BGW by farbach

Đe me nađe s tim biciklovima  (y)
 
Na ovoj slici se vidi kakva je promaja duvala kroz blatobrane. Bismarck je bio u gorem stanju i morao sam ponovo da prekujem oba blatobrana i da napravim rubove. Osecao sam se kao kujundzija sa Bas carsije.

p1160180c.jpg


ovo zuto je pozlata, zao mi je sto nisam slikao pre restauracije, izgledalo je za baciti.

p1160201h.jpg


Svaki i najmanji deo, sraf i platnica je nanovo hromiran. Bilo je delova gde su rupe od rdje isle i milimetar u dubinu. To se prvo kalajise, pa polira, pa idu dva nanosa bakra, sa poliranjem izmedju. Jedan je neki kiseli bakar, majstor kaze da se to retko radi. Na kraju se dva puta nikluje i zavrsava sa hromom. Inace lik je potpuno netipican za ove prostore, uz delove je doneo dijagrame na koji nacin je pustana struja, mikroskopske slike debljine nanosa...punu fasciklu dokumentacije. Pre nego sto smo se dogovorili rekao sam mu, da ako ce to nakon hromiranja biti dobro, da ni ne pocinje. Mora da bude savrseno, i tako je i ispalo. Ima samo par zamucenja na nepristupanim mestima, ali i nebitnim.

p1160353.jpg


p1160380.jpg


p1160356.jpg


 
"bolesno" dobro  (y) :naklon:
Svaka ti čast ....ovo je umjetnost!!!
 
:shock: :shock: :shock: :shock:
majčice...  :mrgreen:
daj dok stigneš stavi sliku kompletnog bicikla... ovo je neopisivo...  :naklon:
 
Radionica mu je u Subotici, a zivi u Mitrovici. Radi i tvrdo eloksiranje, cak i eloksiranje titanijuma. Pre nego sto sam video njegovu ton kartu mislio sam da je eloksiranje moguce u 3-4 boje. Cini mi se da ima 40.
Lakic +381 62 9673635
              63  279612
To sto je meni odradio je za 10, sto ne mogu da garantujem da ce ponoviti i tebi. Garantujem jedino za svoje farbanje. JBG sa godinama covek svasta nauci. Poslednji motor sam kupio tako sto sam rekao drugaru da je dobar, a sutra po dnevnom svetlu sam ga otkupio jer me bilo blam.
Za ovakav posao je problem ne naci, dobrog majstora, nego nekog ko uopste hoce da primi taj posao. Svi bi neke serije po 1000 komada i da puste mozak na pasu.
 
farbach said:
DA pojasnim, ove slike kacim ne da privucem musterije nego da se hvalim. Ne radim usluzno farbanje, pa nema potrebe da pitate posto ovo-ono.

a kakvo farbanje radiš ?  :mrgreen: :mrgreen:
 
farbach said:
DA pojasnim, ove slike kacim ne da privucem musterije nego da se hvalim. Ne radim usluzno farbanje, pa nema potrebe da pitate posto ovo-ono.
Kakva reklama!





...a sad kad posao krene!!!