BMW S1000R

Moje iskustvo sa modelom 2020,(2017-2021 je isti model) s kojim sam od proljeća napravio oko 8000km...
Od samog početka imao sam problem sa šaltanjem u neutralnu brzinu pri radu motora. S obzirom da je motor u garanciji slijedila je reklamacija. U servisu su bili korektni, preuzeli motor i tražili upute od bmw tvornice. Promjenili su neke dijelove međutim nakon preuzimanja motora imao sam isti problem. Ponovo reklamacija.. i tako ukupno 3 puta. Nakon posljednje reklamacije stanje je puno bolje ali to nije savršeno kao što sam naučio na japancima. Inače svi R i RR ovi imaju taj problem manje ili više izražen. Ono što me je bilo iznerviralo što je to trajalo 3 mjeseca i što u servisu, a i tvornici nisu znali uzrok problema nego su mjenjali dio po dio dok nisu pogodili.
Što se tiče motora i vožnje..moje iskustvo je za sad odlično. Motor je vrlo upravljiv, lagano pada u zavoj, elektronski ovjes odličan, a snage ima više nego što ja mogu iskoristiti (162 ks na kotaču). Quick shifter je odličan, isto kao i grijane ručke. Najviše sam radio 500ak km u danu i nisam imao nikakvih problema. Imam after market vizir i do 170 kmh je ok za putovanja. Odaziv gasa je vrlo uglađen i vrlo lako se regulira i pri najmanjim brzinama. Bio sam na Marofu nekoliko puta, stisneš gumb i motor je spreman za stazu. U desetom mjesecu sam odradio prvi servis (1300kn) i promjenio tvorničke gume i stavio za iduću sezonu metzeler M9 RR. ( baš su sad na popustu na motogume.hr 2200kn )
Evo uzea sam i jedan lip primjerak bmw s 1000 r..

Zanima me Mushashi gdje si kupio ove bocne kufere i koliko si platio
 
20230422_155435.jpg
 
  • Like
Reactions: s2r