nešto do životne važnosti, tehnike vožnje, manerviranje u posebnim sitacijama i sl. međutim to je prvi kontakt s motorom i onaj s najviše impresija i vrime kad upijamo kao spužva svako i najmanje iskustvo (barem san ja tako radija) mislim da bi bilo normalno da se ta formalnost odradi na motoru, tj. na onome što zapravo i polažeš, a ne da kao i ja sada kad uzmen motor trebam proči cjelokupini program privikavanja na mjenjač (nije neki problem, al je i obaveza velika) a iman navodo 15 sati odvoženih na motoru. ne znam, ali meni je to sramota
 
Saturn u Trogiru polaganje na vespi 1,800 kn + lječnićki! :mrgreen:
 
Ne kužim kaj cjela regija oko Splita nema normalni motor u auto školi, u Zagrebu nisam vidio nikad nikog da vozi vespu u auto školi samo normalni motori u V. Gorici čak imaju i er5 kavca sa blokadom, kaj im je problem dat 10000kn za nekog enduro kineza od 125ccm i peri deri
 
o hebem ti citanje... Lipo ti pise da samo DVIJE autoskole oko St imaju motor. Je, u qurcu je ali nije da je na nama da promjenimo...  :? Bilo bi fino imati ovo i ono, ali zivimo di zivimo, nema smisla bacat rijeci u vjetar i idemo dalje  :LOL:
 
wheelsurfer said:
nike, do kada su se proizvodile vespe i da li se jos proizvode?
znam da autoskola "kruzni tok" ima novu vespu, sa diskom naprijed i bas je ono, nova...
ne znam koliko, ali cini mi se 2-3 godine novu.
vespa limited edition je još dostupna .proizvela se u 1000 kom. s motorom od 125 ccm ( px 125).
u hrvatsku je uvezeno 8 komada i 3 su već u vlasništvu članova VCC-a( vespa club croatia) kojeg sam i ja član.
vespe px 200 su se zadnje proizvodile 2002 , a px 150 do 2007.
ova jubilarna se serijski isporučuje sa kromiranim nosačem prtljage, gumama sa bijelim rubom,malim vizirom+ poklon kaciga i jaketa sa logom vespe.na pretincu svaka ima serijski broj i sve su u bijeloj boji. cijena cca 27000,00 kn