Avgust u septembru-Alpi 2011.

bravo doktore, svaka slika je kao razglednica, jedva čekam da zatopli malo pa da se zaletim u tom smjeru  (y)
Odličan putopis sa svim korisnim informacijama koje ti na tom putu trebaju. Alpi nikad dosta  :mrgreen:

doktor dare said:
  Na ulasku na Nockalmstrasse kupili smo zbirnu kartu ukljucujuci i Grossglockner i Gerlos pass, za 24€, sto je usteda oko 10-ak€. Ova opcija se ne reklamira bas preterano, ali je potpuno regularna.
prošle godine smo i mi kupili isto to, ne reklamira se baš nešto na velika zvona, neki bajker nam je rekao za to  (y)  A ako želiš još jeftinije, nakon 18 sati ne rade im službe za pomoć na cesti (moj slobodni prijevod) pa ulaziš "na vlastitu odgovornost" - ili na našem jeziku "besplatno"!!!  :mrgreen:
Uf jedva čekam malo više sunca :mrgreen:
 
Odlično doktore, lijepe slike i dobra ruta. (y).
I mi bili mjesec dana prije vas skoro na sličnoj turi kroz Austriju i Italiju. :D

Samo da sunce izađe i ovaj snijeg se otopi..... :021:
 
Super đir,svaka čast !
Gledam slike u kampu na Faaker see.Ako ste bili tamo u petak šatori su nam bili na cca 10-15 metara udaljenosti. (y)
 
buena vista said:
Super đir,svaka čast !
Gledam slike u kampu na Faaker see.Ako ste bili tamo u petak šatori su nam bili na cca 10-15 metara udaljenosti. (y)

Bili smo tamo u petak i subotu...
Upoznao sam nekog tipa sa GS-om iz Zagreba, bili su blizu nas.
 
Odlično, a onaj roštilj u kampu, zakon, to je za nekih 50 kila mesa  :mrgreen: :mrgreen: (y) (y)
 
Pol slika mi ni otvorilo, ali ove koje je, mi je dost, da mi se jezik objesi do koljena. :slinavac:
 
doktor dare said:
Prvo mesto na putu nam je Ponte di Legno od kojeg pocinje uspon na Passo Gavia.

Sa ove strane uspon je prilicno tezak, vrlo uskim putem bez obezbedjenja, veoma surovom stranom planine.

Zanimljivo je kako stav utječe na iskustvo. Prvi put u životu sam se vozio ovakvom cestom kada sam prošle godine išao na Stelvio. Nisam uopće razmišljao o uvjetima vožnje, širini ceste i sl. I još mi je motor bio relativno nov. I nisam imao dojam da je bilo teško  :mrgreen: A sada vidam da je uspon klasificiran kao "zahtjevan".  :mrgreen:

Zato treba uvijek vjerovati kako će sve biti sjajno, jer onda tako i bude. Treba svako iskustvo doživaljavati kao da nam je prvi put i zaista ćemo uživati u svakom trenutku.

Dečki, sjajan đir! Svaka čast. Krasne fotke!  (y)