Baotian BT49QT-9 distanca usisa

Barba, kupio sam drugi jer mi je otisao dio navoja dizne na starom karburatoru, to se ne moze zamijeniti... A i imam priliku raditi nesto na skuteru mozda svaki drugi vikend, a ćale nije mogao vise docekati da ga popravim.

Nego, evo slika svjecice, trebam li malo smanjiti gorivo u smjesi?
 

Attachments

  • received_741336049656267.jpeg
    received_741336049656267.jpeg
    57.5 KB · Views: 76
to sto je osao navoj od dizne,pretpostavljam da si ti to sjebao,ahahha,reko sam ti da nista ne zatezes i odvrces,jer sve zeznes. :LOL:

salim se. (y)

kolko vidim preko slike svijecica ti je sva crna,znaci prebogata ti je smijesa,znaci previse goriva dobiva.

mora ti biti smede boje onda je savrsena smjesa.(y)

ako je siva onda je presiromasna smjesa,crna je prebogata,a smeda idealna. :mrgreen:

i kada stelas skuter onda nemoj sa novom svijecicom nego sa starom,osima ako sa tom novom nisi presao 50-100km.
 
kratos091 said:
Barba, kupio sam drugi jer mi je otisao dio navoja dizne na starom karburatoru, to se ne moze zamijeniti... A i imam priliku raditi nesto na skuteru mozda svaki drugi vikend, a ćale nije mogao vise docekati da ga popravim.

Nego, evo slika svjecice, trebam li malo smanjiti gorivo u smjesi?
   
Crna može bit radi previše goriva.Uzmimo da je karb u redu, a to je prva stvar koju triba dovest u red,postoji mogučnost  "dobivanja" goriva kroz malenu cjevčicu koja ide sa kolina od karba do ventila za gorivo.Naime ,membrana u ventilu za gorivo ,onaj ventil ispod rezervara,može bit probušena i na taj način motor dobiva nekontroliranu količinu goriva  a ničim nije regulirana jer dolazi iza karba. Jako česta pojava.Napravi vakum na cjevčici da se uvjeriš dali "drži" vakum ili ne.Nemoj progucat benzin ako membrana pušta.Nije ugodan u želucu.Živija.