bjanko zadužnica

šta imaš tu shvatiti?
čovjek nije dobio plaću par mjeseci i slučajno ima zadužnicu jer je radio papirnate poslove za govno, može li je naplatiti da prehrani obitelj? točka
 
Author said:
potvrda o ne isplati?  :mrgreen:

ju fakingwithme jel to postoji, pa u hr se svi seru na radnike

covjece ja radim od ponedjeljka do četvrtka, ispriča se ako moram radit petak, imam 1300 eura i covjek me poštuje, znate kako se osjećam kad mi frend ne dobije svojih šugavih 3 milje kuna i to samo zato što je u slavoniji jer u zg je kao neki prosjek oko 5-6 milja
treba dobit platnu listu ... ako je nema to je isto koda je dobil listu o ne isplati plaće  :mrgreen:

a pošto je nije vjerojatno dobio , trebao bi poslodavca prijaviti inspekciji rada ... poslije ide sve svojim tokom  :mrgreen:

no , naravno , prvo mu treba dati da ovo pročita  :ugovor:
Kazne za poslodavce

Članak 248. koji definira najteže prekršaje poslodavca navodi kako će se poslodavac pravna osoba kazniti  za prekršaj novčanom kaznom od 61 tisuće do 100 tisuća kuna ako radniku prilikom isplate plaće, naknade plaće ili otpremnine ne uruči obračun plaće iz kojeg je vidljivo kako je utvrđen iznos plaće te ako radniku ne uruči obračun dugovane, a neisplaćene plaće, naknade plaće ili otpremnine.
 
Author said:
šta imaš tu shvatiti?
čovjek nije dobio plaću par mjeseci i slučajno ima zadužnicu jer je radio papirnate poslove za govno, može li je naplatiti da prehrani obitelj? točka

Pa kad ne znaš objasniti običnu situaciju. :mrgreen: Prvo je bilo da tvoj frend ima zadužnicu jer je radio za vlasnika firme a ovaj mu je dao zadužnicu kao osiguranje za plaću. Onda je netko napisao da je i neki šef u igri između njih dvojice. Sad ispada da on ima zadužnicu koju mu je zapravo ukrao, odnosno vlasnik je dao zadužnicu za neki posao koji se trebao obaviti, a nije, i kod toga tvog frenda, radnika koji je vodio papirologiju oko tog posla, fizički je ostala zadužnica i sad bi se on po njoj napaltio. Po meni, ako da zadužnicu na naplatu to ide na sud i frendić ti ide u buksu zbog krivičnog djela. Neisplata plaća s tim nema nikakve veze, nema ugovora, nema ničega... To je kao da tvom frendu susjed ukrade motor a ti onda ukradeš susjedu traktor jer je on prvi ukrao motor. Između toga postoji pravna država. :mrgreen:
 
ja ne kuzim kako bi se on mogao naplatiti od te tuđe zadužnice ... jer nije naslovljena na njega ... ne  :mrgreen:
pa nije to ček  :mrgreen:
 
Pa to i govorim, nema ugovora. Nije to ko u američkim filmovima bianco ček na donosioca. :mrgreen:
 
mate said:
Pa kad ne znaš objasniti običnu situaciju. :mrgreen: Prvo je bilo da tvoj frend ima zadužnicu jer je radio za vlasnika firme a ovaj mu je dao zadužnicu kao osiguranje za plaću. Onda je netko napisao da je i neki šef u igri između njih dvojice. Sad ispada da on ima zadužnicu koju mu je zapravo ukrao, odnosno vlasnik je dao zadužnicu za neki posao koji se trebao obaviti, a nije, i kod toga tvog frenda, radnika koji je vodio papirologiju oko tog posla, fizički je ostala zadužnica i sad bi se on po njoj napaltio. Po meni, ako da zadužnicu na naplatu to ide na sud i frendić ti ide u buksu zbog krivičnog djela. Neisplata plaća s tim nema nikakve veze, nema ugovora, nema ničega... To je kao da tvom frendu susjed ukrade motor a ti onda ukradeš susjedu traktor jer je on prvi ukrao motor. Između toga postoji pravna država. :mrgreen:

(y)
 
mate said:
Pa to i govorim, nema ugovora. Nije to ko u američkim filmovima bianco ček na donosioca. :mrgreen:
pah
vjerojatno nekakav ugovor o radu ima ... ne  :mrgreen:
 
A potvrda o prekovremenim jel se može kako s njom utjerat dug?
bez da ih tužim? ili da ih tužim al da se odvjetnik naplati od njih?
 
Author said:
da, ostalo radniku par zadužnica za neke poslove, koje je trebao predati, no poslovi nisu dogovoreni, a i on ostao par mjeseci bez plaće...a žena i djeca čekaju kruh, šta bi ti uradio u toj svojoj sapunici?
krivotvorenje sluzbene isprave....7 miseci zatvora tj godinu uvjeta...AKO NIJE KAŽNJAVAN do sada :mrgreen:
 
Ako se ne varam zaduznica mora glasiti na nekoga (nositelja prava zaduznice) jer je to instrument naplate i samo ta osoba (pravna ili fizicka) moze odnijeti zaduznicu u finu (ili netko u ime te osobe) i stati u red da se naplati od davatelja zaduznice.

Sent from the future using Microsoft TapaTalk 10

 
U Fini te nitko ne pita je li opravdana naplata ili nije tj. imaš li kakav ugovor vezan uz dug ili ne, uz uvjet da je bjanko zadužnica ovjerena kod J.B. odnosno solemizirana, ista se mora prije predaje ispuniti... ime, adresa, OIB vjerovnika,  ime, prezime, adresa, OIB osobe od koje se naplaćuje (ili pokušava naplatiti iznos), žig ako je pravna osoba u pitanju, te mora biti naveden račun na koji se prebacuju novci ukoliko ih ima. Zadužnica mora biti upisana u registar zadužnica... to obavlja javni bilježnik koji je ovjerio zadužnicu, tek iza toga se može odnjeti na Finu. Dakle ako nije bila ovjerena kod J. B. ništa od slanja. Razredi idu mislim do 10 t. kn, do 50.t kn, do 100 t.kn, do 1 mil kn, o tome zavisi koliko je plaćena ovjera kod J.B.
Ako ima ovjerenu zadužnicu može je poslati na prisilnu naplatu, ukoliko ima novaca na računu firme sigurno će skinuti lovu sa računa. Sad jeli to opravdano neću ulaziti, ali da meni netko ne da plaću a da imam njegovu ovjerenu zadužnicu ja bi mu je poslao bez razmišljanja, pa se nakon toga vidimo na sudu.
E da zaboravio sam da mora biti i popratni dopis uz nju kad se predaje na Finu, gdje su navedeni podaci koje sam gore naveo.
 
crni konjanik said:
U Fini te nitko ne pita je li opravdana naplata ili nije tj. imaš li kakav ugovor vezan uz dug ili ne, uz uvjet da je bjanko zadužnica ovjerena kod J.B. odnosno solemizirana, ista se mora prije predaje ispuniti... ime, adresa, OIB vjerovnika,  ime, prezime, adresa, OIB osobe od koje se naplaćuje (ili pokušava naplatiti iznos), žig ako je pravna osoba u pitanju, te mora biti naveden račun na koji se prebacuju novci ukoliko ih ima. Zadužnica mora biti upisana u registar zadužnica... to obavlja javni bilježnik koji je ovjerio zadužnicu, tek iza toga se može odnjeti na Finu. Dakle ako nije bila ovjerena kod J. B. ništa od slanja. Razredi idu mislim do 10 t. kn, do 50.t kn, do 100 t.kn, do 1 mil kn, o tome zavisi koliko je plaćena ovjera kod J.B.
Ako ima ovjerenu zadužnicu može je poslati na prisilnu naplatu, ukoliko ima novaca na računu firme sigurno će skinuti lovu sa računa. Sad jeli to opravdano neću ulaziti, ali da meni netko ne da plaću a da imam njegovu ovjerenu zadužnicu ja bi mu je poslao bez razmišljanja, pa se nakon toga vidimo na sudu.

ima i od 5.000 kn
 
crni konjanik said:
U Fini te nitko ne pita je li opravdana naplata ili nije tj. imaš li kakav ugovor vezan uz dug ili ne, uz uvjet da je bjanko zadužnica ovjerena kod J.B. odnosno solemizirana, ista se mora prije predaje ispuniti... ime, adresa, OIB vjerovnika,  ime, prezime, adresa, OIB osobe od koje se naplaćuje (ili pokušava naplatiti iznos), žig ako je pravna osoba u pitanju, te mora biti naveden račun na koji se prebacuju novci ukoliko ih ima. Zadužnica mora biti upisana u registar zadužnica... to obavlja javni bilježnik koji je ovjerio zadužnicu, tek iza toga se može odnjeti na Finu. Dakle ako nije bila ovjerena kod J. B. ništa od slanja. Razredi idu mislim do 10 t. kn, do 50.t kn, do 100 t.kn, do 1 mil kn, o tome zavisi koliko je plaćena ovjera kod J.B.
Ako ima ovjerenu zadužnicu može je poslati na prisilnu naplatu, ukoliko ima novaca na računu firme sigurno će skinuti lovu sa računa. Sad jeli to opravdano neću ulaziti, ali da meni netko ne da plaću a da imam njegovu ovjerenu zadužnicu ja bi mu je poslao bez razmišljanja, pa se nakon toga vidimo na sudu.
E da zaboravio sam da mora biti i popratni dopis uz nju kad se predaje na Finu, gdje su navedeni podaci koje sam gore naveo.

I onda bi za taj iznos visestruko platio odvjetnika, sudske troskove i vjestacenja, kaznu i molio Boga da dobijes uvjetnu kaznu jer je ta zaduznica ukradena.