Bandit 600,650,1200,1250

fredi

New member
Evo ponovo otvaram post ,pošto nam je stari nestal,dakle...ovdje pišite sve o banditu.Dobre i loše strane motora.ovjesa ,o gumama,preradama ili bilo što vam padne napamet.Može kakve ideje,razna pitanja,dobre internet stranice,razne opreme i dodaci za uljpšavanje itd..
Možda neko ima viška djelova za prodat,mjenjat itd..
Evo ja ću reć nekoliko stvari o svojemu.
Bandit 1200 s abs k6.Imam ga cca 10 mjeseci i samo pohvale,prošao sam cca 17000km.Na samom motoru nisam radio nikakve prerade osim grane i auspuh od Akrapovića,s kojima sam dobio dosta snage na višim okretajima.Gume sam promjenio na 10000km isada imam Metzeler m3,s kojima sam više nego zadovoljan.Stavio sam crash bar,bagster,xenon svjetla,za sada samo kratko ali ću i dugo promjenit.Viši vizir ,tamniji od MRA.Malo bi petljao po repu,odnosno stavio bi undertail koji mi se jako sviđa.Sada sam se dao na rad nosača za kufer,pošto mi se original nikako ne sviđa.Možda pofarbao felge u boju motora .Još moram nabavit zadnji blatobran i ralicu.
Što se tiče voznih svojsta više nego zadovoljan,vuče iz podruma,kočnice jako,jako dobre,ovjes dosta dobar,motor dosta udoban za dulje ture.
Dosta je težak motor,i u gradu na stajanju po semaforima dosta se ugrije.Temperat.ulja vrlo brzo skočo do 100 stupnjeva pa i više.Razmišljo sam o ugradnji kakvog ventilatora ali baš nema puno mjesta.
Eto više manje to je to.



http://www.streetfighters.nl/
http://www.ermax.fr/


 
Ima li netko orginal volan od Bandita? Po mogučnosti od S modela.
 
Vidim da su nestali postovi kada je bilo održavanje foruma  :(, pa da ponovo pokažem svog banditia. B12N k5. Za sada stavljeno ravniji alu. governal + utezi volana, puig vizir, mali žmigavci, LeoVince slip-on, nosač kofera + Givi Maxia i čelične "lajtunge". Naručio sam i ralicu iz švabije. Počeo sam ga vizualno "uljepšavati", pa sam ofarbao diskove i kočiona klješta i mat zlatnu i stavio sam mat zlatne trakice na felge. Mislio sam nešto napraviti sa repom, ali imam laganu blokadu.

     

Dajte ljudi stavite slike svojih bandita i što je sve rađeno na njima

 
Charlie said:
Ima li netko orginal volan od Bandita? Po mogučnosti od S modela.
Imam ja ali mi je na motoru , jeli misliš za prodat ili nešto drugo  :misli:
 
Evo i mene. Vozim Bandita 650 S 2005, 17000km. Stavio sam MRA vjetrobran i 3 kofera, utičnicu za punit mob, crashbar, Bagster na tank, a u planu za ovu sezonu je i Xenon. Serijske gume su Bridgestone BT020 i još su gore, iako Dunlop već čeka u garaži. Problema nikakvih (u biti jedan mali sa trubom, al sve ok), samo redovni servisi, ostalo toči-vozi. Općenito sam zadovoljan, jedino bih volio da je sic malo mekši.




Fredi, super za temu, vidim Bagster je stigao… nego, kakav to nosač misliš složit, imaš skicu? Šteta kaj ipak stavljaš kofer, jer ti undertail ne bude toliko dolazio do izražaja…

Evo odmah i pitanje, jel i ostalima ovak izgleda mašina nakon kiše? Trebali su blatobran spustit još malo niže.. Ili je to zbog guma  :misli:


 
fredi said:
Imam ja ali mi je na motoru , jeli misliš za prodat ili nešto drugo  :misli:
Da naravno, ako ga netko prodaje, mijenja, poklanja, nek se javi na PP radi dogovora.

2fredi; hvala za opasku (y)
 
Z Darkovskog....
Nosač će bit montiran na ručki za držat se na vrhu repa,i stavit ću ga samo za duža putovanja,inače će stajat u garaži.
To sa tvojim blatobranom sam vidio samo kod tebe.Mislim da su nam blatobrani isti i meni se ne događa isto što i tebi,jedino ako voziš kroz njivu  :mrgreen: Moguće da ti je to zbog guma  :misli: bilo bi vrime da hitiš ća te stare gume i staviš nove,vjerovatno će bit velika razlika.Koje dunlopice si nabavil ??
 
fredi said:

E to ti je dobra ideja za nosač. Samo da bude dovoljno čvrsto..
Kaj se tiče guma, dobro si rekao, ko da se po njivi vozim...iako prednja ima oko 4000km jer sam kupio novu, stara je pukla onda kad i komad bloka :) Stavit ću gore Qualifier, koji sam dobio na nagradnoj igri... Budu dobre, a i poklonjenom konju se ne gleda u zube  :mrgreen:
Zakaj ti motor stoji na štenderu kad imaš srednji nogar i jel možeš taj štender stavit na prednji, pa su oba u zraku?
 
darkovsky said:
E to ti je dobra ideja za nosač. Samo da bude dovoljno čvrsto..
Kaj se tiče guma, dobro si rekao, ko da se po njivi vozim...iako prednja ima oko 4000km jer sam kupio novu, stara je pukla onda kad i komad bloka :) Stavit ću gore Qualifier, koji sam dobio na nagradnoj igri... Budu dobre, a i poklonjenom konju se ne gleda u zube  :mrgreen:
Zakaj ti motor stoji na štenderu kad imaš srednji nogar i jel možeš taj štender stavit na prednji, pa su oba u zraku?
Nemam srednji nogar,odnosno imam ali sam ga skinuo,kad sam stavljal druge grane.Znaš da na originalu ima graničnik sa gumicom kad je nogar gore,a na akrapu toga nema.Motor mi je sada puno lakši jer sve skupa ima preko desetak kila,mislim original grane ,auspuh i nogar.
Čuo sam da bi mijenjal žmigavce,odnosno stavil bijele.Ne moraš mjenjat komplet žmigavce,nego samo gornju kapicu,koja ti je na jednu vidu,naravno ako možeš to nać.Ja ti imam jednu bijelu a ti probaj nabavit još tri.Iste su ti i od stroma hiljadu.
 
Da, mislio sam nabavit bijele, al još čekam povratni info od dučana u Grazu. Pitanje jel se može nabavit samo poklopac ili treba kupit cijeli žmigavac. U biti, za cijelu ideju je kriv Beeny  :mrgreen:
Jel imaš kakvu sliku kak izgleda snop po noći sa Xenonom? I kak radi- jel se pali odmah čim daš kontakt, ili tek kad se motor upali?
 
darkovsky said:
Da, mislio sam nabavit bijele, al još čekam povratni info od dučana u Grazu. Pitanje jel se može nabavit samo poklopac ili treba kupit cijeli žmigavac. U biti, za cijelu ideju je kriv Beeny  :mrgreen:
Jel imaš kakvu sliku kak izgleda snop po noći sa Xenonom? I kak radi- jel se pali odmah čim daš kontakt, ili tek kad se motor upali?
Čim daš kontakt,pali ti se xsenon.Upočetku ti je malo slabije ali za 2 do 3 sek ti je ful.
Evo ti dvije slike koje sam išal ti poslikat,valjda će ti pomoć.




(Powered by frubar.net)
 
darkovsky said:
Da, mislio sam nabavit bijele, al još čekam povratni info od dučana u Grazu. Pitanje jel se može nabavit samo poklopac ili treba kupit cijeli žmigavac. U biti, za cijelu ideju je kriv Beeny  :mrgreen:
Jel imaš kakvu sliku kak izgleda snop po noći sa Xenonom? I kak radi- jel se pali odmah čim daš kontakt, ili tek kad se motor upali?

Ne treba mijenjat cijeli žmigavac već samo plastike. Prošao sam kroz to s obzirom da su na stromu od modela K4 nadalje isti žmigavci kao na većini ostalih modela suzukija (gsxr, bandit...). Dva para sam platio oko 200-tinjak kuna.
Obratite pozornost na to da morate staviti naranđaste žarulje, no problem je u tome što naranđaste imaju štiftove nesimetrično raspoređene pa ne idu u origigi grla žmigavaca. Imate dvije mogućnosti: ili tražiti naranđaste žarulje sa simetričnim rasporedom štiftova (što se jako teško nađe) ili preraditi obične naranđaste žarulje tako da "potumplate" jedan štift kako bi se mogle žarulje uglaviti.
 
Fredi je mislil da ti Beeny ne buš čital ovu temu, hehe... šalim se. Nego, xenon izgleda ok ovak u garaži, no i da ne svijetli bolje, motor izgleda više šminka  :mrgreen: Gledao sam malo po netu i zbilja je razlika velika.. Budem to uzeo početkom 4. mjeseca.

Freshman said:
Obratite pozornost na to da morate staviti naranđaste žarulje

E baš sam si to i mislio... Na kraju sve ispadne 250kn. Ma steram ga... Lijepši su ipak žuti  :mrgreen: Hvala na infu! Budem vidio kaj vele ovi uz Graza, pa možda organiziramo grupnu kupnju  (y)
 
Prije pada foruma bilo je nekoliko linkova za stranjske forume o banditima. Neka ih netko ponovo napiše.
 
a evo da i ja nešto pitam o banditu....mislim kupovat ili 1200s ili hondu vtr ali ono što mene zanima kako se ponaša bandit u vožnji sa svoja dva amortizera na zadnjem kraju...jer dosad sam naviko da je samo jedan.... za sad toliko...hvala na odgovorima :misli:
 
catevs said:
Prije pada foruma bilo je nekoliko linkova za stranjske forume o banditima. Neka ih netko ponovo napiše.

E da, zaboravio sam ih opet stavit, na njemačkom su al se da čitati prek nekog net translatora.

http://www.banditforum.de/ i galerija http://galerie.banditforum.de/galerie/