BMW Motorrad Days 2012 - Garmisch Partenkirchen

banditR

Well-known member
Prije dva tjedna sam sreo Kuma 954 i rekao mu da namjeravam ici u Garmisch Partenkirchen na BMW Days...Zelio sam cuti njegovo misljenje.Posto vjerujem u onu pricu o zabi i vodi,bio sam siguran da cu ga nagovoriti...Jedno – Kad ? i – Idemo,kein problem.... je rijesilo stvar...Plan puta – odakle da idemo ? Routenplaner kaze – do Rosenheima pa autoputom do Irschenberga – Miesbach – Bad Tölz – prema Murnau – Garmisch Partenkirchen ( kasnije u tekstu – GARMISCH…ne da mi se pisati uvijek cijeli naziv…  :mrgreen: ).Za mene je ta ruta bila prekratka,previse njemacka a premalo austrijska,premalo Alpa. Moj plan je bio – Chiemsee – Reit im Winkl – prijelaz u Austriju (Kössen) – St. Johann i. Tirol (ali onda NE na Kitzbühel) – Wörgl – pa pored autoputa do Innsbrucka.Dalje,od Innsbrucka – Seefeld i. Tirol- Scharnitz – Mittenwald – Garmisch. Kratko sam popricao s jednim “covjekom od povjerenja” i pitao ga za misljenje – kojim putem.On bas nije previse obozavao Alpe pa je izabrao – Irschenberg – Miesbach – Bad Tölz. Posto prognoza vremena bas nije obecavala neko super vrijeme,a BILO PRIJEDLOGA za njemacku varijantu,odlucio sam se za mijesanu varijantu – ipak Alpe,ali ne cijelim putem (tamo),a nazad kroz Njemacku…Kumu 954 nisam nista rekao,on je ionako rekao da ja vodim…Noc prije polaska sam bio kod njega,dogovorili polazak u 8 ujutro…Slabo spavao,probudio me zenin mob u pola 5..provirim van – zlo i naopako…Sve oblaci,sve crno,digao se neki vjetar…samo sto nije kisa pljusnula.Posaljem Kumu 954 sms da me nazove kad se probudi…Nisam sumnjao u njegovu odlucnost da ide,ali ipak….nek on vidi sam…Razmisljam…ovo gdje sam ja je Oberbayern,Innsbruck je u Tirolu,a Garmisch….neki cak svrstavaju Garmisch pod Allgäu (dobro,to nije sad ni bitno…)Ono sto zelim reci je to da,kad je ovdje crno i samo sto ne pada – u Allgäu,ispod Zugspitze,vecinom je hladnije i nesto pada..Pricam o ljetu…u zimi tamo ima snijega do “donjeg dijela ledja” – kao kod Skuce  :LOL: .Upalim teletekst – Garmisch - kisa i 15 stupnjeva…Oko pola 8 se javio Kum 954 – Sto radis ?,pitao me….Nista,rekoh,stavljam kofer na motor…jesi provirio van ? Jesam,kaze,idem se oblaciti… U sebi sam se nasmijao….nije njega zabrinulo vrijeme,ne razmislja on o tome…Svaka cast,pomislih…bar ne moram ici sam.Nasli smo se na benzinskoj i polako krenuli…Razmisljao sam da li da montiram kameru na motor,ali sam odustao_Odlucio sam da ne snimam – radit cemo samo slike. Krenuli smo prema Chiemsee…ja naprijed,Kum 954 – prati…Rekao mi je – Ti znas put,obisao si dosta toga,Alpe znas dosta dobro…ti vozi,ja za tobom. Dosli na Chiemsee…vjetar,valovi,kisa rosi…Nekoliko km dalje smo stali i obukli kisnjake…ne vrijedi – moze biti samo gore,bolje nece.Prije Rosenheima – lijevo na autoput – pravac Innsbruck. Planirao sam do Kufsteina pa dolje s autoputa,u Tirol. Stali smo na zadnjoj benzinskoj u Njemackoj,Kum pita za austrijsku vinjetu…  :misli: Ne treba,rekoh,sici cemo izlaz prije…Znao sam od prije da kontroliraju vinjete tek od izlaza Kufstein Süd,a mi cemo na Nord sici dolje…Ipak,vidjevsi na autoputu tablu “ Republik Österreich “( a mi nemamo vinjetu),javio se neugodan osjecaj…kazne su od 150 do 250 eura. U voznji sam spazio spasonosnu tablu “ Kufstein Nord”…sa lijeve trake na srednju-desnu-van,van,van  :021: ….uspjeli smo…Citava ta akcija Kuma 954 nije bas puno zabrinula…On se drzao onoga – Ti vozis,ja za tobom  :mrgreen: …Izasli smo i krenuli uz autoput u pravcu Wörgl – Innsbruck. Iako su mi misli bile na sasvim drugom mjestu,potpuno sam se opustio,vozio mirno i sigurno…Stali smo nesto pojesti,skinuli kisnjake – vrijeme se malo popravilo. Nakon sto smo nesto pojeli i popili,rekoh Kumu 954 da odoh baciti limenke pa krecemo…Dosao do kosa…prozori na trgovini su bili posve tamni…Kad sam skuzio da se nesto pomaklo pored izloga,limenke su mi same ispale iz ruku  :shock: …Pored izloga je stajao covjek,crnac,u crnoj majici.Da se nije nasmijao,da mu nisam vidio one njegove bijele zube,ne bih ga ni skuzio…Vratio se,ispricao Kumu,ovaj se opalio smijat da je skoro pao s motora  :LOL: …Krenuli smo dalje….Dosli smo do Innsbrucka i stali u nekoj radionici pitati za put do Garmischa.Covjek vidio kumov prsluk sa oznakama “ Kumovi Germany – President – Virovitica “ Kaze on – Zemo,samo ravno i ne skrecite nikud…Malo popricali,covjek je iz Zajecara a Kum je bio tamo u vojsci…Pozdravili smo se i krenuli dalje,kroz cijeli Innsbruck. Kad smo se poceli dizati gore prema Garmischu,jako je zahladilo…dizali smo se strmom cesto sve vislje i vislje…Dobro,pomislih,dok Jetti ne iskoci  :? ….sve OK…Opet oblaci,opet sve crno…palo par kapi…Na planinskoj granici (nekad bila),smo presli u Njemacku. Spustajuci se u Garmisch,opet je zatoplilo. U samom Garmischu,BMW susret je bio dobro oznacen putokazima. Dosli tamo,parkirali,usli u kamp...Na stotine motora...novijih,starijih...puno ljudi...Bilo je zaista prekrasnih primjeraka. Obisli sve uzduz i poprijeko,nagledali se motora. Naravno,jedan BMW motor – to je stvar ukusa…Kome se BMW svidja,dosao je na pravo mjesto…pravi raj  (y) .Bili smo u kampu oko sat-dva,spakovali se I polako krenuli kuci,ovaj put – kroz Njemacku..Prosli pored Kochel a. see – Bad Tölz – Miesbach,pa na autoput…Ponovo smo ugledali Chiemsee,ovaj put okupano suncem…Stigli kuci,stisak ruke pred zgradom – Kume,svaka cast…bilo je super…bilo bi mi zao da nisam isao (zbog vremena),a jos bi mi vise bilo zao da nisi isao sa mnom..Do slijedeci put,hvala na dobrom drustvu…  (y)
 
Evo slike...
Prva je - karta polaska...Na njoj je bitno samo ono prema Kufsteinu i Innsbrucku...
Druga je - karta povratka...od Garmischa - Kochel a. see - Bad Tölz - Miesbach - Chiemsee...
 
:D :D :D :D :D e bandit ono sa crncem, jos se i sad moram smijat kad se sjetim....
Sve je bilo za deset. Drugi put opet.

Sto kaze jedan moj Pajdo, pamet u glavu,noz u djep i samo po plinu!
 
Kum-954 said:
:D :D :D :D :D e bandit ono sa crncem, jos se i sad moram smijat kad se sjetim....
Sve je bilo za deset. Drugi put opet.

Sto kaze jedan moj Pajdo, pamet u glavu,noz u djep i samo po plinu!
Drugi put opet,naravno...  (y)
Na "Turneji cetiri skakaonice" fali mi jos Oberstdorf....Bishofshofen,Innsbruck i Garmisch Partenkirchen sam bio  :mrgreen:
 
Pohvale putopiscu!  (y)
Inace, Kum 954 je po opisu potpuno  :cool:

Jedno pitanje! Da li su se na BMW Motorrad Days mogli isprobati za voznju svi modeli BMW-a?