BGW by farbach

Replika cega?!
...ajd daj jos koju sliku!

RS felge bravo!
 
daj mi reci na ovoj drugoj slici ... jesu to kitani varovi ili šta ?
 
RS felge bolest!!!
(y)


Ovaj motor zanima me kakav ce biti kad se zavrsi do kraja??
Odlican posao.
:shock:
 
Pri kraju je i Aprilija. Prva ideja je bila da sve bude hromirano i polirano. Tako je i krenulo i zapelo kod felni. Kao privatnik da ih je radio. Neravnine od kalupa sam obrusio, ali je zapelo kod poliranja zbog rupica u odlivku. Ma koliko da sam isao u dubinu, uvek su se pojavljivale nove. Tu sam odustao i od poliranog rama, koji jer vec bio zavrsen. Spolja ce da bude Aprilia sa kojom je Biaggi poslednji put bio prvak sveta, a iznutra replika njegove sampionske aprilije 250. To sa unutrasnje strane oklopa, i celog motora uostalom, je airbrush, ne folija.
Aprilia je dobila nov nikasil i 2mm vece klipove, Jolly auspuhe i jos gomilu kozmetike, plavi lanac....
 
Auuu,i iznutra airbrush!!!!
:shock:

Rama je bolest ne bojaj je!!!
(y)
 
Za WR sam napravio nove nalepnice, pa je na redu i kaciga u istim bojama.
p1160315.jpg


Djubre je bilo prlelakirano mat gumom, koje se tesko smirgla, a lako potklobucuje ako se naprska nesto preko. Priprema kacige je bila porodjaj i trajala je koliko i samo farbanje.

p1160442g.jpg


p1160450g.jpg


Ima jos jedno lakiranje pa ce biti slike
 
Cekamo, cekamo!

...kako je islo s gumom, trljanje ili?
 
Uspevalo je da ne podigne gumu, ako spric git lagano nanosim u tankim slojevima, sa po 20 minuta izmedju. Medjutim, uvek ima medjutim. Radio sam neke biciklove, i morao sam da koristim cement git. Posto to djubre nikada ne bacam na motor i bar 5-6 godina ga nisam kupovao, uzeo sam prvu kutiju sa mesta gde stoji spric git, unutra stavio obican herter i izazvao reakciju kao da sam polio kiselinu na kacigu. Tek nakon pola sata mi je proradio mozak. Cement je na poliesterskoj bazi i sa obicnim herterom se nikada ne bi stegao, jedino je preostalo da uzmem nitro i sve operem. Nozic je dosao na kraju. Da sam vreme utuceno na taj posao iskoristio da ofarbam nesto drugo, mogao sam kupiti novu kacigu. Ali to je naknadna pamet i ne racuna se.

evo i biciklova. Gazda kaze 1936 godiste.


dsc00277oq.jpg


p1160181.jpg


p1160176h.jpg


p1160355.jpg


p1160381.jpg


p1160382.jpg


p1160392.jpg


p1160389.jpg